Telewizory - LCD, plazma, OLED
Ja Ci polecam Rubina - mnie nigdy nie zawiódł, a kasa zostaje w kieszeni.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
W obecnych czasach nie ma wiele do doradzania dla kinomaniaka: jeśli chcesz TV do filmów i gier (w sensie, że nie do telewizji zbyt długo) i cię stać, to kupuj OLEDa, jakiegokolwiek, bo słabych nie robią, a jeśli potrzebujesz słuchać w salonie TVN24 przez 8 godzin dziennie, a wieczorem odpalić jakiś film, to wybierz jakiegość LEDa :)

Odpowiedz
Chodzi za mną ostatnio OLED, bo ceny w końcu zaczęły być ludzkie, no i parę wątpliwości nadal mam. Obecnie stoi u mnie 10-letnia plazma Panasonica i jak na złość dalej działa ;) Nie lubię kupować nowych rzeczy póki stare działają, ale obraz mimo że nadal lepszy niż w większości LCD jakie widziałem też już się trochę zdegradował. Zwłaszcza kontrast mocno spadł, czytałem że to planowe działanie firmy i firmware co ileś tam tysięcy godzin obniża poziomy czerni żeby zrównoważyć wypalanie się panelu, tyle że Panasonic dał trochę zbyt agresywne progi no i zrobiło się szarawo.
W związku z tym parę pytań:

1. Ktoś się przesiadał z plazmy na OLEDA? Jest rzeczywiście duży skok?, bo że jest w porównaniu do LCD to widać nawet w sklepie.
2. Jak z powidokami/wypaleniami? Jakoś specjalnie się nie boję, bo przy kupnie plazmy też mnie wszyscy straszyli a po 10 latach lekkie powidoki widać tylko na statycznych planszach kontrolnych, a kto ogląda na co dzień plansze kontrolne? No ale to mimo wszystko inna technologia i widzę czasem na necie różne kwiatki typu zużyty kolor żółty. Ma ktoś tu OLEDa dłużej niż 2 lata? Użytkowanie będę miał dość bezpieczne, bo właściwie tylko filmy seriale, czasem żona jakieś Dzień dobry TVN i dzieciaki bajki.
3. Ma ktoś LG z serii b? Jak z jasnością HDR? Czy te 500 NITów wystarczy by docenić? Nie miałem jeszcze z tym do czynienia.

I pytanie do wróżbity Macieja, kupować w tym roku 55 czy jest szansa wg was, że w przyszłym da radę kupić 65 za ~4,5k

Odpowiedz
Ja mam B8 od jakiegoś półtora roku, może nie dosłownie przesiadłem się z plazmy, ale mam porównanie, bo rodzice mają Panasonica, który dalej spoko działa, przyjemnie się na niego patrzy, tylko on nawet nie jest full HD, więc nie wiem jakby wypadło porównanie jakiejś topowej plazmy.

Ja żadnych powidoków jeszcze nie doświadczyłem, ale w sumie jestem najbezpieczniejszym użytkownikiem, bo 95% to filmy, a 5% to mecze w tv.

Co do HDR, to ja niezbyt widzę sens w podążaniu za jakąś wielką liczba NITów, mój B8 ma stosunkowo niedużo, a i tak sceny gdy w ciemności zapala się reflektor potrafią oślepić, więc serio nie widzę żadnej potrzeby żeby telewizor był jeszcze jaśniejszy. I tak główną robotę robi idealna czerń.

Odpowiedz
Ok, dzięki, tak myślałem że ta wojna na NITy to kolejna wojna na piksele. Masz 55 cali? Sprawdzałeś TV pod kątem bandingu/badpixeli po zakupie? Czytam że matryca to kwestia szczęścia mocno

Odpowiedz
Ja posiadam Panasonica model 55GZ950 . Może nie przesiadłem się bezpośrednio z plazmy, tylko z Leda ale przed ledem miałem kilka lat plazmę Panasa i mogę powiedzieć, że przeskok jest ogromny.
Nie wachaj się tylko kupuj OLEDa, bo to jak ten telewizor potrafi wyświetlić obraz to jest jakiś kosmos, czern to jest czern, dosłownie czarna dziura w kształcie prostokątu, niesamowite odwzorowanie kolorów i nieskończony kontrast.
Co do wypaleń to jest powtarzany mit przez płatnych samsungowskich troli, w dzisiejszych modelach to jest problem bardzo marginalny więc nie ma co się martwić, nie wiem jak LG ale Panasonic ma funkcje kompensacyjne ekranu więc po każdym wyłączeniu sam sobie czyści ekran.
Co do nitów, nie przejmuj się mała ilością nitów, to też taki marketingowy chwyt. Mój Panas wyciąga do 760 nitów, a HDR wymiata. Jak ostatnio w matrixie postać zaświeciła latarka centralnie w ekran to trudno było nie oderwać oczu bo razilo.
Ja mam go od listopada, nie mam żadnych powidoków, a gram sporo na konsoli albo mój syn i non stop oglądamy z żoną kanały informacyjne TVN24, TVP Info czy Polsat News. Nic się póki co nie dzieje, ale czytając branżowe testy raczej nic się nie powinno stać.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Ja się przesiadłem na oleda Sony AG9 77 cali z plazmy panasonica 50 cali :) Myślałem że czernie miałem ładne na plaźmie... myliłem się :P Tu naprawdę widać skok technologiczny... rozdzielczość, rozpiętość kolorów, czernie, jasności... wszystko lepsze. Plus dźwięk, bo też zrobiłem upgrade na soundbar 7.1.4 i też słyszę różnicę, jak puszczam film w Atmos, w porównaniu z moim starym kinem domowym.
Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
77? To ja się tu zastanawiam czy 5k za telewizor to nie przesada :)

Ja mam TV od zawsze podłączony pod w miarę dobre HiFi, ale zawsze mnie dziwiło jak wiele osób olewa kwestię dźwięku. Już nawet pani żona się przyzwyczaiła i jak oglądamy czasem coś na głośnikach z TV to się dziwi że jakoś tak bez wyrazu i płasko.

Odpowiedz
Na usprawiedliwianie napiszę, że moja plazma też miała już 10 lat, czyli długo odkładałem na nowy zestaw. I dobrze zapamiętałem to uczucie zawodu, gdy wieszali tamten TV na ścianę... Pomyślałem sobie "mógłby być większy" (that's what she said) ;) Także teraz nie chciałem powtórzyć tego samego błędu ;) Warto było, bo jest efekt wow i przez pierwsze dwa dni uśmiech mi nie schodził z twarzy :P
Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Nie no, na pewno. Też by mi nie schodził, tylko raz nie mam miejsca, a dwa nie wiem jakby dzieciaki przyjęły wiadomość że sprzedałem je na eksperymenty :)

Odpowiedz
He he. Powiedz im, że to dla nich i bajek w 4K ;)

Odpowiedz
W sumie. Dla bąbelków v wszystko

Odpowiedz
U mnie nie owijalem w bawełnę. Powiedziałem żonie, że zmieniamy telewizor na nowego OLEDa Panasonica. Nawet cena ja nie odstraszyła (6299). Chyba mam dobrą zone:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Moja nawet nie mówi nie, tyle że używa czegoś strasznego, rozsądku. "No spoko, jak bardzo chcesz to kup, ale czy jest nam koniecznie potrzebny?"

No i Ash znowu mi narobił smaka na 65. Może się jakaś dobra promka pokaże na pepperze i pomoże dokonać wyboru.

Odpowiedz
Zracjonalizuj to w ten sposób. Jest pandemia. Kina są pozamykane i nie wiadomo kiedy się otworzą, wszystkie premiery przesunięte na następny rok. W tym czasie tylko streaming i płyty są w stanie zaspokoić moje filmowe potrzeby... plazma już wyblakła, najwyższy czas zmienić TV ;)

Odpowiedz
Dobra, tv zamówiony. To jeszcze jedno pytanie, poza źródłami oczywistymi jak Netflix czy płyty, to jak odpalać materiały HDR z PC podłączonego po HDMI do telewizora? VLC na przykład samo wykryje format pliku i puści odpowiedni sygnał? Są z tym jakieś trudności?

Odpowiedz
Najprościej będzie plik nagrać na pena albo dysk, to podłączyć do TV i oglądać przez jakąś apkę na telewizorze. Nie wiem, nie mam podłączonego kompa do TV. Ja pliki puszczam przez Kodi zainstalowane na Shield Pro i hula.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości