Superman Returns (2006)
niezły ? zajebisty wręcz ;d
tzn ja bym wyciał z tamtąd Diane i dodał Greean Arrowa może ; )
Ale i tak robi to ogromne wrażenie .
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Usunieta scena, która podobno kosztowała 10 mln dolarów...

Odpowiedz
Czyli najlepsza scena z Superman Returns nie znalazła się w filmie. Swoją drogą to nie ma to jak wyrzucić w błoto dziesięć baniek.

Odpowiedz
Cytat:Usunieta scena, która podobno kosztowała 10 mln dolarów...

Nie żebym o tym pisał kilka postów wczesniej ...
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(30-07-2011, 12:58)Mickey napisał(a): Usunieta scena, która podobno kosztowała 10 mln dolarów...
Szkoda. Byłby jeszcze dłuższy, nudniejszy i bezsensowny.

Odpowiedz
Cudowna romantyczna i sentymentalna historia. Dodatkowo PRZEPIĘKNA audio-wizualnie. Niewolna od minusów (plan Luthora czy braki w charyzmie na pierwszym planie), ale i tak czołówka gatunku. Jakkolwiek rozumiem, że nie każdy oczekiwał po XXIwiecznej ekranizacji Supermana filmu tak daleko wychodzącego poza ramy typowego superhero, tak fala miażdżącej krytyki obrazu Singera to dla mnie zagadka. 8/10

Snyder pewnie zrobi "Man of Steel" filmem na miarę naszych czasów - z charyzmatycznymi bohaterami, przeefektowny, zabawny, emocjonujący. Czekam na to, ale w moich oczach pobić "Superman Returns" będzie mu trudno.

Odpowiedz
(12-07-2012, 14:29)Phil napisał(a): tak fala miażdżącej krytyki obrazu Singera to dla mnie zagadka.

high five! też mi się ten film podobał - może nie AŹ TAK, ale miło wspominam (choć dawno nie widziałem)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Nudny, wymęczony semi-remake pierwszego filmu (który - mimo że taki se - oglądało mi się mniej więcej z 10 razy lepiej,( szczególnie ze względu na obsadę), jeden z najbardziej zbytecznych sequeli ever, który ma do zaoferowania całą jedną fajną scenę (z samolotem) i nic ponadto*. Snyder powinien to badziewie pobić z palcem w d...

* a nie, sorry, była jeszcze jedna fajna, klimatyczna scena:

szkoda, że ją wycięto.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Cytat:semi-remake pierwszego filmu
Kolejna zagadka. Gdzie tu remake? Jest sporo fajnych oczek do filmu Donnera, ale gdzie tu mówić o remake'u? Jedyne co mi się nie podobało to dobre serduszko Kitty, które faktycznie niepotrzebnie skopiowano z oryginalnej dziewczyny Luthora.
Cytat:jeden z najbardziej zbytecznych sequeli ever
Jedyny - jak teraz o tym myślę - rewelacyjny sequel fatalnych filmów.
Cytat:a nie, sorry, była jeszcze jedna fajna, klimatyczna scena, ta z podróżą eSa do szczątków Kryptona, tyle że... wycięli ją.
Scena całkiem spoko, ale nijak pasująca do gotowego obrazu. Ale kiedy już się zobaczy to widać, że plan Leksa nie był taki głupi, bo kryptońska technologia to jednak nie tylko surowa ziemia z kryształu :).

PS Zaraz sobie włączę usunięte sceny na DVD. Jeśli dobrze pamiętam to dopiero tam były sceny, których żal.

Odpowiedz
Znowu Luthor, który realizuje prawie ten sam plan co ostatnio. Do tego szereg "nawiązań" kopiujących co się da z jedynki. Oglądając to miałem wrażenie spożywania odgrzewanego kotleta, do którego w dodatku ktoś dosypał nie tych przypraw co trzeba...

Odpowiedz
Luthor realizuje ten sam plan. Zgoda, tylko że to ten sam plan realizował też w SII, bo on zawsze, w filmowym uniwersum, realizuje ten sam plan - chce zdobyć ziemię.

Odpowiedz
Ale w dwójce zszedł na drugi plan, poza tym dwójka to tak naprawdę jedynka vol.2, właściwie ten sam film, a tutaj mamy nie wiadomo po co po raz kolejny to samo, no ale u Snydera znowu będzie Zod, widać Supermana da się tylko w kółko odgrzewać :P

Odpowiedz
Przejrzałem sceny usunięte z DVD. Jednak nic, czego nie powinni wywalić przy montażu. Jedyne ciekawostki - Martha wysyłała do Lois kartki w imieniu Clarka, "kontynent" Leksa zawisnął na orbicie pomiędzy Marsem a Jowiszem, nazwano go "New Krypton" :).

Odpowiedz
Chciałem zaliczyć wreszcie ten film w ramach czekania na MoSa, ale nie dało się - po godzinie odpadłem. Bo właśnie tego oczekuję po filmie o Supermanie: emo-rozterek o samotności i wzdychania do kobiety, która cię nie zauważa.

Co do budżetu - efektów rzeczywiście jest zaskakująco dużo i niektóre są bardzo fajne, ale momentami gumisiowaty CGI-Clark wali po oczach.

Odpowiedz
military nie obejrzał jakiegoś filmu do końca, ale mu się nie podobał i ciśnie na jego CGI. Hmm, skąd ja to znam? :D

EDIT: Od razu dodam, że nie bronię tu w żaden sposób Supermana Singera.

Odpowiedz
Military jest cieniasem jeśli chodzi o oglądania filmów do końca :) Mnie się nie udało tylko z Wercyngetoryksem z Lambertem, Star Trek Insurrection i chyba tyle. No jeszcze 30 days of night chciałem wyłączyć ale jednak przetrwałem.

Odpowiedz
Juby: może masz czas oglądać każdego kupsztala do końca, niestety ja mam też inne rozrywki, pracę, rodzinę - więc wiesz, 3 godziny stracone na Superman Return mogę wykorzystać w lepszy sposób.

BTW: wyjaśnij mi, w jaki sposób obejrzenie filmu do końca miałoby mi pomóc lepiej ocenić CGI? Czy trwający 20 sekund efekt z 25 minuty stanie się lepszy, jeśli obejrzę film do końca? Czy ty w ogóle masz pojęcie, do czego się dopieprzasz? Bo szczerze, sprawiasz na mnie wrażenie [po namyśle - autocenzura, nie będę się wdawał w osobiste docinki, choć jeśli jednak zmienię zdanie, pamiętaj, kto się do kogo dopieprzył jako pierwszy].

Odpowiedz
Jeśli zobaczysz cały film, zobaczysz też wszystkie efekty i będziesz mógł oceniać całość tychże efektów, a nie tylko te kilka z początku.

Inna sprawa, że jeśli widziałeś pierwszą godzinę to widziałeś też wszystko co ten film ma ciekawego do zaoferowania (tzn. scenę z samolotem) i faktycznie nie ma co tracić czasu na resztę. Bo Superman Returns to po prostu gniot i nie mogę potępiać nikogo kto nie dał rady obejrzeć go w całości, natomiast w ramach czekania na MoS lepiej sobie przypomnieć dwa pierwsze filmy z Reevem, co też zamierzam wkrótce uczynić.

Odpowiedz
military, mój post to był ewidentny żart odwołujący się do ostatniej kłótni w temacie o FF (pora wyjąć kijek z pupy). Why so serious?

Odpowiedz
Mój post też był ewidentnym żartem, why so serious?

Wiesz co? Mam znakomity pomysł: daruj sobie wycieczki osobiste mające na celu deprecjonowanie moich postów. Wiem, wiem - nie będzie tak prześmiesznie jak jest teraz, ale unikniemy nieporozumień co do tego, co kogo bawi.

Gieferg: to rozumiem, że w filmach generalnie efekty w pierwszej połowie są inne od tych z drugiej połowy? Bo nagle zmienia się koncepcja wizualna? Nigga, pliz.:) Ogólny poziom efektów w pełnym efektów filmie mozesz ocenić po 10 minutach, bo filmy są wizualnie spójne; to, że zdarzy się raz na jakiś czas lepszy czy gorszy efekt, odstający od całości, nie znaczy że nagle druga połowa zmieni czyjekolwiek nastawienie do VFX.

BTW: efekty na dobrą sprawę możesz ocenić już po zwiastunie. 10 minut takiego filmu to max. Czy w T2 po pierwszych 10 minutach potrzebowałbyś jeszcze dodatkowych 2 godzin, aby ocenić efekty? Czy w Transformerach można powiedzieć o efektach coś innego po 10 minutach, a coś innego po godzinie? I tak dalej.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon