Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Terminator: Dark Fate (2019) reż. Tim Miller
Mniej więcej to samo co autor tej oceny robi na forum.

Cytat:Może jegomość Piwoński to rasista i z tym brudem pije do obecności Latynosów na ekranie.
Możliwe. Coś tam sugerował że byliby na miejscu za ladą, ale nie w tym filmie.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
(11-11-2019, 03:03)Mental napisał(a): Realistyczna, brudna stylistyka Uśmiech Dowalił do pieca jegomość Piwoński. Do pełnego faceplamu brakuje tylko "krwawa i brutalna".

Może miał brudne okulary?

A tak obok, ale przecież nie do końca, fajnie koresponduje wydźwięk tego filmu: biedni, dobrzy Meksykanie, zły mur Trumpa, z... 2ma ostatnimi masakrami tamże
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(11-11-2019, 06:34)Gieferg napisał(a): Mniej więcej to samo co autor tej oceny robi na forum.

Jakby co to ja dałem 3/10 Duży uśmiech
#ForAllMankind

Odpowiedz


Patrząc na to zastanawiam się jak przebiegał proces castingu T-Juana, jaka myśl twórcza za tym stała.

Odpowiedz
Ehh... miałem olać kino, ale nie mogłem pozbyć się wrażenia, że omija mnie jakiś epicki shitshow. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca Smutny

To po prostu nudna, wtórna buła jest. Niby teoretycznie nie tak złe jak T3 i Genisys, ale chyba wolę zły, ale rozrywkowy film, niż niby kompetentny, ale mocno zamulony. Tutaj się prawie nic nie dzieje, a jak wreszcie ruszy to jest to tak zrealizowane, że nie jest to na tyle dobre aby mieć z tego radochę, ani tak złe żeby cisnąć z tego bekę. Oprócz jednej sceny w przyszłości! Tutaj znalazło się pewne złoto. Spokojnie największy cringe z całej serii (co nie jest małym osiągnięciem przecież). Reszta to snuj przez dwie godziny.

Arnold i Linda to największe plusy, które i tak robią tutaj za dekorację. T-Juan też w zasadzie pozytywnie wypadł. I chyba tyle.

4/10.

Cytat:- Jak na "prawdziwy sequel T1 i T2" w filmie nie pojawia się kultowy endoszkielet zaprojektowany przez Stana Winstona, tylko design wyglądający jak te zabawki z Terminator Genisys.

Nie pojawia się, bo z jakiegoś powodu ten desing, wraz z kilkoma innymi należą do StudioCanal. Skydance zamiast płacić za licencję, wolało przyoszczędzić i użyć modeli które już mają, czyli tych z Genisys. Ciężko się kłócić z ich logiką.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
Niejaki Chris "Kyzem" Detyna skomponował zajebisty motyw do gierki Terminator: Resistance stworzonej przez Polaków ze studia Tenyon Oczko

Piszę o tym dlatego, bo NIE PODOBAŁ mi się pomysł na aranżację przez Junkie XL w Dark Fate.

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Paramount chyba już odpuścił. Liczba kin, która wyświetla DF w kinach na terenie USA i Kanady zmalała o 1609 (czyli o prawie 40%), a spadek podczas trzeciego weekendu wyniósł ponownie ponad 60% przez co nowy Terminator wyleciał z Top10 bieżącego weekendu. Wyniki końcowe będą podobne do ostatnich X-Menów. Język

Odpowiedz
Lepszy od TS i T:G. Ten film to max tego co można wycisnąć z tej franczyzy w 2019 roku, i to nie chodzi nawet o twórców (którzy są na pewno sensowniejsi od tych z poprzednich dwóch części) itp., tylko o to, że kino się zmieniło i na nikim już nie robi wrażenia to, co 30-40 lat temu. IMO nawet Cameron na stołku reżyserskim by poległ, bo tu już od dawna nie ma co i o czym opowiadać. No chyba że naprawdę wsadziliby ludzi do tych dwóch samolotów transportowych i z 5 kamer IMAX i 20 dronów nakręcono by, jak się tam nawalają kaskaderzy podczas powietrznej kolizji... Nie wiem, może Chińczycy w przyszłości się skuszą (wiecie - więźniowie skazani na śmierć itp.) Oczko

Co do BO, to wydaje mi się, że po Marvelu ludzie mają już po dziurki w nosie blockbustery, a CGI spowszedniało i nie robi żadnego wrażenia, więc powolutku kino idzie w stronę takich obrazów jak "Joker" (tak jak kiedyś w stronę "Bourne'a" i potem Marvelów), co mnie bardzo cieszy.

Odpowiedz
(26-07-2017, 13:00)shamar napisał(a): Uch, ach... Kolejna planowana trylogia? Po trylogii "Salvation" i trylogii "Genesis"?

Terminator is dead. Bury it.

Uśmiech
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(19-11-2019, 03:57)freak_outXP napisał(a): Lepszy od TS i T:G. Ten film to max tego co można wycisnąć z tej franczyzy w 2019 roku, i to nie chodzi nawet o twórców (którzy są na pewno sensowniejsi od tych z poprzednich dwóch części) itp., tylko o to, że kino się zmieniło i na nikim już nie robi wrażenia to, co 30-40 lat temu. IMO nawet Cameron na stołku reżyserskim by poległ, bo tu już od dawna nie ma co i o czym opowiadać.

B Z D U R Y

Jeśli da się zrealizować szóste-takie-same-Mission: Impossible, które jest ekscytującym, wspaniałym filmem akcji, to dlaczego z Terminatorem miałoby się nie udać? Problemem tej serii nie jest to, że kino się zmieniło i widzowie oczekują innych wrażeń, tylko to, że prawa do franczyzy trafiały do nieodpowiednich rąk, które chciały korzystać z nich jak najszybciej, a na stołku reżyserskim stawiali pierwszego-lepszego rzemieślnika.

Wystarczyłby konkretny pomysł, brak pośpiechu przy pisaniu scenariusza i odpowiedni człowiek za kamerą - wtedy powstałby kolejny świetny film z Terminatorem. Tak, jak po latach powstał świetny film z Mad Maxem. Niestety, trzykrotnie wybrano nieodpowiedniego reżysera, któremu dano nieskończony scenariusz, zdecydowanie zbyt wysoki budżet, a jedynym pomysłem producentów było "wypuśćmy to jak najszybciej, bo chcemy kasę". Dobrze, że jej nie dostali.

Eh, ile bym dał, żeby w 2008 roku ktoś wpadł na pomysł "Ej! Po co ładować w Salvation $200 milionów, przecież nawet nie wiemy czy to się sprzeda? Może zamiast tego zmniejszym budżet do max. $140 mln i zróbmy thriller toczący się w podziemiach / kanałach post-apokaliptycznego L.A., zamiast wielkiego widowiska jakich dostarczają ludziom teraz Transformery?" Smutny To był kierunek jaki powinna była przybrać ta seria po T3.


Odpowiedz
(19-11-2019, 03:57)freak_outXP napisał(a): Lepszy od TS i T:G. Ten film to max tego co można wycisnąć z tej franczyzy w 2019 roku [...]

Robienie rimejku T1 i T2, autocytowanie tych filmów włącznie z ujęciami (zakończenie ekhmmm) i rozwiązaniami fabularnymi nazywasz wyciskaniem max z franczyzy? Oczko
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ja najchętniej widziałbym tą serię osadzoną w czasach współczesnych i by opowiadała w bardziej dogłębny sposób o tym jak z perspektywy dzisiejszych czasów wygląda symbioza ludzi z technologią. Głównym problemem jest to, że cały czas starają się opowiadać tą samą historię z perspektywy czasów w których Cameron tworzył oryginalne filmy, tyle, że tamte czasy minęły, dzisiaj inaczej patrzymy na technologię i inaczej postrzegamy zagrożenie z nią związaną i też filmy tego typu wyglądają inaczej, są bardziej skupione na świadomości sztucznej inteligencji, tym jak mogą przejąć kontrolę nad człowiekiem.

Kiedyś Skynet zniszczył ludzkość przy pomocy atomówek, teraz można opowiedzieć o ich zagładzie w inny sposób i pod pewnymi względami, dobrze kombinowano z tym w Genisys tyle, że koniec końców miało się też skończyć tak samo na atomówkach, a myślę, że powinni się skupić na tym jak sztuczna inteligencja zamiast zniszczyć ludzkość jednym atakiem, powoli przejmuje kontrolę nad nimi i ich życiem. Tyle się mówi dzisiaj o chipowaniu ludzi, o wszczepach dzięki któremu zastąpi się dzisiejszy sposób użytkowania różnych technologii i moim zdaniem w tego typu podejściu tkwi wielki potencjał i co ważniejsze nie potrzeba do tego wielomilionowego budżetu.

Wreszcie można by było przywrócić jakieś elementu horroru bo nie wiadomo by było, czy dany człowiek jest jeszcze sobą i robi to co chce czy jest przez kogoś kontrolowany i nie jest tego świadomy, także same maszyny mogłyby być bardziej rozwinięte i posiadać w sobie jakiś czynnik ludzki sprawiając, że granica między nimi, a ludźmi by się zacierała.

To, że w Dark Fate praktycznie olano jakiekolwiek szczegóły związane z modyfikacjami Grace nie jest przypadkiem, bo po co skupiać się na tym jak człowiek staje się po części maszyną i jak to wpływa na jego psychikę, skoro można to odstawić na boczny tor i pozwolić mu bić się z Terminatorem w slow motion.

Odpowiedz
(19-11-2019, 09:46)Juby napisał(a):

Zawsze mnie denerwowało w kinie że Kyle wyskoczył na niego z jakąś pierdziawką, zamiast czegoś poważnego. Przynajmniej tak to wyglądało. Ale jak się na to patrzy, to może to jest to czego Arnold tak szukał w sklepie?

Odpowiedz
Ja bym poszedł w temat AI i ugryzł Skynet właśnie od tej strony. W zasadzie to Ex Machina mogłaby robić za ciekawy rozdział tej franczyzy, innym jest - lekki spoiler - I Am Mother które polecam.

Odpowiedz
Skoro przed Dark Fate jedynym wnioskiem jaki wyciągnęli twórcy było "R-Rated!" to tym razem za parę lat zrobią film o Future War bo wszyscy o niej mówią i uważają, że to jedyna droga, a skończy się na takiej samej wysokobudżetowej papce, bo skoro po Genisys się niczego nie nauczyli to i po Dark Fate się nie nauczą i znajdą się idioci którzy zainwestują w kolejną część.

Odpowiedz
"Mission Impossible" skończyło się na "Kill Em' All", kiepski przykład. Żaden inny film z serii nawet nie otarł się o część pierwszą. Ja ich nawet nie rozpoznaję który to który (co się rzadko zdarza) oprócz drugiej. Pamiętam tylko, że ostatnia miała tak pomieszaną i bezsensowną fabułę, że nic nie zrozumiałem.

Terminatora to trzeba było kręcić w latach 90-tych trzeciego, teraz to masz tylko odcinanie kuponów, bo co mają dalej robić z marką? Próbowali zrobić "Przebudzenie Mocy" dekadę wcześniej? FAIL! Future War? FAIL! John Connor złym (plus niezrealizowane sceny z T2)? FAIL!!! FAIL!!! FAIL!!! Dark Fate to jest jednak solidny akcyjniak (oczywiście nie ma startu do T2 artystycznie), nie to co te dno Genisis, którego się po prostu nie dało oglądać - taki ten film był marny. A co do TS, to może ze 3 rzeczy były fajne (T-600, scena otwierająca i rola SPOILER! robociego protagonisty), ale całokształt był generyczną podróbą, która wyglądała jak przyjazny rodzinie mix jakiejś PG13 post-apo gry z X-boxa i bayowskiego Tranformers.

P.S.: "Świetny film z Mad Maxem" - facet miał ile? 30 lat na napisanie scenariusza i dopieszczenie szczegółów? Cameron od 20 lat (z przerwami na "Dark Angel" i jakiś słaby dokument) zajmuje się smerfami i turystyką podwodną, a pomysł wyjściowy zdążył się już wyeksploatować jak 30-letnia aktorka porno obracana na okrągło przez stado murzynów.

Odpowiedz
[Obrazek: giphy.gif]

Fajnie, że zamiast pogadać z nami wolisz pogadać sam ze sobą.

Dla twojej informacji - ostatnie Mission: Impossible są filmami, które: a) odniosły sukces komercyjny, b) zebrały świetne recenzje, c) cieszą się dużą popularnością, d) dla większości uchodzą za udane produkcje. Co nas obchodzi twoja opinia na ich temat w tym wątku?

Co mają robić dalej z tą marką (Terminatorem)? Odpisałem ci już wyżej jaki był najlepszy kierunek dla serii, pisałem też jaki powinni byli przyjąć gdy ruszyła produkcja DF (zminimalizować budżet, postawić na prosty akcyjniak rated-R w duchu serii, który jak najmniej kojarzyłby się z Genisys). To, że ty masz tak ograniczoną wyobraźnię, że wtórne, powtarzające te same motywy, ostatnie sequele nazywasz "wyczerpaniem tematu", to już twoja paranoja. Jeśli można z sukcesami kręcić przez ponad 40 lat filmy z Rocky'm Balboa, to tym bardziej powinno się udać z odnoszącą niegdyś większe sukcesy serią o Terminatorze. Nie ważne czy kręcąc je w latach 90-tych, czy teraz.

George Miller miał na napisanie czwartego Mad Maxa ponad 20 lat. Nie widzę problemu by ktoś posiedział tyle nad scenariuszem do Terminatora. Lepsze chyba to, niż pisanie skryptu na kolanie w trakcie kręcenia scen (jak przy TS i DF).

Odpowiedz
(19-11-2019, 13:16)Juby napisał(a): (...) Dla twojej informacji - ostatnie Mission: Impossible są filmami, które: a) odniosły sukces komercyjny, (...), c) cieszą się dużą popularnością, d) dla większości uchodzą za udane produkcje. 
Jak "Transformers", "Szybcy i Wściekli", taśmowe produkcyjniaki z The Rockiem, "Przebudzenie Mocy", "Avatar" itp. itd.

"b) zebrały świetne recenzje"
Tak, dowód społeczny. Czy to, że Tobie się jakiś film podoba/nie sprawdzasz najpierw na Metacritic/RT/filmweb/etc.? Oczko


Najlepszy kierunek dla serii to byłby jakby ją zakończyć na części drugiej (/ trzeciej).


"minimalizować budżet, postawić na prosty akcyjniak rated-R w duchu serii"
Pisz od razu, że chcesz straight2dvd/vod, jak "Żołnierzy Kosmosu".

Odpowiedz
Z tym Dark Fate jako dobry akcyjniak to chyba jakaś kpina. Przecież tam jest jedna dobra sekwencja (pościg początkowy), cała reszta to mega CGI kupa z brakiem jakiejkolwiek fizyki, logiki i nawet braku dobrego oświetlenia (samolot). Ten film nudzi a podnosi mi ciśnienie z powodu poziomu żenady jaki ta serią przez niego osiągnęła, a nie dlatego że ma dobre sceny akcji.

Genisys też wujowe było ale tam przynajmniej zobaczyłem jak wysyłają Kyle i T-800 do przeszłości + parę fajnych ujęć z wojny ze Skynetem.

Odpowiedz
To jest rzeczywiście ironiczne, że najlepsza scena akcji pochodzi z początku filmu i widzieliśmy jej większość w materiałach promocyjnych.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Terminator (1984) / Terminator 2: Judgment Day (1991) reż. James Cameron KubaG 1,315 135,743 25-07-2020, 10:30
Ostatni post: Wyatt Earp
  Terminator 3: Rise of the Machines (2003) reż. Jonathan Mostow Mental 257 33,438 07-01-2020, 02:24
Ostatni post: shamar
  Plebiscyt - najlepszy Terminator Juby 48 2,984 18-11-2019, 14:41
Ostatni post: Gieferg
  Terminator Genisys (2015) reż. Alan Taylor Juby 1,668 212,671 15-11-2019, 14:08
Ostatni post: Juby
  Terminator Salvation (2009) reż. McG Oconnel 1,877 84,072 14-11-2019, 13:24
Ostatni post: marsgrey21Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości