Telewizja cyfrowa.. czyli krok do przodu?
Obecnie, ale już nie długo, jestem posiadaczką telewizji kablowej i chciałabym się poradzić z jakich platform korzystają forumowicze.. Bo rachunki za kablówkę nie przypadają mi do gustu, a części kanałów nawet nie przeglądam i wolałabym zamienić to właśnie na platformę.. Myślę nad N-ką bo chyba wypada najtaniej, ale chciałabym się jeszcze poradzić.

Odpowiedz
Odpowiedz sobie przede wszystkim na pytanie, co chcesz oglądać. O tym nikt za Ciebie nie zdecyduje ;) A jako że jesteśmy na forum filmowym, to powiem, że jeśli chodzi o ofertę filmową, to jak sądzę, Cyfry+ w tej chwili nic raczej nie przeskoczy.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Dla kilku kanałów autentycznie nadających w HD moim zdaniem nie warto się w to pakować. Ale to tylko moje zdanie :)

Odpowiedz
HD to wciąż jest tylko (miły) bonusik do telewizji. Natomiast jest prawdą (oczywiście w zależności od kanału), że porządny cyfrowy sygnał SD jest przyjemniejszy dla oka niż analogowy z kablówki. A cyfrowa kablówka, w każdym razie u mnie, to cenowa pomyłka :) Aha, do tego gdzieniegdzie dochodzą miłe ficzery w postaci wersji z napisami.

Odpowiedz
O tym które kanały chcesz oglądać to musisz sama zadecydować, po prostu porównać programy kilku stacji i wszystko będzie jasne. Dla mnie kanały z dobrymi filmami to: Canal+(HD), Ale kino!, TVP Kultura, TCM, Cinemax, HBO(HD). Dla mnie ważne jest to, że te kanały nadają filmy w oryginalnym formacie, w oryginalnej wersji językowej(bez Kultury), no i prosta sprawa, że bez reklam. Jeśli chodzi o jakość obrazu to filmy na C+ wyglądają jak z DVD, a reszta kanałów raz lepiej raz gorzej.

Odpowiedz
Nie zawsze nadają w oryginalnym formacie, a przynajmniej nie wiem jak te w wersji HD, mówię o C+ i HBO. Żałosne 4:3 albo 2,35:1 przycięte do tradycyjnego 16:9 to niestety standard. Szczerze mówiąc to nigdy nie widziałem pełnej panoramy na C+.

Odpowiedz
Ja widziałem :P Parę razy, a w sumie niezbyt długo mam Cyfrę.

C+ nadaje w 4:3 tylko to, co samo w sobie jest w 4:3, czyli głównie seriale komediowe. Na HBO (którego prawie nie oglądam, bo w porównaniu z C+ repertuar chudziutki) chyba jeszcze nie widziałem nic w 4:3.

Odpowiedz
HBO swego czasu katowało ludzi Beginsem w 4:3 :D Skrzynię umarlaka też widziałem w 4:3. Na krańcu świata nie jestem pewien, ale na pewno nie było pełnej panoramy.

Odpowiedz
Tylko tak jak napisałam nie chcę ponosić za wysokiej ceny i tak- postanowiłam napisać na forum filmowym bo chodzi mi głównie o kanały filmowe :wink: takie jak HBO no i z racji że uwielbiam wszelkiego rodzaju seriale to chciałabym mieć Comedy Central i AXN, a w Cyfrze muszę chyba dopłacać do tego interesu..bo musiałabym wziąc pakiet komfortowy..:/
No i strasznie kusi mnie oferta n-ki jeśli chodzi o decoder z funkcją nagrywania:P ale cyfra też chyba ma..?
Naprawdę jestem kiepska w podejmowaniu takich decyzji zwłaszcza jeśli muszę płacić za to z własnej kieszeni... :cry:

Odpowiedz
Czarodziejka napisał(a):No i strasznie kusi mnie oferta n-ki jeśli chodzi o decoder z funkcją nagrywania:P ale cyfra też chyba ma..?
Ma. Piękna sprawa, choć dekoder Cyfry z PVR to, ahem, nie najsolidniejszy sprzęt świata, że tak powiem.

Odpowiedz
Canal+ przestał nadawać jakiekolwiek programy w 4:3 od 1. września. Co do tej pełnej panoramy, to rzeczywiście niektóre filmy są przycięte do 16/9, ale też widziałem ładnych pare w oryginalnym formacie, a HBO to już od dawna przecież nadaje w takim formacie jakim jest film - pamiętam jaka to była męczarnia oglądać Piratów 2, czy Kod da Vinci( :roll: ) w 2,35:1 ale na telewizorze 4:3, nic nie było widać.

-Czarodziejka, za jakość trzeba płacić, no i ja niestety ponoszę niemałe koszty Canal+, ale jestem zadowolony, bo wiem, że lepszej telewizji w Polsce nie dostanę(zwłaszcza, że jeszcze pasjami lubię oglądać ligę polską i angielską). Jakbym miał N to nie miałbym czego oglądać(no, może troche przesadzam...), ale to nie znaczy, że Ty nie znajdziesz tam czegos dla siebie. Prosta sprawa - pasują Ci kanały z Nki - kup Nkę, chcesz mieć Canal+, masza czas na oglądanie telewizji(bo jeśli ktoś cały tydzień jest zajęty pracą a w weekend włącza telewizor na kilka godzin wieczorem to raczej jest to kiepski interes) i jesteś zdeterminowana poświęcić na to kasę to bierz C+ w full opcji.

Odpowiedz
Wiem, że teraz mogę wyjść na głupią babę, która się nie zna ale dekoder z czym? Co to jest to PVR.. I jakie ma wady? Bo siedzę teraz i porównuje obie oferty, i z tego co czytam ten dekoder z cyfry PVR to jeśli chodzi o możliwości, w sensie nagrywania to to samo co dekoder HDTV w n-ce.. ?

Odpowiedz
Czarodziejka napisał(a):Wiem, że teraz mogę wyjść na głupią babę, która się nie zna ale dekoder z czym? Co to jest to PVR..
Personal Video Recorder. Czyli właśnie urządzenie z twardym dyskiem.

Czarodziejka napisał(a):I jakie ma wady?
Dekoder HD PVR, który daje Cyfra+, jest po prostu dość awaryjny (ja lada dzień będę musiał swój wymienić) i nie jest specjalnie user-friendly. Przy czym nie chodzi o to, że ma konkretne wady, ani o to, że może być powodem, aby wybrać inną ofertę. Po prostu mówię. O dekoderze z PVR n-ki nie wiem oczywiście nic.

Simek: z tym czasem na oglądanie tv to masz rację i nie masz. Twardy dysk wielce ułatwia życie, szczególnie człowiekowi, którego DVD i inne formy przekazu filmowego nauczyły, że ogląda kiedy chce, a nie kiedy mu telewizja każe ;) A o piłce to nawet nie wspominałem, bo uznałem że to nie kwestia tutaj ;)

Odpowiedz
Simek: tak btw to ja to chciałam mieć N-kę jak się dowiedziałam ze wszystkie mecze Ligii Mistrzów będą leciały na żywo :wink: ale nie zajęłam się tematem w porę i teraz znowu stoję przed wyborem, ale wracając do tematu, dlaczego wybraliście właśnie Cyfrę no i może kiedy?, bo teraz pod względem cenowym i pakietowym to chyba bardziej N-kę się opłaca.. A może kiedyś były inne pakiety do wyboru?

Negrin: dzięki, wiem, że mogę zadawać banalne pytania, ale trochę zielona jestem..

Odpowiedz
Cyfrę mam już ladnych parę latek, jeszcze przed wchłonięciem Wizji TV przez Cyfrę, znaczy wtedy miałem Wizję. Czemu? Premiership, polska Ekstraklasa, kilka pasujących mi kanałów filmowych, może w Nce płaciłbym połowę mniej, ale dostałbym jak na swoje wymagania 10 razy mniej.

Odpowiedz
Widzę, że znalazłem odpowiedni temat.
Zastanawiam się nad zakupem Cyfry Plus lub N-ki i mam dylemat. Oglądałbym głównie sport, najbardziej interesuje mnie liga angielska, hiszpańska i włoska (Cyfra ma na to monopol), znów N ma lepsze pakiety tematyczne, lepiej dobrane. Tutaj pojawia się problem. Jeżeli wezmę pakiet komfortowy to jeszcze muszę dopłacić 29 zł w Cyfrze za Canal+, Canal+ sport i Canal+ Film, więc bardziej opłaca się N, ale w N nie ma lig które mnie interesują. Nie chcę płacić więcej niż 50 zł miesięcznie bo mam do zapłaty szkołę, samochód i inne wydatki ;/
Czasami lubię obejrzeć Jakieś Discovery, Pogromcy Mitów czy seriale i wydaje mi się, że N ma lepszą ofertę.
Doradźcie coś. A może są jakieś programy w N, gdzie są mecze ligi angielskiej ?
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Ja od siebie tylko dodam, że w przypadku Cyfry Plus istnieje możliwość płacenia jednego abonamentu a oglądania w jednej chwili np. 3 różnych kanałów na 3 telewizorach co w N czy Polsacie Cyfrowym jest niemożliwe...

To nie do końca legalne, ale u sporej liczby znajomych mieszkających w mieszkaniach studenckich robią tak, że składają się 3 lub 4 pokoje na jeden abonament, dokupują sprzęt potrzebny do rozdzielenia sygnału na allegro i wychodzi taniej niż kablówka... ;-)

Odpowiedz
No, ale z prawnego punktu widzenia to wychodzi na to samo co oglądanie C+ zupełnie na lewo dzięki kodom udostępnianym w internecie, nie? Jeśli nie przejmujemy się legalnością, to po co płacić cokolwiek, skoro można za darmo(jednorazowy koszt)?

Odpowiedz
Zakup dekodera w HD to dosyć spory wydatek... A cyfra co jakiś czas lubi zmienić kodowanie i wtedy piracka karta + kody na nic się zdadzą i trzeba nowy zestaw zakupić... Albo w programator zainwestować, ale to dla osoby, która nie zajmuje się tym handlowo jest już całkowicie nie opłacalne... ;-)

Odpowiedz
a może sensownym rozwiązaniem jest kablówka cyfrowa? np.w Vectrze dobiera się odpowiednie pakiety i jazda. w standardzie tvnowskie programy, a za dodatkową opłatą c+ lub hbo.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon