Szałtboks czyli rozmowy o wszystkim i o niczym
Jakie nosicie okulary przeciwsłoneczne? ;]
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Klasyka :) 

Dostałem na urodziny. Około 500 zł.
Dbam bardziej niż o siebie.

Mam jeszcze jedne bekowe - pomarańczowe ;)
 [Obrazek: 805289004783_shad_qt?$594$]

I jedne mam takie - z imprez typu Mayday, Soundtropolis mi zostało:

[Obrazek: 3632.750x0.jpg]
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Jestem w trakcie wybierania, choć kupię pewnie dopiero na wiosnę. Nie miałem nigdy okularów droższych niż 3 dychy (oprócz sportowych z polaryzacją za stówę, ale w nich nie chodzę na codzień) i dobrze byłoby mieć w końcu coś porządnego. New Wayfarery leżą zajebiście, ale są ostro zawyżone cenowo, więc skłaniałbym się bardziej w stronę Polaroida.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
Na aliexpress za 15$ kupisz zajebiste podróbki. Kumpel się zaopatrzył w takie aviatory jak ja mam i powiem szczerze, że porównując do moich, to różnica jest praktycznie żadna.

A co z zegarkami? Jakie nosicie? 
Ja nie noszę żadnego, ale przymierzam się do smartwatcha. Mam obecnie telefon Xiaomi Redmi Note 4x (mam go 1,5 roku i jestem zadowolony jak nigdy!) i przymierzam się do Xiaomi Amazfit 2:

[Obrazek: 20180615155859_13799.jpg]

Odpowiedz
Z polaryzacją?

Smartwatchów nie uznaję, tylko klasyczne zegarki. Casio MDV-106 do bardziej sportowych zajęć i Timex (homage vintage'owego Rolexa Explorera) do pozostałych okazji, zawsze na paskach nato albo meshu. Czekam aż Orient Mako 3 pojawi się na DutyFreeIsland, żeby w końcu mieć pierwszy prawilny automat. A kiedyś może jeszcze wpadnie Hamilton Pilot Day-Date z Interstellara. ;)

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
Okulary tylko z polaryzacją, inaczej nie wyobrażam sobie sensu ich używania. Sęk w tym, że najlepiej je zawsze przymierzyć, więc (podobnie jak z obuwiem) wolę w ciemno ich nie zamawiać. 
Używaliście fotochromów, bo chodzą za mną od jakiegoś czasu i zastanawiam się czy na jachtowe wakacje zdadzą egzamin?

Do AliExpress jakoś nie mogę się przekonać, ktoś coś więcej o towarach od Chinola?

Zegarki w tej chwili dwa, garniturowiec od Atlantica i jeden bardziej adventure od Timexa. Paski tylko skórzane, z meshami/nurkami jakoś mi kurde nie po drodze. Traktuję je jako jedną z niewielu "biżuterii" dla faceta i planuję jeszcze dalsze zakupy w tym segmencie np. strasznie mi się podoba Gerlach Kosmonauta.

Co do smartwatchów/bandów, to żaden mi się wizualnie nie podoba plus naprawdę ciężko mi znaleźć uzasadnienie dla sensowności takiego wydatku. Ostatnio widziałem jakieś przeceny na Xiaomi Mi Band 3 i przez chwilę się wahałem...no ale póki co to nie ;)

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Bez polaryzacji jest jak najbardziej sens, ja chodzę w new wayfarerach bez i zdają doskonale egzamin. Dobrze się sprawdza antyrefleks od wewnętrznej strony, daje takie wrażenie jakby się chodziło bez okularów, a słońce nie razi. Polaryzacja redukuje tylko odblaski, w ramach ciekawostki powiem, że 90% modowych okularów nie posiada polaryzacji. Co do szrotów sprowadzanych od chinoli, nie ręczyłbym za to, że mają jakikolwiek filtry + oczywiście brak gwarancji, no ale jak komuś szkoda pięć stówek na oryginały, to pewnie możliwość wymiany zausznika / szkieł za np. 120 zeta, nie zrobi na nim wrażenia.

Co do fotochromów - dużo zależy od firmy, Transitions od Essilora, lub Sensity od Seiko to już produkty wysokiej klasy z szybkim czasem zaciemnienia. Weź tylko pod uwagę, że nie zaciemnią się w aucie, chyba, że weźmiesz specjalistyczne, np. XTRActive (ale one nigdy nie schodzą do zera). Ogólnie na specjalnie okazje typu jachty, kolarstwo itp. polecałbym jakieś Oakleye, ale to jeszcze wyższa półka cenowa niż Rayban.

Odpowiedz
Ja mam okulary typu aviator, ale właśnie marki Polaroid. Kupiłem wiosną, póki co sobie chwale.

Tego typu kardigany co tutaj wrzucaliście są zajebiste. Kupiłem 2 sztuki ostatnio w zarze, co prawda w składzie 50 % akryl (a standardowa cena 219 zł, popieprzyło ich ;v) ale na promocji -50 % więc nie było mi aż tak żal. Jeśli chodzi o t-shirty to tylko bez nadruku, jednolity kolor, czarne, granatowe, bordowe, ewentualnie białe. Buty skórzane, za kostkę, obecnie najczęściej chodzę w czarnych chelsea boots.

Odpowiedz
Cytat:A co z zegarkami? Jakie nosicie?

Na bogato: https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/ar1451

Odpowiedz
Ja preferuję Rolexy:
:)

Odpowiedz
Testo - prawdziwy filantrop :) mąż stanu.

Co do Ali, polecam. Zamawiałem masę rzeczy, nawet w tym telefon i radio do auta i wszystko przyszło, wszystko działa.
Znajoma kupiła robota sprzątającego i też śmiga :)

Odpowiedz
Po co nosić zegarek, jeżeli ma się telefon?

Odpowiedz
Były buty, spodnie koszulki, gacie, okulary, zegarki - to teraz najważniejsze: jaką broń nosicie? ;)

Odpowiedz
Scyzoryk.

(03-12-2018, 11:42)Badus napisał(a): Jakie nosicie okulary przeciwsłoneczne? ;]
Jak na avatarze. Czasem lenonki.

Cytat:A co z zegarkami? Jakie nosicie?

Po c*** mi zegarek?
Nosilem w czasach jak nie miałem komórki. Czyli dziesięć lat temu.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
(03-12-2018, 13:37)Derelict Machine napisał(a): Po co nosić zegarek, jeżeli ma się telefon?

Bo zegarki są zajebiste. Szczególnie te mechaniczne, gdzie wszystko opiera się na kołach zębatych i sprężynach. :)

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
(03-12-2018, 13:37)Mental napisał(a): Były buty, spodnie koszulki, gacie, okulary, zegarki - to teraz najważniejsze: jaką broń nosicie? ;)

Remingtona, ale nie noszę, bo kuje w udo. ;)

Odpowiedz
(03-12-2018, 13:37)Mental napisał(a): (...) to teraz najważniejsze: jaką broń nosicie? ;)

Przymierzam się do jakiejś sensownej wiatrówki, żeby sobie w ogrodzie strzelać dla funu.
Ja z klubu broni białej, więc gdybym mógł, to z radością nosiłbym szpadę po pańskich włościach... ;]

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Cytat:powoli wyrastam z wielkich grafik na klacie.

Myślałem w ten sposób w okolicach 2010-2013 roku.
A potem stwierdziłem że mam w dupie co ktokolwiek może o tym myśleć, a co za tym idzie nie ma powodu kiedykolwiek z tego "wyrastać" i od tamtej pory przybyło mi takich więcej niż kiedykolwiek przedtem. Gładkich praktycznie nie noszę, chyba, że do roboty.

Arahan napisał(a):Cholernie się cieszę, że udało mi się dorwać taki sweterek.

Wygląda jak wdzianko dla pensjonariusza domu starców.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Zegarki po prostu dobrze wyglądają na ręce :)

Co do broni, to w aucie wożę coś takiego (w schowku):

[Obrazek: pistolet-pneumatyczny-ra_3228.jpg]

na gumowe kule. 8 kul, ładowany w sposób 2 pieprzowe, 2 gumowe, 2 pieprzowe, 2 gumowe
Wagę ma jak oryginał i jest tak samo zbudowany. Przyniosłem go jakiś czas temu na strzelnicę i porównywaliśmy z instruktorem. Różnice niewielkie.

@Gieferg - spierdalaj ;)

Odpowiedz
A mnie się po prostu gust zmienił :)

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon