Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Terminator: Dark Fate (2019) reż. Tim Miller
(23-11-2019, 14:52)zombie001 napisał(a): Powiedziałbym więc, że od strony konceptu ten film ma jakiś pomysł na siebie: chce być tym czym było T2 dla T1 - tym samym, ale w innym, uwspółcześnionym wydaniu.
Czyli chce być tym samym, co T2. To ma być ten pomysł na siebie? Nie rozśmieszaj mnie.

Odpowiedz
A co w tym śmiesznego?

Inny Miller w 2015 zrobił współczesną, blockbuster-ową, wersję swojego filmu sprzed lat. I to nawet nie mając scenariusza Uśmiech
Od premiery T2 minęło 28 lat. Spokojnie można było zrobić coś innego... robiąc w gruncie rzeczy to samo. Ale do tego potrzeba umiejętności, a scenarzystom i reżyserowi DF ewidentnie tego zabrakło. Mówienie, że DF w tej wersji byłoby tylko remakiem T2, to duże uproszczenie.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Ten film to koncepcyjne zero, zarówno od strony scenariusza jak i scen akcji czy pomysłów na czarny charakter. Większą inicjatywą w temacie tuningu swoich pomysłów wykazał się nawet Bay w czwartej części TF, gdzie deceptikony zmieniały się w chmurę pikseli Oczko

Jeszcze słówko odnośnie Rev-9 - w każdej scenie, w której się "rozdzielał" miałem wrażenie, że stanowi mniejsze zagrożenie niż, gdy jest w pierwotnej formie. Po drugie - jego płynna forma była chyba bardziej delikatna w strukturze niż kisiel, skoro dziurawiło go na wylot wszystko jak leci. Nie widzę tutaj żadnego upgrade w stosunku do T-1000.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Wystarczyłoby zwrócić swoje oko Saurona nie na T2, a na Logana. Pozwolę sobie skopiować swoją wypowiedź z innego miejsca i pomysł na to jak uratować Dark Fate, wychodząc od tego samego punktu:

John ginie, ale nie jest jedynym celem na liście T-800. Prawdopodobnie maszyny mogły skorzystać z wehikułu ten ostatni raz i wgrały mu całą listę zasłużonych dla Ruchu Oporu, opierając się na szczątkowych informacjach uzyskanych podczas tortur i przesłuchań jeńców. Zły T-800 wcale się nie uczłowieczył, od 20 lat wędruje po całym świecie eliminując kolejne cele, ale elementem jego człowieczeństwa jest coraz większe zużycie. To element który łączy go z Sarah Connor, podstarzałą wariatką, od 20 lat będącą na tropie złego Arnolda, ale zawsze dwa kroki za nim- bez bajerów w postaci smsów od Boga, dopiero internet trochę usprawnił jej misję. Sarah jest stara, wyczerpana i ma poczucie, że jest reliktem tak jak T-800, on zabija nieistniejący Ruch Oporu, ona tropi jego za zabójstwo Johna, ale już dawno przestało jej chodzić o uratowanie dalszych niewinnych, dla obojga wendetta jest jedynym celem, jest jedynym łączącym ich ludzkim elementem. Gonią za króliczkiem który nie istnieje, bo są tylko pozostałością, odnogą po nieistniejącej linii czasowej.

Albo zrobić to w postulowanym tu i tam "Blumhouse Style" i skierować się w stronę slashera za 15 mln$, wracając do korzeni serii. W przeszłość po kogoś ważnego z ruchu oporu zostaje wysłany T-1000 o niepohamowanej żądzy mordu. Zrobiłbym go lekko uszkodzonym podczas podróży i już miałbym całe pole dla popisu do slashera zmieszanego z body horrorem: na przykład sceny w których urzędnikowi bankowemu "psuje się twarz" podczas swoich obowiązków, albo gdy nauczycielka w klasie pełnej dzieci zaczyna się "roztapiać", albo gdy podczas kolacji z okazji Święta Dziękczynienia ciapowaty szwagier zaczyna nagle "zmieniać twarze". Pokazać paranoję bohaterki prześladowanej przez nienazwane zło, mogące przybrać każdą postać, mogące być każdym z kim rozmawia. Zło przed którym może uciec jedynie podążając jego śladem, bo to jedyna wskazówka.

Na początku mogliby sobie zadać pytanie: a co jeśli maszyny nie były wysyłane jedynie po Johna Connora? To mogłoby być pytanie które ich uwolni. Pytanie które tylko dźwięczało im w głowach w złym kościele, gdy w Genisys wysyłano go po Sarę, a w Dark Fate po tą całą Danni.

Po co cały czas produkować gnioty za 150 mln zapatrzone w przebój sprzed 28 lat? Mojo całkiem rozwalili, ale gdy kiedyś sprawdzałem to T2 ledwo łapał się na pierwszą dziesiątkę w historii w momencie swojej premiery. Producenci natomiast podchodzą do niego z tak nabożną czcią jakby to były połączone Przeminęło z wiatrem i Szczęki. Kevin sam w domu był większym przebojem, o czym już niewielu pamięta.

Odpowiedz
(23-11-2019, 15:05)zombie001 napisał(a): A co w tym śmiesznego?
To, że jednocześnie wspominasz T2 i piszesz tak, jakby ten film nie istniał.

T2, jak pisałem w odpowiednim temacie, jest filmem pod każdym względem innym od T1 - tak jak Sara przeszła totalną, ale i wiarygodną przemianę, tak i przeszła ją cała reszta - mroczny sci-fi slasher stał się widowiskowym sci-fi kinem akcji z adekwatnym tempem, zupełnie innym klimatem, stylem, zdjęciami, montażem, muzyką, słowem: wszystkim.

Jeśli piszesz że DF chciało być tym, czym T2 było dla T1, to moją jedyną reakcją jest:
[Obrazek: giphy.gif]

To jest według Ciebie ten pomysł na siebie, zrobić TO SAMO co już zostało zrobione 28 lat temu? No i na czym ma polegać to rzekome uwspółcześnienie? Czemu ma służyć? T2 to nie ramota z lat 50-tych, która wymagała odświeżenia.

Odpowiedz
(23-11-2019, 06:34)marsgrey21 napisał(a): https://collider.com/terminator-dark-fate-box-office-bomb-tim-miller-james-cameron/

O, czyli to znowu nasza wina, że film jest do dupy?

Odpowiedz
Cytat: zupełnie innym klimatem, stylem, zdjęciami, montażem, muzyką, słowem: wszystkim.
Tylko z tą samą fabułą Język
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
To akurat zaden minus.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Gieferg ląduje w ignorowanych, to już nawet nie jest zabawne.

Odpowiedz
Pitolenie jak to T2 różni się od T1 WSZYSTKIM też za bardzo zabawne nie jest.

Odpowiedz
Glupie pierdolenie jest tylko i wylacznie twoje o T2.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
@Mierzwiak
[Obrazek: tumblr_okx1fstsCd1v4u49oo1_400.gifv]

Millera już nie czytam, nie trawię faceta. Zamiast mówić o Salvation i Genisys, niech zerknie na dowolną stronę z recenzjami, lub ocenami widzów jego filmu i porówna czy są lepsze od dwóch poprzednich Terminatorów, a jeśli tak, to o ile.

Odpowiedz
To już jest fatality level 1000 Oczko

Dark Fate w ostatni weekend zarobiło 1,2 miliona dolarów. Pewnego smaczku w tej tragedii dodaje fakt, że w ten sam weekend więcej zarobiło m.in. Parasite, które na ekranach kin jest 2x dłużej niż film Millera. A fatality polega na tym, że Parasite jest wyświetlane na zaledwie 400 ekranach, a Dark Fate z kolei na ponad 1000 Oczko

Chiny nie pomogły bo tam też mieli monstrualne spadki po pierwszym weekendzie na poziomie 80%.

[Obrazek: giphy.gif]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
"Dark Fate" przebiło prawie o 1 milion zarobki w amerykańskim box office innego hitu Paramount czyli "Dory i Zaginionego Miasta Złota" i ma na koncie 61 milionów.

[Obrazek: 1xsp.gif]

Odpowiedz

10:25. Ja... po prostu... 10:25.

Odpowiedz
Po 8 tygodniach / 56 dniach od premiery w USA, film skończył swój kinowy żywot z wynikami.

DOMESTIC (23.8%) - $62,253,077
INTERNATIONAL (76.2%) - $198,866,215
WORLDWIDE - $261,119,292

Moja prognoza z września.
(16-09-2019, 14:22)Juby napisał(a): bazując na historii zarobków serii, lodowatym przyjęciu Genisys, marketingu Dark Fate i wielu innych czynnikach, ułożyłem własną prognozę dla filmu. Obstawiam drugą największą klapę roku obok Dark Phoenix.

Opening weekend : $26,5 mln
Domestic : $64 mln
Foreign : $240 mln
Worldwide : $304 mln

Wynik w USA trafiłem w 97,3%, w reszcie świata nie doceniłem, że nawet Chiny się wypną na ten film, stąd prognoza nietrafiona o $41 milionów. Ale i tak chyba byłem najbliżej ze wszystkich na forach box office jakie znam. Duży uśmiech

Odpowiedz
Czy mi się wydaje, czy on nawet nie wyszedł na zero??

Odpowiedz
Nawet nie był nigdzie w pobliżu tego osiągnięcia.

Odpowiedz
Nawet lepiej - on nie był w połowie drogi do osiągnięcia tego wyniku. Klapa totalna.

Odpowiedz
Nie wiem jak to liczysz, jak dla mnie był za połową. To już zresztą bez znaczenia - tym razem seria powinna być już martwa na dobre (albo przynajmniej na długie lata).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon