Stranger Things (Netflix, 2016-)
Netflix nigdy nie ogłasza dat premiery tak wcześnie.

Odpowiedz
To są chyba na razie tylko spekulacje fanów bo zawsze nowy sezon był na jakąś okazję - Halloween, 4th of July - a w finale 3ciego sezonu Mike rozmawiał z El o świetach

Odpowiedz
Podczas serwisowania mojego lapka postanowiłem nadrobić Stranger Things i w ciągu 7 dni obejrzałem wszystkie 3 sezony. Nie obejrzałem ani jednego zwiastuna, making offa ani nic. Po prostu gdzieś to leżało na mojej wishliście, ale z jakichś przyczyn zawsze to odkładałem na później :)

Sezon 1 - to taki średnio-dobry Spielberg z lat 80-tych, który tworzył fajną otoczkę tajemnicy i dobrze prowadził aktorów. Pewnym rozczarowaniem jest może skala wydarzeń (bo przez cały czas dzieciaki i Hopper ganiają za jednym Demogorgonem), ale podrażnia ona ciekawość na to co może wydarzyć się dalej. W sumie fajne jest też to, że nie wiemy jak "przejście" w ogóle pojawiło się w naszej rzeczywistości, nie ma pokracznego tłumaczenia wszystkiego dzięki czemu odkrywałem ten świat razem z bohaterami. Widać tutaj sporo z autorskiej wizji, niepodyktowanej żadnymi poleceniami z gabinetu krawaciarzy. I choć kilka elementów prezentuje słaby poziom to jednak fajnie było wrócić do klimatu 80's. Końcówka bardzo dobra. Do Modine'a nie mam zarzutów, w sumie pasowałby troszkę do roli G-Mana w ekranizacji Half Life.

Ocena 8/10

Sezon 2 - to taki średnio-dobry Cameron z lat 90-tych, czyli wincyj-mocniej-drożej. Dzieciaki troszkę urosły, ale dalej są sympatyczne, a taka Millie Bobby Brown kradnie każdą scenę. Jej relacja z Hopperem jest świetnie nakreślona, a sam Hopper wypada bardzo przekonywująca jako lokalny szeryf-madafaka który podejmuje nie raz i nie dwa inicjatywę, a także wchodzi w skórę trochę niespełnionego ojca. Nowe postacie również wypadają dobrze bo Max i Billy to ciekawa para "rodzeństwa". Fajną ewolucję przechodzi też Steve, aż chce mu się kibicować (w przeciwieństwie do Nancy). Ostatnie 2-3 odcinki to oczywiste nawiązanie do Aliens, z odpowiednim rozmachem, ale też niespecjalnie rozbudowuje ono całe to uniwersum.

Ocena - 7/10

Sezon 3 - to taki George Lucas z okresu Zemsty Sithów, czyli pomieszanie spoko pomysłów (więcej gore, Mind Flyer) i wykonu (kasa wypada tutaj dosłownie z ekranu) z śmiesznością scenariusza i fatalnym prowadzeniem aktorów. Harbour stracił jaja i gra karykaturę swojej postaci z sezonu 2, dzieciaki dorastają i się myziają w co drugiej scenie, sam klimat stał się bardzo pretensjonalny i wręcz nienaturalny - zwłaszcza gdy akcja przenosi się do centrum handlowego gdzie Max i El robią zakupy. Na dokładkę twórcy w ogóle nie zaserwowali jakiejkolwiek zagadki czy tajemnicy, wszystko to wygląda trochę jak ostatnie Star Warsy, gdzie usilnie starano się widzom wmówić, że ta historia była z góry zaplanowana. Tutaj do odcinka 4-5 właściwie niewiele się dzieje, a rozdzielenie Dustina z resztą nie było dobrym pomysłem. Sam Steve podobnie jak Hopper traci na swoim bohaterstwie, a pracująca z nim Robin jako nowość w serii jest spoko (ale już wytłumaczenie jej orientacji to "paczcie, MADKO BOSKA TWIST DEKADY!"...). O Rosjanach nie ma co pisać - są tragiczni na każdym kroku i wplątanie ich w ten sezon oraz w napisy końcowe każe mi sądzić, że sezon 4 będzie niestety słabiutki. Ale na liście Hoppera to się jednak trochę wzruszyłem.

Ocena 6/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz

Odpowiedz
Przynajmniej oszczędzili widzom rozczarowania przy spekulacji, czy Hopper żyje ;) 
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
To już wiadomo jak Hopper trafił do Czarnej Wdowy.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Jeśli będą konsekwentni względem trzeciego sezonu, to Hopper ucieknie w najbardziej absurdalny sposób jeszcze w pierwszym odcinku, a ruscy ścigając go będą potykać się o własne nogi w rytm motywu z Benny Hilla.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon