Superman (1978-1987)
Cytat:Widziałem natomiast film "Superman and the Mole-Men" z Reevesem z 1951 i pozytywnie mnie zaskoczył.
To polecam w takim razie pierwsze dwa sezony serialu :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(26-02-2018, 08:13)Juby napisał(a): Tak dla przypomnienia, w tym roku obchodzimy 80-lecie istnienia Supermana! Z tej okazji kupiłem pakiet filmów z nim na Blu-ray i kolekcjonerskie wydanie MoS. Za mną już 4 filmy (SR tylko przeleciałem po najlepiej wspominanych scenach, po powtórcę z 2013 nie mam ochoty do niego wracać w całości) i blisko 10 godzin materiałów dodatkowych
Zrównoważyłeś moje obchody urodzin Supermana, czyli wzruszenie ramionami :)

Odpowiedz
Ja chyba wole świętować 10 lecie TDK albo MCU :D

A co do Supermanów z lat 70. to chyba jedyne co w nich lubie to soundtrack Williamsa i postać Zoda :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Obejrzałem... Chyba rzeczywiście 4 jest gorsza od 3. Chociaż, z racji czasu, ogląda się to o wiele lepiej.
Z tego co czytam - z tego filmu wypadło 45 minut scen więc czasowo byłby jak poprzednie.

Ocena - jakieś 3/10

I czy dobrze, że wypadly takie perełki? Nie jestem pewien.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
W ramach przygotowań do nadchodzącego Crisis on Infintie Earths obejrzałem w końcu Supermana . Jestem zaskoczony, że w sumie bawiłem się naprawdę dobrze! Oczywiście to typowy reprezentant tamtych czasów w kinie, ze wszystkimi wadami i zaletami. Największym problemem jest oczywiście tragiczny Lex który ciągnie cały film w dół, jest nieznośnie przerysowany, wręcz komiczny z tym swoim pociesznym planem. Szkoda Hackmana. Za to cała reszta..jest znacznie lepiej.
Reeve jest cudowny. Moim ulubionym Supermanem pozostaje co prawda Tyler Hoechlin, ale nie da się ukryć, że to Reeve jest najbliższy  ideałowi Clarka/Supermana. Uroczy, nieporadny jako nasz dziennikarz (cudowna scena w alejce) i kompletnie nie do poznania jako Superman. To mój główny zarzut do innych odtwórców tej roli, w sumie czy to są Clarkiem czy Supermanem grają to samo i aż ręce opadają, że nikt się nie orientuje. Tutaj nie, Reeve wraz ze scenarzystami idealnie kreują obie "wersje" tej postaci. Uwielbiam to jakim bohaterem jest tutaj Kal - uśmiechniętym, szczęśliwym z powodu tego, że może pomagać innym w najprostszych sytuacjach. Jego relacja z cudowną Kidder też wypada super. Scena lotu jest moją ulubioną zdecydowanie.

Na minus początek filmu, pozbawiony wyrazu z zmęczonym życiem Brando na pierwszym planie. Czas trwania też jest przesadzony, zwłaszcza teraz finałowa sekwencja się dłuży, jest zwyczajnie nudna.

Mimo to za samego Supermana, fantastyczną muzyke daje 7/10. Chętnie zobacze kolejne części.

Odpowiedz
Cytat:Czas trwania też jest przesadzony

Którą z trzech wersji oglądałeś? Kinową (143 minuty), rozszerzoną z 2000 roku (151 minut) czy tą jeszcze bardziej rozszerzoną z 2017 roku (188 minut ) ?

https://www.movie-censorship.com/report.php?ID=763192
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Wychodzi na to, że tą z 2000 roku. Przyznaje się, że nie miałem pojęcia o istnieniu trzech wersji.

Odpowiedz
Większość dodanych scen nic nie wnosi, lub jest nielogiczna (mała Lois w pociągu), więc żałuj, że nie obejrzałeś pierwotnej, najkrótszej wersji, z najlepszym tempem.

(24-11-2019, 14:32)Kuba napisał(a): Reeve jest cudowny. Moim ulubionym Supermanem pozostaje co prawda Tyler Hoechlin

[Obrazek: 30962484-wtf-reactionf-.gif]

Tutaj masz ostateczny ranking Supermanów.
https://www.menshealth.com/entertainment/g29816386/superman-actors-list/

Odpowiedz
Zgadzam się, że zapewne gdyby próbować ocenić chociaż troche obiektywnie to jest to najlepszy ranking. Nie twierdze tez ze Hoechlin jest lepszym aktorem od takiego Reeva, po prostu jego postać najbardziej lubie :) z czego zaznaczam, że nie jestem wielkim fanem samego Supermana i najbardziej go lubie w teamie z innymi.

Cavill jako Superman to świetny casting, ale dla mnie dopiero w JL (jeden z nielicznych plusow tego filmu) poszli z nim w dobrym kierunku. Zapewne taki MoS 2 z dobrym reżyserem i scenariuszem dałby nam najlepszego Człowieka ze Stali.

Odpowiedz
Ta mała Lois w pociągu to chyba był pretekst do cameo, bo jej rodzicami byli odtwórcy Supermana i Lois sprzed dekad ;)

Swoją drogą - to co mnie w tym króciutkim fragmencie zastanawia jest to, że Lois jest małą dziewczynką, gdy widzimy Clarka jako nastolatka. Wiele lat później, gdy obydwoje pracują w Daily Planet to da się zauważyć, że Lane wydaje się być ciut starsza i dojrzalsza od swojego kolegi po fachu :P
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon