• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Strażnicy Xobos - projekt na zagramw.to
#1
Żarówka 
Jakiś czas temu wrzucałem info o tym, czym się zajmuję - projektuje gry. W sumie robię to od bardzo, bardzo dawna. Dzięki platformie wspieram.to i wsparciu ludzi, zrealizowałem dwa projekty gier planszowych. Tym razem także chcę Wam coś przedstawić, bo myślę że temat znacie.

Zaprojektowałem i przygotowałem grę Strażnicy Xobos - to taki RTS na planszy i choć nie ścigacie się, kto szybciej przestawi pionek, bo walka jest turowa, cała gra daje poczucie, że obcujecie z czymś, co ma swoje korzenie w RTSach. Ilustrację okładki wykonał Ludwik Łukaszewski, a projekt ubrał w grafiki Radosław Jaszczuk.


Gra jest moim projektem osadzonym w klimatach SF, gdzie gracze kierują tytułowych Strażników do walki o dominację - trzeba przejąć kontrolę nad Źródłem i zebrać największą ilość kryształków. Otoczka SF jest też oryginalną historią mającą swoje "przed" i "po", natomiast ta gra skupia się na walce. Czyli strategia i taktyka o dość dynamicznym zacięciu (albo bardzo dynamicznym, zależy od doświadczenia grających). Co odróżnia tę produkcję od innych planszówek, to że nie ma tutaj żądnej losowości - wszystko, co gracz robi wynika z jego planów i wiedzy oraz dedukcji. Poza tym jednostki, czyli Strażników, można ze sobą łączyć w specjalny sposób, aby zwiększać ich statystyki (leczenie, moc). Jednostki i inne rzeczy w grze można upgrejdować za pomocą technologii. Jest też wątek ekonomiczny, ponieważ w można wznosić budowle dające konkretne zasoby lub spełniające określone funkcje.

Prototyp stworzyłem w 3 egzemplarzach i jeździłem nim po Polsce, prezentując na konwentach i różnych spotkaniach - wygląda tak, jak na wizualizacji. Jeżeli lubicie dobre inicjatywy ten projekt może stać się prawdziwą grą, i to Waszą.

Jak działa zagramw.to?
1. Jeśli interesuje cię projekt i chcesz, aby został zrealizowany, dokonaj wpłaty wybierając nagrodę (grę w kilku dostępnych opcjach).
2. Jeżeli akcja osiągnie cel - zbierze zakładaną kwotę, wyprodukuję Strażników Xobos.
3. Otrzymasz wyprodukowaną grę we wskazanym czasie (do końca maja) z darmową przesyłką.
Jeżeli akcja się nie uda, wpłacone pieniądze wrócę w chwili jej zakończenia na twoje saldo wspieram.to (można pieniążki wypłacić na własne konto albo użyć do wsparcia innych projektów).

Facebook: http://https://www.facebook.com/StraznicyXobos/
loading podpis...

Odpowiedz
#2
(27-01-2018, 11:59)Martinipl napisał(a): Co odróżnia tę produkcję od innych planszówek, to że nie ma tutaj żądnej losowości

Pewnie obaj zdajemy sobie sprawę, że to lekkie przekłamanie, bo jest multum gier bez kostki, niemniej oczywiście doceniam i pochwalam projektowanie gier w taki sposób, żeby ową losowość (czyli największą bolączkę w świecie planszówek) z rozgrywki wykluczyć lub maksymalnie ograniczyć.

Wspomniałeś o dwóch wydanych grach - zapodaj tytułami.

Masz jakieś ulubione pozycje? Coś od Rosenberga?

Odpowiedz
#3
Fiesta dla Odyna i Le Havre Uśmiech  Fajne mózgotrzepy Uśmiech

Z tą losowością - chodziło mi o strategie i gry taktyczne - mało jest tytułów (bardzo mało) bazujących czysto na liczbach i dedukcji.

Wcześniejsze tytuły to Wyścig Odkrywców i Wieże Magów (ta gra nie jest już dostępna w sprzedaży).
loading podpis...

Odpowiedz
#4
projekt został anulowany - zmieniamy grafiki. Lud zadecydował, że jest zbyt staro zbyt 90ties, więc przerabiamy całą szatę graficzną i design potworków. Art Radosław Jaszczuk.

[Obrazek: a544ba379a79.jpg]
loading podpis...

Odpowiedz
#5
Zamiana szaty graficznej dobiega końca. Wszystkie grafiki zostały zastąpione nowymi, doszły też nowe arty i kluczowe grafiki na kafle technologii (wcześniej ich nie było w ogóle):

Gra w tej chwili wygląda tak:

[Obrazek: 642d43dbf085.jpg]
loading podpis...

Odpowiedz
#6
restart akcji po zmianie grafik jutro (tj. czwartek, 17 maj) o godzinie 10:00 w serwisie zagramw.to
loading podpis...

Odpowiedz
#7
Projekt ufundowany!!! Zebraliśmy wymagane 60 000 PLN na realizację Uśmiech
loading podpis...

Odpowiedz
#8
Gra już jest wydana, a wspierający otrzymali swoje kopie Uśmiech Nie obyło się bez opóźnienia (1,5 miesiąca), a i figurki z Xobos Pack dopiero płyną do Polski, to udało się produkcyjnie ująć wszystko zgodnie z planem Uśmiech
loading podpis...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości