• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Terminator Salvation (2009) reż. McG
[Obrazek: terminator-4-12.jpg]

Premiera filmu zaplanowana została dopiero na rok 2009. Jednak ostatnio coraz więcej newsów wycieka na temat tej produkcji, więc wypada gdzieś je powoli zacząć umieszczać. Ciekawe ile z nich okaże się prawdą gdy nadejdzie już czas premiery.

Co wiemy do tej pory?

Scenariusz napisali panowie John D. Brancato oraz Michael Ferris (wcześniej napisali również scenariusz do T3 lub np. do filmu "Gra" który znają wszyscy). Co do reżysera to nie jest jeszcze nic z całą pewnością ustalone. Najpewniejszym ostatnim typem jest reżyser i producent Joseph "McG" McGinty. Dotychczas nie miał jakiś specjalnych osiągnieć więc wygląda to blado. Można go kojarzyć z reżyserią kilku epizodów Supernatural, a o reszcie chyba nie warto wspominać. Ale jest to reżyser umiarkowanie młody i może przebije Mostowa, którego podejście do T3 mi osobiście się nie podobało.

Jeżeli chodzi o samą fabułę to będzie to oczywiście kontynuacja wydarzeń które miały miejsce w T3. John Connor i Kate Brewster próbują stworzyć ruch oporu, składający się z ocalałych po nuklearnym holokauście osób. Będą musieli stawić czoła armii robotów które powoli zaczynają rozbudowę sieci Skynet. W trakcie tworzenia ruchu oporu bohaterowie odkryją również zdrajce który ma pewien zaskakujący sekret. Jaki... zobaczymy.

Bardzo dużo plotek krąży wokół obsady tej produkcji. Co wiemy na pewno, to to, że Arniego w tej produkcji nie zobaczymy, a jeżeli już, to tylko przelotnie (cameo, lub kilka ujęć). Całkiem możliwe iż te ewentualne sceny z Arnim zostały nakręcone już w trakcie realizacji T3. Cytat z Boston Herold:

Cytat:MGM chief Harry Sloan attended a recent business event in Boston where he spoke briefly about T4. "I think it's in his contract [to make an appearance]," The Boston Herald quotes Sloan as saying about Schwarzenegger's possible involvement.

Są bardzo silne sugestie że nowym terminatorem zostanie... Vin Diesel. Dotychczas ten aktor sprawdził się wyśmienicie jako Riddick (Pitch Black, Chronicles of Riddick), i fatalnie... w każdej innej produkcji w której zagrał. Mogę jednak wyobrazić sobie Vin-a jako terminatora. Owszem pasuje, ale jak będzie z grą aktorską? Zobaczymy. Przecież Terminator nigdy z niej nie słynął więc Vin ma szansę się więc sprawdzić Oczko

Jeżeli chodzi o Johna Connor-a to również ma zostać zastąpiony (całe szczęście że producenci czytają uwagi internautów). Nie wiem tylko czy takim dobrym pomysłem jest obsadzenie w tej roli Carla Urbana (PathFinder, Bourne Supermacy). Jest on wskazywany jako aktor do tej roli w ostatnim czasie. Aktor posiada może wygląd idealnie pasujący do tej roli, ale znów z grą aktorską ma niewiele wspólnego. Jeżeli już mówimy o plotkach, to istnieje też jedna dużo bardziej zwariowana. Podobno agent Edwarda Furlonga (młody John Connor z T2) wspominał iż rola Johna Connora ma być właśnie zarezerwowana dla jego klienta Uśmiech Wuups.

Odpowiedz
Słynna seria Terminator 4? :?

Nie lepiej pisać w istniejącym już temacie o Terminatorach?

Cytat: lub np. do filmu "Gra" który znają wszyscy
Ja np nie mam pojęcia co to za film.

Cytat:Jeżeli chodzi o Johna Connor-a to również ma zostać zastąpiony (całe szczęście że producenci czytają uwagi internautów). Nie wiem tylko czy takim dobrym pomysłem jest obsadzenie w tej roli Carla Urbana (PathFinder, Bourne Supermacy...
...Lord of The Rings. Mi tam Urban pasuje do roli Connora bardziej niż Furlong Język, natomiast nie pasuje mi w ogóle pomysł kręcenia czwórki .

Odpowiedz
Chociaż uważam Terminatora 3 za bardzo dobre kino rozrywkowe (które jednak filmom Camerona do pięt nie dorasta), jest on filmem zupełnie niepotrzebnym, nie mówiąc już o jakimś T4 albo o zgrozo nowej trylogii.

Mam to gdzieś, jak powstanie - obejrzę, ale jestem temu bardzo przeciwny.

Co do obsady - Karl Urban po LOTRze zagrał w trzech potwornych szajsach (Kroniki RidDICKA, Doom, Pathfinder) i powoli staje się takim męskim odpowiednikiem Leelee Sobieski - jeśli jest w obsadzie, należy się bać, i tak też traktuję jego ewentualny występ.

Za to powrót Furlonga to byłby jakiś totalny absurd.

Odpowiedz
Cytat:Słynna seria Terminator 4?

Nie lepiej pisać w istniejącym już temacie o Terminatorach?

Każdy Terminator powinien mieć według mnie odrębny wątek. I czy sugerujesz że seria o Terminatorach nie jest sławna? Chyba żyjemy w dwóch różnych alternatywnych wymiarach rzeczywistości Uśmiech

Cytat:Ja np nie mam pojęcia co to za film.

Nie oglądałeś filmu "Gra" z Michealem Douglasem i Seanem Pennem? Ja na twoim miejscu bym się nie przyznawał :roll:

Tutaj masz info (obejrzyj koniecznie, i jeżeli nie oglądałeś faktycznie to nie czytaj opisu i zapuść film na czysto bez spoilerów):

http://imdb.com/title/tt0119174/

Ale myślę że oglądałeś, tylko jakimś cudem Ci to umknęło (mam nadzieję) Uśmiech

Odpowiedz
T4 ma otworzyć nową trylogię, więc wątek może być na zapas. Oczko Choć bardzo ucieszę się, jeśli T5 i 6 nie powstaną. A także jeśli nie powstanie nawet T4.

Karl Urban z jego fizys przegłodzonej świni pasuje do roli Connora jak Denzel do odtwarzania postaci Jana Pawła II. Już wolałbym Furlonga, choć jak podrósł to przestał wyglądać zadziornie. Bliżej mu z wyglądu do... hmm... ćpuna.

Odpowiedz
To że T4 powstanie jest przesądzone. Inaczej nie zakładałbym tego wątku. Wytłumaczcie mi też dlaczego T4 nie jest niby kontynuacją serii T1-T3? Ściślę nawiązuje do fabuły T3 więc jak dla mnie jest cześcią serii.

Odpowiedz
Przesądzone, nie przesądzone... Tak samo "przesądzone" było powstanie Don Kichota w reżyserii Terry'ego Gilliama i z Deppem w roli głównej. Powstały już nawet scenografie i kostiumy. I co? I studio zaniechało produkcji. Może geniusze z Miramaxu, czy kto tam teraz posiada prawa do Terminatora, zorientują się że robią głupotę i powstrzymają się przed wywaleniem kilkunastu milionów w błoto...

Odpowiedz
Nikt nie mówi że nie jest (a raczej będzie kontynuacją) ale temat o terminatorach już w dziale słynne serie jest więc spokojnie można w nim pisac o kolejnej odsłonie. I tyle.

A dla mnie trójka na tyle ładnie wszystko zamknęła że T4 nie ma sensu powstawa. I tak już wiemy że ludzie wygrają wojnę skoro Skynet nie zdołał wyeliminować Connora, no chyba, że teraz będzie wysyłał terminatory w przeszłośc tzn w początkowy okres wojny. To już by było chore prawie tak jak serial o Sarze Connor.

Odpowiedz
ode mnie krótko: T4 ma potencjał na najlepszy film sci-fi w historii kina. niestety, nie będzie najlepszym filmem w historii kina - to niemal tak pewne jak wygrana PiSu w wyborach.

Odpowiedz
Terminator zakończył się na 2. Część 3 to jedynie wlepianie gał w panią Terminator. Część 4 nie ma w ogóle sensu.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:Terminator zakończył się na 2
Gdyby tak było seria nie miała by żadnego logicznego zamknięcia. Na szczęście ktoś o tym pomyślał. Tyle że teraz seria jest już zgrabnie zamknięta, o tm chyba nikt nie pomyśli :?

Odpowiedz
Moze byc zgrabnie zamknieta ale do tego zamkniecia trzeba jeszcze doliczyc dwie godziny debilizmów przed owym zamknieciem. Choc to dla ciebie plus. Film by pewnie dostal u ciebie 10/10 gdyby Arnie zmienial sie w samochod :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
T3 ma u mnie solidne 8/10 nawet bez zmieniania się arniego w samochód 8) Aha - ten film nie ma dwóch godzin Język

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):T3 ma u mnie solidne 8/10
Jak każdy inny szajs :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Nie każdy. Temple of Doom ma najwyżej 4-5/10 Język

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Gdyby tak było seria nie miała by żadnego logicznego zamknięcia. Na szczęście ktoś o tym pomyślał. Tyle że teraz seria jest już zgrabnie zamknięta, o tm chyba nikt nie pomyśli :?

idź oglądać składające się roboty, dobrze Język
przez T3 seria nie tylko nie ma logicznego zamknięcia, ale także wszystko co było w części 2 jest o kant dupy potłuc, łącznie z głowną postacią, która z dzieciaka o wielkiej charyźmie, który nie dał sobie w kaszę dmuchać staje się popychadłem wszystkiego i wszystkich. Żenada, żenada, żenada.

Odpowiedz
i ja dokładam trzy żenady :)

Odpowiedz
Cytat:przez T3 seria nie tylko nie ma logicznego zamknięcia

Nie dało się zakończyć trylogii lepiej niż własnie wybuchem wojny.

Odpowiedz
no tak, bo pewnie to co mówi Sarah na końcu części drugiej to tylko tak dla dzieci na dobranoc... :roll:

Odpowiedz
Terminatora 3 mogę spokojnie porównać do X-Mena 3. Fantastyczne dwa pierwsze filmy, konsekwentne, zrobione przez tego samego człowieka, i nagle bach! Przychodzą jacyś inni ludzie i zamieniają dorobek poprzedników w pył, za nic mając logikę i konsekwencję.

Fakt faktem, że T3 lubię, a X3 do dzisiaj nienawidzę chociaż pogodziłem się z tym co zrobiono.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon