Ankieta: Która część serii jest najlepsza?
The Fast and the Furious
2 Fast 2 Furious
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Fast & Furious
Fast Five
Fast & Furious 6
Furious 7
The Fate of the Furious
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Szybcy i wściekli
Jeszcze mógłbym zrozumieć minimalnie podniete jeśli to wszystko to byłaby kaskaderka, efekty praktyczne ale... rzucają ludziom CGI gownem a ci się jaraja.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Wygląda zajebiście (chociaż szkoda, że streszczono cały film), melduje się w kinie!

Odpowiedz
shamar - a co w tym złego, że lubię sobie obejrzeć czasem bezmyślną rozrywkę, która się sprawdza do oglądania z kumplami lepiej niż jakieś poważniejsze filmy typu Gorączka. No co w tym strasznego, że to CGI? Jakby... nikt nie oszukuje mnie na starcie, że to miała być kaskaderka, a potem się okazuje, że sorry stary to jednak CGI :D.

Widzę co dostaję i albo mi się to podoba i to kupuję albo nie i siema, nara.
Handluj z tym.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Myślę, że jest wiele osób, które oczekiwały takiej nieco podrasowanej wersji "Tango i Cash", a... tu taki klops. Ojjj my głupcy :(

Już drugi Deadpool był kiepskim prognostykiem, ale "Hobbs i Shaw" rozwiał wszelkie wątpliwości. Leitch zaprzedał duszę diabłu i kroczy teraz mroczną ścieżką Hollywood.. Inaczej nie można nazwać przejścia od niedoszlifowanej "Atomowej Blondyny" do tego wylewu CGI-pomyjo-wymiocin. Rozumiem, rozrywka rozrywką, ale kurczę, są jakieś granice. Przecież superbohaterski "Winter Soldier" wygląda przy tym, jak ultrarealistyczny film szpiegowski z elementami dramatu.  

Pfff. Chwalmy Pana, że mamy jeszcze Stahelskiego. 
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Nie rozumiem porównania do "Winter Soldiera", dwa zupełnie inne pomysły na kino - nikt nie mówił, że Hobbs and Shaw będzie kinem realistycznym ani nawet udającym, że trzyma się ziemii. Jest odjechane i nastawione na czystą frajde (tak sugeruje trailer). Można to lubić, można nie cierpieć, ale oceniać nalezy w ramach przyjętej przez Leitcha konwencji. Ja osobiście doceniam kiedy twórcy puszczają hamulce i podkręcają śrube do maksimum a nie tylko udają jakie to "szalone" filmy kręcą.

Odpowiedz
A co powiesz na porównanie z Mad Max: Fury Road? Tam też jest odjechanie i film nastawiony na czystą rozrywkę i robi to jakieś milion razy lepiej niż wszystko co powstało w ramach serii Fast & Furious razem wzięte.

Odpowiedz
Najrzadziej odjechane jak Rock utrzymuje siłą mięśni ten helikopter.
Ubaw po pachy
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(21-04-2019, 08:12)simek napisał(a): A co powiesz na porównanie z Mad Max: Fury Road? Tam też jest odjechanie i film nastawiony na czystą rozrywkę i robi to jakieś milion razy lepiej niż wszystko co powstało w ramach serii Fast & Furious razem wzięte.

I w jaki to sposób przeszkadza w czerpaniu przyjemności z jednego i drugiego?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
W żaden, jeśli potrafisz żyć z tym że oglądasz film gorszy, gdy możesz w tym czasie powtórzyć lepszy, ja mogę, Ty pewnie też :)

Mi chodziło o sam fakt, że filmy da się i nawet uważam że powinno się porównywać, a nie pisać, jak Kuba, że dwóch blockbusterów nie można porównać bo mają inny pomysł na kino - no mają, większość filmów ma inny pomysł na siebie, co nie znaczy że nie można ich porównać, chociażby na płaszczyźnie frajdy jakiej mi dostarczyły, wtedy mogę porównać Ojca chrzestnego z Avtarem i Milczenie owiec z Królem lwem.

Odpowiedz
Naiwni ci, którzy myślą, że gdyby dziś powstało Tango i Cash to nie byłoby full CGI akcyjniakiem w stylu Hobbsa i Shawa ;)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
IMO poki co najlepszy zwiastun. Nawet mnie nastroil pozytywnie.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Po poprzednim zwiastunie myślałem, że pokazali już 100% filmu. Jednak nie, wtedy było 90%, teraz jest 100. :D

Olewam kino (po co wydawać kasę, jak film już widziałem?). Części 5-6 były samoświadomym, przegiętym, ale wspaniale bawiącym kinem rozrywkowym. Siódemka była już słabsza, może ze względu na zmianę reżysera i zbytni pośpiech w realizacji, a może z wiadomych problemów produkcyjnych. Nie ważne, w każdym razie ósma część wyszła jeszcze słabsza, energia uleciała, formuła się wypaliła, miałem wrażenie że oglądam 4 raz to samo, tylko jeszcze mocniej przegięte dla samego przegięcia. Bo tak. To, co pokazują te zwiastuny to właściwie dokładanie kolejnej cegiełki do piramidy absurdu sajfaj bzdur i kolejny raz to samo. Liczyłem, że spin off o duecie, który przecież był największym plusem ósemki, będzie skromniejszy, a to direct sequel do F&F8 do potęgi eNtej. :/

Hobbs w wersji heheszkowej też mnie już nie bawi. Kiedy wróci ten skoncentrowany na celu, wydający polecenia, wqrwiony agent-taran?

W tej scenie też było z humorem, ale teraz to parodia tej niegdyś zajebistej postaci.

Anyway, "dziewiątkę" zaczęli kręcić w tym tygodniu, potwierdzono powrót Jordany Brewster (nie wiem po co?), wraca Justin Lin i gra John Cena. Może chociaż z tego coś będzie?

Odpowiedz
Będzie...

...z 200 milionów w BO mniej od S&H :)

Odpowiedz
(28-06-2019, 23:01)Juby napisał(a): Anyway, "dziewiątkę" zaczęli kręcić w tym tygodniu, potwierdzono powrót Jordany Brewster (nie wiem po co?), wraca Justin Lin i gra John Cena. Może chociaż z tego coś będzie?
No pewnie, że tak. Nie dosc, ze ósemeczka była fajna to powrót Justina Lina wróży dobroć, a John Cena to idealny zastępca dla The Rocka - do tego wydaje się mieć bardzo normalne ego, więc nie powinien się pożreć z Dieselem. ;) Ja się jaram.

W Hobbsie i Szole (:)) najbardziej mi sie nie podoba motyw sci-fi z Elbą. Ta postać to powinien być F&Fowy czarny James Bond, a nie "czarny Superman". Po pierwsze Bond idealnie pasowałby do tej franczyzy, a po drugie Elba jako Bond w świecie F&F? Jarałbym się jak Rzym za Nerona. Oczywiscie nie chodzi o to by to byl autentyczny James Bond tylko postać, która ewidentnie jest nim zainsipirowana. Przecież to bylo by cudowne.

A to sci-fi pierdololo-mutowanie psuje mi obraz calego uniwersum.

No i boje sie tez o efekciarstwo na green screenie. W ostatnim zwiastunie jest fajnie, bo wlasnie nie pokazuja tego tylko coś, co wyglada jak kaskaderka ewentualnie podkrecona kompem.

(28-06-2019, 23:14)Mierzwiak napisał(a): Będzie...

...z 200 milionów w BO mniej od S&H :)
Dlaczego? Bo The Rock i Statham gwarantuja hit kasowy? :p

Odpowiedz
Takie mam przeczucie, zobaczymy czy słuszne :)

Obejrzałem zwiastun i co ten Elba tam wyprawia ze swoim magicznym motocyklem to ja nie wiem, brakuje loga Marvela na początku trailera, wtedy by się zgadzało.

Też mam wrażenie że pokazali już cały film, zdecydowanie przesadzili.

Odpowiedz
Ja sobie odpuszczam ten zwiastun, bo mam wrażenie że już poprzednie za dużo pokazały. F&F8 średnio mi podeszło tak szczerze mówiąc, ale w materiałach promocyjnych do tego spin-offa jest coś tak uroczo-kretyńskiego, że jakoś tak mam ochotę odwiedzić kino.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(29-06-2019, 00:40)Mierzwiak napisał(a): Takie mam przeczucie, zobaczymy czy słuszne :)
Nie wydaje mi sie. F&F to seria, ktora przeciez bardzo ladnie zarabia, a filmy z The Rockiem i Stathamem, ktore zarabiaja krocie to wyjątki potwierdzające regułę. ;P Oczywiscie, ten moze zarobic, bo The Rock i Statham wymieszani z marką F&F mają szanse dać dobry efekt, ale nie sądze, żeby F&F9 miałoby być gorsze w zarabianiu. Tj. nie widze przesłanek póki co. Mysle, ze Cena, ktory jest raczej na fali wznoszacej tylko pomoze przyciagnac widzów.

Cytat:Obejrzałem zwiastun i co ten Elba tam wyprawia ze swoim magicznym motocyklem to ja nie wiem, brakuje loga Marvela na początku trailera, wtedy by się zgadzało.
Smutne jest to, że Elba zasluguje na dobrą rolę złoczyńcy, a tutaj pewnie będzie po prostu walił kul czizi teksty i rozwalał pięsciami ściany. Mimo to moze gość coś z tego wyciągnie poza soczystym czekiem.

Odpowiedz
Na Wykopie udziela się użytkownik, który pracuje przy efektach do Hollywodzkich filmideł i akurat wczoraj wspomniał o Hobbs & Shaw.
Link: https://www.wykop.pl/wpis/42326333/8-miesiecy-wyjete-z-zycia-przy-pracy-nad-tym-filme/

Btw z cyklu Fast & Furious widziałem tylko FF1, a Hobbs & Shaw jakoś tak głupio/fajnie wygląda, że wybrałbym się na to do kina. Muszę ogarniać te multum poprzednich części czy śmiało olać, a i tak będzie fajnie?
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Pewnie będzie to porównywalne z wybraniem się na "Spider-Man: Far From Home" oglądając wcześniej tylko "Iron Mana" :)
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości