• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Terminator Salvation (2009) reż. McG
Gieferg napisał(a):a lubię T3 i mam nawet na DVD ponieważ NIE POTRAFIĘ go oddzielić od tego czego dokonał Cameron (bo zapomniał historię zamknąć, a T3 ten brak uzupełnił).
Zadziwiające jak różny może być odbiór danego filmu, prawda?

Cytat:To Cameron, nikt inny wskazał taki kierunek. T3 to dokładnie to czego się można było spodziewać po T2.
Nie chcę się kłócić, bo wiem że do niczego to nie doprowadzi, dlatego powiem tylko: "Spoko stary, tak uważasz i szanuję to, mimo że się nie zgadzam".

Cytat:Tutaj sie nie mogę nie zgodzić.
Niestety...

Odpowiedz
Cytat:no ja się parodii po T2 nie spodziewałem. A tym właśnie jest poniekąd T3

T3 jest po częsci parodią T2, ale nawet nie w połowie w takim stopniu w jakim T2 jest remakiem T1 z dodanymi elementami kina familijnego 8)
Jeśli idzie o klimat T3 ma bliżej do T2 niż T2 do T1. Sad But true.

A serial jest kontynuacją (a raczej "kontynuacją") czego? Nie T3, tylko właśnie T2 gdzie motyw "mój własny Terminator! COOL!!!" pojawił się po raz pierwszy. Gdyby nie to co zrobił Cameron w T2 może nikt by nie wpadł na takie pomysły jak robienie z cyborga-mordercy niańki, czego efekty własnie widzimy...

Cytat:T2 miał świetne OTWARTE zakończenie - rozumiem, że mam dziękować Tobie podobnym za to, że trzeba było wszystko dopowiedzieć dzieciom
Podziękuj Cameronowi że zrobił otwarte zakończenie.
Ja dziękuję Mostowowi (szczerze, bez sarkazmu) że zamknął to tak jak zamknął. Bo jak dla zamknięcie T3 prowadzi nas prosto do T1 i nie ma potrzeby nic więcej pokazywać. Reese i takjuż opowiedział co się wydarzy Język

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Podziękuj Cameronowi że zrobił otwarte zakończenie.
Ja dziękuję Mostowowi (szczerze, bez sarkazmu) że zamknął to tak jak zamknął.

Cameronowi oczywiście dziękuję - Tobie wręcz przeciwnie. To, że film ma otwarte zakończenie, to wcale nie oznacza, że jakiś rusek ma zaraz dorobić do tego kolejny film. No chyba, że Gieferg z chęcią zobaczyłby kontynuacje Przeminęło z wiatrem (serial się nie liczy), Casablanci, Memento, Osady, Coś i wielu, wielu innych filmów. Jeśli tak, to od razu proponuję zakmnąć kina, bo to nie ma sensu po prostu.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Otwarte zakończenia, które dają widzowi możliwość dopowiedzenia sobie ciągu dalszego uwielbiam. Tylko że w jednym przypadku na tym powinno się zakończyć ("Cube" - niestety powstał koszmarny ciąg dalszy) a w innych aż prosi się o ciąg dalszy ("Terminator 2" właśnie).

Odpowiedz
Mefisto - Możesz sobie proponować i narzekać do woli.

Trzecia częśc powstała, jest dobra mimo że słabsza od poprzednich i mam dzięki temu o jeden więcej film z Terminatorem na którym się mogę dobrze bawić i to w wydaniu 2DVD za 19 zeta ze świetnymi nadrukami na płytkach 8) . Same plusy.

Kto wie, może czwórkę też się będzie dało oglądać bez zgrzytania zębami, oby tylko była lepsza niż Matrix-Rewolucje, jeśli tak, to tym lepiej, jeśli nie, to ją oleję tak samo jak Alien:Resurrection czy AVP.

Serial natomiast olewam za sam pomysł, który w przeciwieństwie do pomysłu na T4 jest absurdalny.

Cytat:a w innych aż prosi się o ciąg dalszy ("Terminator 2" właśnie).
exactly

Odpowiedz
Cytat:Trzecia częśc powstała, jest dobra

jest do dupy, ale komus, kto jara sie TF-ami tego nie wytłumaczysz :)

Odpowiedz
Jeśli T3 jest do dupy to T2 jest co najwyżej średnio-słaby Język

Odpowiedz
ok, niech będzie średnio-slaby. mnie to wali. ważne, ze T3 jest do dupy :)

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Trzecia częśc powstała, jest dobra mimo że słabsza od poprzednich i mam dzięki temu o jeden więcej film z Terminatorem na którym się mogę dobrze bawić i to w wydaniu 2DVD za 19 zeta ze świetnymi nadrukami na płytkach 8) . Same plusy.

no niestety powstała - Hostel 2, A:R, Anaconda 5000 też powstały, tylko co z tego. Ale zaraz - Gieferg dobrze sie bawi oglądając ten chłam na dvd, więc wszystko ok. Chwalmy pana!

Cytat:a w innych aż prosi się o ciąg dalszy ("Terminator 2" właśnie).

proszą się tylko nadgorliwcy

Odpowiedz
Cytat:no niestety powstała - Hostel 2, A:R, Anaconda 5000 też powstały, tylko co z tego. Ale zaraz - Gieferg dobrze sie bawi oglądając ten chłam na dvd, więc wszystko ok. Chwalmy pana!

"ten chłam" to twoja opinia warta tyle samo co i moja.

btw, z ciekawości sprawdziłem sobie jak wygląda sytuacja na IMDB:
Terminator 3 - 6.7/10 (61,119 votes)
Alien Resurrection - 6.0/10 (41,998 votes)
Hostel 2 - 5.5/10 (13,787 votes)

T3 ma ocenę o 0,1 niższą od Batman Returns Zdezorientowanyhock:

Cytat:proszą się tylko nadgorliwcy

i świnie Oczko

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):Hostel 2, A:R, Anaconda 5000
Nadgorliwym można w pierwszej kolejności nazwać kogoś, kto A:R stawia obok tego typu filmów. Spokojnie Mefisto, nie musisz podnosić ręki. Widzę cię.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):
Cytat:proszą się tylko nadgorliwcy

i świnie Oczko

no to ja nie wiem o kim mówisz, bo ja tam kontynuacji nie chciałem Język
i naprawdę nie wiem co masz z tym imdb :|
a moje zdanie jest zajebiście dużo warte....dla mnie Język

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Nadgorliwym można w pierwszej kolejności nazwać kogoś, kto A:R stawia obok tego typu filmów. Spokojnie Mefisto, nie musisz podnosić ręki. Widzę cię.

oczywiście, że można je stawiać obok siebie, bo to dział "sequele niepotrzebne", gdzie ani gatunek, ani poziom filmu nie grają roli

Odpowiedz
Sorry, ale Anakonda 2, i przyszłe 3-99 to ścierwa, które są kontynuacja mi ścierwa. Podobnie z Hostelem.

A:R jakkolwiek niepotrzebny, filmem złym nie jest (co najwyżej złym "Obcym" jeśli już chcieć się czepiać, ale nigdy złym FILMEM), i nie kontynuuje złej serii. Ba! Jest sequelem trzech, przynajmniej moim zdaniem, arcydzieł, co automatycznie zawyża mu poprzeczkę. Tak samo jest w przypadku T3, chociaż gdybym już miał porównywać, A:R jest jednak lepszym Obcym niż T3 Terminatorem.

Odpowiedz
Cytat:A:R jest jednak lepszym Obcym niż T3 Terminatorem.

amen. ja bym nawet powiedział, że 10 razy lepszym. choć głupi jak but, to jednak ucieka od wakacji i nastolatków jak najdalej może.

Odpowiedz
A dla mnie wprost przeciwnie.

A:R do pozostałych częsci ma baaaardzo daleko. T3 do T2 nie ma nawet po prostu daleko. Już nie wspominając o tym, że T3 był potrzebny A:R wcale.

W kwestii nastolatków:
Jedynym filmem o nastolatku (nazywanym dla zmyłki 10-latkiem) w trylogii Terminatora był tylko i wyłącznie T2.

Nawet nowy Terminator może być czymś lepszym niż A:R bo wciąż ma szansę nie zepsuć zakończenia poprzedniej części i zacząć nową większą całośc w jakiś sensowny sposób. I moim zdaniemm jest to bardziej prawdopodobne niż to, że AVP:R będzie dobrym filmem (bo prawdopodobnie będzie takim samym gównem jak jedynka z tą tylko różnicą, że zanurzonym w wiadrze z krwią). Natomiast A:R już nie ma na nic szansy, trzeba było po części trzeciej zacząć nową historię z obcymi zamiast uczepić się Ripley jak rzep psiego ogona.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Sorry, ale Anakonda 2, i przyszłe 3-99 to ścierwa, które są kontynuacja mi ścierwa. Podobnie z Hostelem.

A:R jakkolwiek niepotrzebny, filmem złym nie jest (co najwyżej złym "Obcym" jeśli już chcieć się czepiać, ale nigdy złym FILMEM), i nie kontynuuje złej serii. Ba! Jest sequelem trzech, przynajmniej moim zdaniem, arcydzieł, co automatycznie zawyża mu poprzeczkę. Tak samo jest w przypadku T3, chociaż gdybym już miał porównywać, A:R jest jednak lepszym Obcym niż T3 Terminatorem.

NO I? NIE CZYTASZ, CO PISZĘ - dla mnie A:R czy T3 to naprawdę niezłe filmy. Tyle, że do serii pasują jak pięść do nosa, są totalnie niepotrzebne i w sporej mierze głupie. Tak samo jak choćby DH 4. Dlatego nic mnie nie obchodzi, jaką serię coś kontunuuje, ale jaki jest tego efekt. W przypadku T3, jak i Anakondy różnicy nie widać w tej kwestii.

Odpowiedz
Cytat:Jedynym filmem o nastolatku (nazywanym dla zmyłki 10-latkiem) w trylogii Terminatora był tylko i wyłącznie T2.

zgadzam się - idealnie to ująłeś. jest różnica między filmem o nastolatku, a filmem dla nastolatków. te pierwsze są z reguły świetne, te drugie - żenujące.

Odpowiedz
Cytat:zgadzam się - idealnie to ująłeś. jest różnica między filmem o nastolatku, a filmem dla nastolatków. te pierwsze są z reguły świetne, te drugie - żenujące.

nastolatek w roli głównej w filmie akcji, (zwłaszcza nastolatek-cwaniaczek co to zasuwa na motorku i łamie kody, a nawet jak mu w błotnik motorka przy*****li ciężarówka to tylko krzyknie i jedzie dalej) z miejsca sprawia, że film się robi bardziej dziecinny (czyt: dla dzieci) i w T2 to wyraźnie widać.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):nastolatek w roli głównej w filmie akcji, (zwłaszcza nastolatek-cwaniaczek co to zasuwa na motorku i łamie kody, a nawet jak mu w błotnik motorka przy*****li ciężarówka to tylko krzyknie i jedzie dalej) z miejsca sprawia, że film się robi bardziej dziecinny (czyt: dla dzieci) i w T2 to wyraźnie widać.

tyle, że on przynajmniej ma JAJA, nie to co wymęczony, wycieńczony i zdechły Stahl z trójeczki - dla Ciebie pewnie bohater :>

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon