Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Terminator: Dark Fate (2019) reż. Tim Miller
Cytat: zupełnie innym klimatem, stylem, zdjęciami, montażem, muzyką, słowem: wszystkim.
Tylko z tą samą fabułą Język
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
To akurat zaden minus.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Gieferg ląduje w ignorowanych, to już nawet nie jest zabawne.

Odpowiedz
Pitolenie jak to T2 różni się od T1 WSZYSTKIM też za bardzo zabawne nie jest.

Odpowiedz
Glupie pierdolenie jest tylko i wylacznie twoje o T2.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
@Mierzwiak
[Obrazek: tumblr_okx1fstsCd1v4u49oo1_400.gifv]

Millera już nie czytam, nie trawię faceta. Zamiast mówić o Salvation i Genisys, niech zerknie na dowolną stronę z recenzjami, lub ocenami widzów jego filmu i porówna czy są lepsze od dwóch poprzednich Terminatorów, a jeśli tak, to o ile.

Odpowiedz
To już jest fatality level 1000 Oczko

Dark Fate w ostatni weekend zarobiło 1,2 miliona dolarów. Pewnego smaczku w tej tragedii dodaje fakt, że w ten sam weekend więcej zarobiło m.in. Parasite, które na ekranach kin jest 2x dłużej niż film Millera. A fatality polega na tym, że Parasite jest wyświetlane na zaledwie 400 ekranach, a Dark Fate z kolei na ponad 1000 Oczko

Chiny nie pomogły bo tam też mieli monstrualne spadki po pierwszym weekendzie na poziomie 80%.

[Obrazek: giphy.gif]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
"Dark Fate" przebiło prawie o 1 milion zarobki w amerykańskim box office innego hitu Paramount czyli "Dory i Zaginionego Miasta Złota" i ma na koncie 61 milionów.

[Obrazek: 1xsp.gif]

Odpowiedz

10:25. Ja... po prostu... 10:25.

Odpowiedz
Po 8 tygodniach / 56 dniach od premiery w USA, film skończył swój kinowy żywot z wynikami.

DOMESTIC (23.8%) - $62,253,077
INTERNATIONAL (76.2%) - $198,866,215
WORLDWIDE - $261,119,292

Moja prognoza z września.
(16-09-2019, 14:22)Juby napisał(a): bazując na historii zarobków serii, lodowatym przyjęciu Genisys, marketingu Dark Fate i wielu innych czynnikach, ułożyłem własną prognozę dla filmu. Obstawiam drugą największą klapę roku obok Dark Phoenix.

Opening weekend : $26,5 mln
Domestic : $64 mln
Foreign : $240 mln
Worldwide : $304 mln

Wynik w USA trafiłem w 97,3%, w reszcie świata nie doceniłem, że nawet Chiny się wypną na ten film, stąd prognoza nietrafiona o $41 milionów. Ale i tak chyba byłem najbliżej ze wszystkich na forach box office jakie znam. Duży uśmiech

Odpowiedz
Czy mi się wydaje, czy on nawet nie wyszedł na zero??

Odpowiedz
Nawet nie był nigdzie w pobliżu tego osiągnięcia.

Odpowiedz
Nawet lepiej - on nie był w połowie drogi do osiągnięcia tego wyniku. Klapa totalna.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Nie wiem jak to liczysz, jak dla mnie był za połową. To już zresztą bez znaczenia - tym razem seria powinna być już martwa na dobre (albo przynajmniej na długie lata).

Odpowiedz
Koszty produkcji + marketing to około 250-280 milionów dolarów.

Domestic - 64 miliony ale Juby kiedyś pisał, że kina biorą 50-60% z tej kwoty. Na zagranicznych rynkach nie jest wcale lepiej więc całościowo składa się to na 120-140 milionów. Zresztą analitycy pisali, ze Dark Fate będzie do tyłu przynajmniej o 120 milionów dolarów więc moje krzywe wyliczenia mogą być prawdą.

https://www.hollywoodreporter.com/news/terminator-dark-fate-puts-franchise-ice-faces-120m-loss-1251926

Odpowiedz
To jeszcze Cameron mógłby podzielić się na ile ostateczny wynik minął się z jego prognozami Język

Odpowiedz
David Elison ze Skydance, który bardzo naciskał na Terminatora DF by w ogóle powstał, jest synalkiem https://pl.wikipedia.org/wiki/Larry_Ellison czyli gościa z Oracle Corporation, którego majątek szacuje się na 50-60 MLD USD. Więc synalek tatusa, Dawidek, moczy kasę gdzie się da, w Genisys też umoczył, ale zyskał na innych produkcjach. Pełna lista tutaj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Skydance_Media

Szanuję Davida za to, że gdyby nie on Terminator leżałby i kwiczał, z drugiej strony przykro mi, że jego kasa zrobiła nic lepszego niż najokropniejszy pogrzeb mojej ulubionej franczyzie. :C Hasta la vista, Baby!
Terminator Dark Fate 10/10 - zajebisty film

Odpowiedz
(30-12-2019, 15:29)Super8 napisał(a): Szanuję Davida za to, że gdyby nie on Terminator leżałby i kwiczał

ŻE CO QRWA?

Gdyby nie ta pierdoła, Terminator nie zostałby wyciągnięty z trumny i zgwałcony w brutalnym akcie nekrofilskim (dwukrotnie!). Ten człowiek sprawił, że seria kwiczy jeszcze głośniej i leży zakopana jeszcze głębiej niż kiedykolwiek wcześniej. A ty go za to "szanujesz"? Ja pier.....

I pomyśleć, że prawa do marki w 2014 oddała mu jego siostra Megan z Annapurna Pictures, która robi niskobudżetowe, dobre kino, i chciała mrocznego Terminatora rated-R. : (

Odpowiedz
O, nie wiedziałem, że drugie (to znaczy pierwsze, bo David jest starszy od Megan) dziecko Ellisona też się bawi w filmy, przy czym córka poszła w o wiele ambitniejsze kino (ma 4 nominacje do Oscara), a syn w raz lepsze, raz gorsze akcyjniaki.

Cytat:Szanuję Davida za to, że gdyby nie on Terminator leżałby i kwiczał
No raczej nie leżał i kwiczał, tylko spoczywał w pokoju nie gwałcony przez kolejne gówniane filmy.

Odpowiedz
Megan tak się bawi, że Annapurna była o krok od bankructwa: https://observer.com/2019/08/annapurna-pictures-avoids-bankruptcy-megan-ellison-box-office-no-time-to-die/

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon