Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Terminator: Dark Fate (2019) reż. Tim Miller
No tak, gdzieś wrzucałem już artykuły o Annapurnie, że jej działalność podchodziła bardziej pod mecenat niż bezduszną wytwórnię liczącą tylko na zyski. Skydance jakąś maszynką do robienia pieniędzy też raczej nie jest, raz na plusie raz na minusie.

Odpowiedz
Okazało się, że ten film ma jakieś wycięte sceny. Okazują się równie denne co sam film Oczko

https://www.ign.com/videos/terminator-dark-fate-exclusive-deleted-scene-the-crossing

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Tym co nie chciało się wydawać pieniędzy na ten shit... sklepik czeka.

Odpowiedz

Odpowiedz
Może znajomość wszystkich spoilerów pomogła, noze to kwestia tego, że na tym etapie już nie chce mi się na nikogo wkurzać / nie zależy mi, a może po prostu nie jest to tak złe, jak chciałby internet.

To całkowicie bezbolesne, doskonale wręcz przeciętne i w tej przecietności kompetente ksero ksera poprzednich filmów, na marginesie którego coś tam niewyraźnie nabazgrano. Tak, to kolejny już remake znanego od dekad szkieletu fabularnego, który kompletnie nie wnosi nic do tej serii choć udaje, że robi coś przeciwnego.

Śmierć Johna nie ma znaczenia, bo przyszłość i tak została zmieniona. Kim jest nowy przywódca przyszłego ruchu oporu też nie ma znaczenia, bo wynika z tego wyłącznie odtwarzanie poprzednich filmów więc to mógłby być znowu John albo ktokolwiek inny, więc co za różnica. Ten wątek jest taką trochę ślepą alejką tego cyklu - wszyscy po Cameronie pchają się w nią i utykają, nie wiedząc co dalej.

Linda i Arnie wypadli najlepiej, ale ich wątki wyglądają jak dopisane do tego scenariusza w którejś z jego późniejszych wersji, a nie będące jego integralną częścią, w dodatku są ledwie liźnięte; Sarah pojawia się tam gdzie Terminatory i co, walczy z robotami w miejscach publicznych? Przy świadkach? Co robi z ich szczątkami? Możemy śmiać się z Terminatora handlującego zasłonami, ale motyw jego ewolucji też jest świetny, a w sumie nic z niego nie wynika.

Przy trailerach psioczyłem na efekciarskie ujęcia z samolotem, a cała ta akcja podobała mi się najbardziej, w ogóle trzeci akt odebrałem najlepiej.

5/10

Odpowiedz
Bezbolesne? <ok>

HISHE od bardzo, bardzo dawna, ładnie podsumowało ten film. Uśmiałem się. : )

Odpowiedz
Prezentuje się lepiej,, ale to wciąż żeńska wersja Johna, ale przynajmniej nie wygląda jak boss nastoletniego gangu z Meksyku.

Odpowiedz
Porażka (każda z 4 wyciętych scen, które widziałem).

W ogóle przypomniało mi się, że Sara przez cały film myśli, że Dani będzie matką przywódcy Rebelii (czy jak to tam nazwali nowy Ruch Oporu), choć wie, z którego roku przybyła Grace i który rok jest obecnie = nie umie liczyć, albo uważa że dowódca ludzkości w wojnie z maszynami w przyszłości będzie nastolatkiem. : )

This movie makes Rise of the Machines look like Citizen Kane.

Odpowiedz
Nie ma tego złego co by na dobre wyszło. Dzięki "Dark Fate" cieplej myślę o T3 i Genisys. Oba dalej są chujowe, ale nagle pozytywy rosną w oczach. No i po takim flopie franczyza pójdzie w długi letarg, albo będą musieli bardzo dogłębnie zastanowić się nad swoim kolejnym krokiem (czyli pewnie jakiś niskobudżetowy stand alone lub serial na streaming).
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz

Wersja tej abominacji pojawiła się w dobrej jakości w wiadomych miejscach. Dla odważnych.

Odpowiedz
Zgodnie z oczekiwaniami mój prywatny kanon Terminatora to w dalszym ciągu cztery filmy.

Nasrano (po raz kolejny) na T1 i T2 tylko po to, żeby zaserwować nową wersję tej samej historii, z tą różnicą, że tym razem ma skopane tempo, lipnego villaina, nieciekawych nowych bohaterów, jest nudna i zwyczajnie chujowa*. W porównaniu z tym nawet Genisys wypada nieźle, bo zanim stacza się prosto do szamba serwuje kilka w miarę fajnych rzeczy (wojna w przyszłości i wariacja wydarzeń z T1), które były w stanie sprawić, że od czasu premiery kilka razy się zastanawiałem, czy może jednak drugi raz nie obejrzeć - nie zdecydowałem się, ale kto wie, może kiedyś?
Tutaj nie ma NIC, co chciałbym zobaczyć po raz drugi.

1/10 i oby to gwałcenie zwłok się już na tym skończylo.

* czyli zupełnie jak sequel trilogy SW.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon