Succession (HBO, 2018-)

Dopiero teraz postanowiłem sprawdzic, czy Braun faktycznie jest taki sam jak Greg. Sami zobaczcie, jaki swietny i zabawny wywiad. Widac, ze Colbert dobrze sie bawil pomagajac mu :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Też na to trafiłem kilka dni temu. :D Niezła rozmowa z nim też tu:

Odpowiedz
(15-10-2019, 16:35)nawrocki napisał(a): Obstawiam, ze serial może dobiec końca właśnie po nim.
Oby. Z mojego punktu widzenia trzy sezony to idealna długość.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Dzieki chlopy za polecenie tego serialowego pieprzonego arcydziela.
Niesamowity jest to serial, swoista gra o tron tylko w prawdziwym swiecie bez smokow i magi.niesamowite jak to sie oglada i jakie emocje wywoluje. Strong, Cox, Snook czy Culkin daja niesamoity popis aktorstwa, zwlaszcza Strong.
Ostatni odcinek ogladalem jak na szpilkach, to jak tworcy poprowadzili ten watek i to jak czlowiek sobie uswiadomi, jak zajebiscie to zostalo podbudowane juz od pierwszego odcinka pierwszego sezonu. Mistrzostwo:
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Pierwszy sezon jest bardzo dobry, więc pewnie na dniach wciągnę drugi. Nie będę po was powtarzał pochwał, bo zgadzam się w zasadzie ze wszystkimi pozytywnymi opiniami, skupię się za to na dwóch innych kwestiach. Mam lekki zarzut do wątku Kendalla, a konkretnie sposobu na budowanie dramaturgii i rozwiązywania akcji, opierającym się na naszym starym, niedobrym znajomym - zbiegu okoliczności. Szósty odcinek, Logan ma być pozbawiony stołka przez spiskujących członków zarządu. Pal licho sposób, w jaki Ken przygotował obalenie władcy (wszystko na ostatnią chwilę, brak pewności co do popleczników, oddelegowania brata-klauna do załatwienia głosu Azjaty i późniejsza ślepa wiara w skuteczne przekabacenie), najgorsze, że chwilę przed przewrotem decyduje się na ryzykowny ruch z nakłanianiem chorej na raka kobiety. Przez nieszczęśliwe zrządzenie losu pojawiają się problemy logistyczne i Kendall wychodzi na słabeusza niegodnego zaufania (choćby Lawrence wspomina, że Logan, nawet połamany, zawsze wyrabiał się z czasem na zebranie), przez co traci poparcie, a w rezultacie przegrywa. Scena jest super, ale została stworzona niskim kosztem. Podobnie z finałem - wszystko pięknie, wrogie przejęcie za rogiem, tatuś jest w dupie. Co robi Ken? No, wszyscy wiemy, co robi Ken. Dostajemy dzięki temu świetną scenę zamykającą sezon (Brian Cox dostał w końcu coś większego do zagrania, rewelka) i fajny zwrot akcji, ale znowu... Ken jest wyjątkowym pechowcem i niedorajdą, czy też twórcy idą trochę na skróty? Moim zdaniem jedno i drugie. Czepiam się?

Tyle się tu naczytałem o okrutnych, brudnych i złych bohaterach. Nie jest tak źle. Ekipa z (bardzo bliskiego nie tylko dzięki obecności łącznika w postaci Tony'ego Roche'a) Veep czy In The Loop to znacznie większe gnidy, dranie i karierowicze. Wiem, że trudno zestawiać postacie z serialu komediowego z bohaterami rasowego dramatu, no ale serio, nawet najgorszy chyba z ferajny Roman nie jest jednoznacznie negatywnym, zesputym błaznem. Dostrzegam w nich wszystkich więcej dobrego niż złego, więc nie brzydzę się nimi (chociaż i tym bym nie pogardził).

Fuck off z ust Coxa brzmi wyjatkowo soczyście, dlatego dodaję plusa do 8/10 za pierwszy sezon.

Odpowiedz
W drugim sezonie na prawdę dobrze pokazują jak mało dla tych bohaterów znaczą normalni ludzie. Logan chyba z całego towarzystwa wychodzi w nim najgorzej, Roman trochę się poprawia w drugim sezonie :)

Odpowiedz
Dosłowne powiazanie z Veep jest tez w drugim sezonie - Lester/Mike McClintock. Pewnie jakiś wujek poczciwego Mke'a czy coś :) 

Nie tylko Roche, ale przeciez Armstrong też byl w ekipie Veep. 
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(29-10-2019, 20:49)Norton napisał(a): Czepiam się?
Chyba nie. To znaczy dla mnie nie. Ale ja zwykle (chyba kwestia wieku i upierdliwości) się czepiam, więc takie zbiegi okoliczności mnie drażnią. No ale trzeba przyznać, że jest to zrobione na wysokim poziomie i nie w sposób tandetny. Wszystko to się mogło zdarzyć, wszystko ma oparcie w historii. Jakiś korek, jakieś spóźnienie, wypad po narkotyki. Plus Kendall to w połowie wrak człowieka, więc też nie można od niego wymagać jakiejś szatańskiej precyzji.
A mimo wszystko jest taki zawód, że oglądam mistrzowsko wyreżyserowaną historię gdzie jednak w odpowiednim miejscu wkracza scenarzysta bo potrzebuje "twistu". Stąd jakbym miał oceniać to dyszki nie będzie. Mocne 8/10 a może nawet naciągane 9/10. Na chwilę obecną, bo wszystko i tak można będzie ocenić  po ostatnim odcinku. A były już spektakularne seriale, które się spektakularnie wywaliły na pysk.
Tym bardziej, że sami twórcy ostatnim odcinkiem, a w zasadzie ostatnią sceną 2 sezonu postawili się pod ścianą :D
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Przesadzacie trochę kochani - tak jakby w prawdziwym życiu misterny plan się nigdy nie rozpierdolił przez kogoś uzależnienie/spoźnienie/sytuacje losowa.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Pewnie tak, ale to narzekanie, że zamiast homara ociekającego masełkiem dostaliśmy "tylko" langustynki :)
Żebym ja przy każdym filmie/serialu miał tylko takie powody do narzekań.

Odpowiedz
@Snuffer

Plany Kena spaliły na panewce, bo:
To są wyjątkowo losowe sytuacje losowe. :) Zbytnio to (wiem, wiem) filmowe, przedramatyzowane i pasuje bardziej do Dextera czy Prison Break (znowu wiem, wiem - herezja). Sukcesja jest tak dobrze napisana, że oczekuję trochę większego polotu w kwestii "mechanizmów" narracyjnych. Niemniej przekaz jest oczywisty - serial rządzi, a ja tylko wskazuję drobne rysy na brylancie (Doktor napisał w zasadzie to samo post wyżej).

Ruszyłem drugi sezon i jest chyba jeszcze lepiej. Jakbym miał więcej czasu, to połknąłbym całość w 2-3 dni. Harlequinade pisała o tym, jak bohaterowie traktują szaraczków; tą właśnie miarą umieszczam ich na skali moralności (zepsuty do szpiku kości - dobry). Najlepiej dotychczas wypadał Kendall, ale w drugim sezonie pięknie przechodzi na ciemną stronę (świetna scena ze zwalnianiem pracowników Vaultera [plus późniejsza kradzież i wyrzucenie baterii]). Lubię obserwować Toma - uosobienie karierowicza. Podwładnych przeważnie traktuje jak gówno, ale już Loganowi z chęcią obciągnąłby gałę. Przeciętny scenarzysta zrobiłby z niego karykaturalnego buca, jakich pełno w korporacjach. Tu zaś obdarzyli go wręcz psim przywiązaniem do Shiv. Facet jest szczerze zakochany i gdyby brać pod uwagę tylko jego sceny z żoną, to zdawałby się gościem o złotym sercu. Zero czerni, zero bieli, tylko szarość. HBO.

Z chwilowego braku inwencji napiszę, że humor związany z Gregiem jest wyjątkowo subtelny. Kolo jest absolutnie fantastyczny i każda scena z nim to złoto. Rozwalają nawet małe rzeczy. Drugi sezon, drugi odcinek, park rozrywki, pretensjonalny Connor (też jest świetny, chociaż funkcjonuje trochę na uboczu i chciałoby się mieć go bliżej głównego wątku) komponuje historyczną analogię (Kendall, Roman i Shiv zlecieli się do ojca jak Rosjanie w trakcie jakiejś tam ofensywy. Nikt nie reaguje, więc dopowiada, że chodzi o I wojnę światową, na co Greg kiwa głową i mówi "No tak, jasne". Podobnie z przytaczaną już sceną w restauracji*. Greg pyta Toma, czy chce go uwieść, Tom ze śmiechem przytakuje. Co robi Greg? Odgarnia kosmyk włosów. Kapitalny jest. :)

*0:57

Odpowiedz
Oczywiście ten zwyczaj i potrawa są prawdziwe :)
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
W drugim sezonie najlepsze jest Boar on the Floor, które jest nawet jakoś na początku sezonu. Jak to dobrze pokazuje, że nie ważne ile kasy mają i jaki status, ale ci ludzie się kompletnie upodlą żeby nie wkurzyć tego przez kogo mają taką pozycję i bogactwo.

A ta potrawa wyżej chyba też w Hannibalu była :)

Odpowiedz
Yep, również w Billions.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
kompozytor o pracy nad muzyką
tak że o.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon