• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Terminator Salvation (2009) reż. McG
Prawdziwy fan tyka nawet takie rzeczy ! Uśmiech
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
W 2009 przetrwałem całe. Teraz chciałem obczaić z ciekawości, ale nawet jako fan Terminatora nie zniosę więcej niż 5 minut. Odpychająca i potwornie nudna animacja. Bohaterowie ciągle chodzą i strzelają z karabinów, w których amunicja się nie kończy. Na filmwebie miałem wystawione 4/10, teraz spada do 1/10 i miana nietykalnego syfu.

Odpowiedz
(28-06-2015, 08:33)Juby napisał(a): Poza tym, nawet nie wiesz ile razy powtarzając Batmany oglądałem Batmana i Robina. Język

Dla mnie to masochizm już Język Jak coś jest złe, to jest złe. Batmana oglądałem dwa razy, ale drugi raz po alku, wybitnie dla beki, bo inaczej się tego nie da. 
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Wczoraj na zakończenie maratonu Terminatora przed TG, obejrzałem ponownie TS i po tym seansie podciągam ocene do 7/10 Oczko Nie uważam tego filmu za zły. Jako kontynuacja terminatora jest swietny i dochodzę do wniosku, że można go śmiało oglądać pomijając słabą (5/10 po ostatnim seansie) trójkę Oczko Zresztą film unika jakiś większych nawiązań do T3. Ok, jst Judgment Day na początku XXI w., jest Kate. Ale nic więcej. John chyba mógł mieć żonę, co nie ? Bardzo podoba mi się Bale jako Connor oraz nastoletni Kyle Reese. Film oglądam z przyjemnością, jest dla mnie milą rozrywką i kopalnią nawiązań do dzieł Camerona. Przy T3 raczej patrzyłem z zażenowaniem na prawie wszystkie sceny z T-X ;o W T2 mały Connor hakuje bankomaty, w TS dorosły John sam, w pojedynkę przejmuje Mototerminatora. W T3 gość dał się obezwładnić zwyklej kobiecinie i nie potrafił ogarnąć jak wyjść z psiej klatki Duży uśmiech Duży uśmiech

Wg mnie, TS ma w gruncie rzeczy tylko 2 "ale".
1) Skąd Skynet wiedział o Kyle'u ?? Ja sobie to tłumaczę tak : John sam to powiedział Marcusowi, co widać później w filmie, kiedy Skynet pokazuje nagranie tej rozmowy Wrightowi. Później wiedzę te Skynet przekazuje swojej ostatniej wyslanniczce w przeszłość - TX, która przekazuje te danę Skynetowi w 2004 i tak w kółko Oczko Naciągane mocno. Ale pomimo tej nieścisłości i tak film mi się podoba Oczko Część nielogiczności oraz nierozwiniętych wątków wyjaśniono w książkowym sequelu Uśmiech
2) Zakończenie z sercem. Jest mocno przeciętne. Ale z 2 strony. Większość z nas wie, jakie miało być z początku zakończenie. Więc wole to które jest, w którym John dostaje serce Marcusa, niż dowiedzieć się na końcu filmu, że tym legendarnym Johnem Connorem pokazanym na początku T2 był ktoś inny ;o

Teraz zdecydowanie utwierdzam się w przekonaniu, że T2> T1 > TS > TSCC > T3. Zobaczymy jak wypadnie Genisys. Nastawiam się na turbo gniot, idę tak naprawde dla pierwszych 20 minut bo czekam na te sceny od dobrych X lat Oczko
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Salvation to film, w którym T-800 zabiera Connorowi naładowany granatnik i zamiast strzelić z niego w Johna, to go wyrzuca! Duży uśmiech Nie zapominajmy też, że u Camerona ludzie nie mieli nawet telewizorów, a tutaj Connor ma ekrany LCD, na których ogląda zrzut z satelity (którego Skynet najwyraźniej nie przejął!) pościgu odrzutowców za Hunter Killerami pod L.A. Ten film nie może być lepszy od T3, ani jako film, an i jako kontynuacja T2. Język

(07-07-2015, 10:08)szopman napisał(a): Teraz zdecydowanie utwierdzam się w przekonaniu, że T2> T1 > TS > TSCC > T3.

Zaktualizuj oceny na filmwebie, bo T1 masz ocenionego wyżej niż T2.

Odpowiedz
Zrobione Duży uśmiech stare oceny z lat gimnazjalnych Uśmiech
T1 - 8/10
T2 - 8/10
T3 - 5/10
TS - 7/10

Ja osobiście uważam, że Salvation bije na głowe bardzo słabe T3 i świetnie sprawdza się jako sequel filmów Camerona Oczko

Odpowiedz
T:S - ten film dziejący się dekady po apokalipsie, w którym nie ma już cywilizacji, istnieją latające roboty patrolujące, szukające ludzi po sygnaturach cieplnych... i w którym jednocześnie ludzie mają w otwartym polu ogromną bazę wojskową, satelity, działające okręty podwodne (czyli porty też mają), w którym ich główna baza jest oznakowana, otoczona polem minowym, a trzy metry obok, w rzece... pływają terminatory, które najwyraźniej wiedzą o bazie.

Ten film jest tak mega ułomny, tak idiotycznie debilny, że naprawdę, nie wystawiasz sobie najlepszej oceny, tak go chwaląc.Uśmiech

Odpowiedz
Wow. Jak na fana Terminatora filmy Camerona oceniasz nisko.

Odpowiedz
@ military
Ja nie twierdze, że film nie ma wielu tego typu mankamentów. Ale uważam, że jest całkiem fajną kontynuacją Terminatorów Oczko 
i jakie dekadY ?? 14 lat Uśmiech 

@Juby
jestem mega fanem Terminatora, owszem. Ale no staram się oceniać w miarę obiektywnie. U mnie 9tke mają takie filmy jak 'Stracony weekend', "Łowca jeleni". Uwielbiam Terminatora, jest świetny. Ale no to nie są filmy, które można stawiać na jednej pólce z np "Ojcem chrzestnym" Uśmiech Co w niczym produkcją Camerona przecież nie umniejsza Oczko Jeszcze większym fanem jestem "Gwiezdnych Wojen". Stara Trylogia ma u mnie 9/10 a i tak jest to raczej naciągane 9 Oczko Dyche dałem tylko "Świętym z Bostonu" póki co, a też jest to naciągana na wyrost dycha. Jedyna 10/10 z ręką na sercu jakąwystawiłem to serialowi "Breaking Bad" Uśmiech 

Odpowiedz
Przez lata obecności w internecie przyzwyczaiłem się już do ludzi, dla których największym działem wszechczasów jest ojciec chrzestny + jeszcze ze dwa filmy wojenne, albo w innej wersji, ich ulubione filmy doskonale pokrywają się z TOP5 w jakimś rankingu - a potem długo długo nic. Tego nawet już mi się nie chce komentować, kto rozumie ten fenomen ten rozumie.

Ale oceniania T1 i T2 które są arcydziełami (oraz arcydziełami sci-fi), jeden punkcik wyżej od jednego z najgorszych sequeli w dziejach kina, oraz po prostu jednego z najgorszych wysokobudżetowych filmów EVER MADE to już jest coś czego nie mogę nie skomentować Duży uśmiech

Szopman, masz ty rozum i godność człowieka?
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(07-07-2015, 14:29)szopman napisał(a): jestem mega fanem Terminatora, owszem. Ale no staram się oceniać w miarę obiektywnie.

Brak mi słów. Polecam

(07-07-2015, 14:29)szopman napisał(a): U mnie 9tke mają takie filmy jak 'Stracony weekend', "Łowca jeleni". Uwielbiam Terminatora, jest świetny. Ale no to nie są filmy, które można stawiać na jednej pólce z np "Ojcem chrzestnym" Uśmiech

Bo co? Terminatory Camerona > Ojciec chrzestny i mało mnie obchodzą jakieś półki. Oceniam tak jak filmy MI się podobają, a nie ze względu na ich renomę.

Odpowiedz
T1 i T2 są świetne Uśmiech W moim systemie oceniania 8 jest bardzo, bardzo dobrą oceną Uśmiech
Tobie się T:S nie podoba, Ok. Ja uważam, że jest to całkiem przyzwoita kontynuacja filmów Camerona Oczko Nie twierdze, że nie brak mu dziur logicznych czy łopatologii (kilkukrotne stwierdzenie że Marcus ma BARDZO mocne serce, a na końcu oczywiście Marcus oddaje swoje potężne serducho Johnowi itp itd) ale no mimo wszystko ten film ogląda mi się przyjemnie, przymykając oko na pewne mankamenty.
Co do ojców chrzestnych itp Duży uśmiech To działa w tą strone : jak napisze, że oceniam ten film n 9, to jest to podążanie za powszechną opinią, rankingami imdb i filmwebu itp itd Duży uśmiech Ale gdybym napisał, że np "Gorączka" czy "Dwunastu gniewnych ludzi" to takie 5-6/10 to bym został zarach zjechany za brak gustu Uśmiech

EDIT
@juby
nie oceniam ze wględu na półke czy ranking. Po prostu uważam, że no te chociazby tytuły, które przytoczyłem są filmami lepszymi. Napisałem przecież, że nie umiejsza to absolutnie w niczym dziełą Camerona. Ja uważam 8 za naprawde wysoką ocenę.

PS
Recenzja a ocenianie w skali 1 do 10 to jednak jest rożnica Oczko

Odpowiedz
Cytat:Ten film jest tak mega ułomny, tak idiotycznie debilny,

A mimo to ogląda się go lepiej niż Genisys Uśmiech

Cytat:jestem mega fanem Terminatora, owszem. Ale no staram się oceniać w miarę obiektywnie.

No comment.

Cytat: "Gorączka" czy "Dwunastu gniewnych ludzi" to takie 5-6/10 to bym został zarach zjechany za brak gustu Uśmiech

ołmajgad, jak ty byś to przeżył?

Gorączka to dla mnie takie 7/10. Ojciec Chrzestny również, a Łowcy Jeleni nie dam więcej jak 5/10, podczas gdy T1 i T2 mają 10/10 (dwójka czasami 9,5).;
Moja ocena to moja ocena, wali mnie to, za co film jest uważany. I serio - jak ktoś mi podaje ocenę filmu to nie chcę słyszeć, że stara się być obiektywny, nie chcę słyszeć, że np coś jest nie w jego guście, ale należy się wysoka ocena bo wiadomo, wiekopomne dzieło i tym podobne sratypierdaty. Chcę wiedzieć, czy film go zainteresował, czy się dobrze bawił, czy chętnie obejrzy ponownie. Tyle.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Wszyscy się tak czepiliście "obiektywnego oceniania". Why ? Każdy ma swój system oceniania. Staram się oceniać sprawiedliwie (zaraz ktoś pewnie wyciągnie jakieś moje stare oceny z Fw sprzed X lat) i tyle. Ode mnie w tym temacie też już NO COMENT Oczko

Odpowiedz
Jeśli terminatora 2 od terminatora salvation dzieli jedno oczko, to chyba sam widzisz, że coś tu nie gra Uśmiech
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Negatywny +1. To jest chore Uśmiech

Odpowiedz
W skali 1-10, zawsze można będzie zarzucić, że dwa filmy, jeden lepszy, drugi gorszy mają taką samą ocene. Ja nie uważam Salvation za aż tak zły film.
Wiecie kiedy coś tu nie gra? Kiedy połowa forum jara się nowym, debilnym 'Mad Maxem' i twierdzi, że przecież stare części to nic nadzwyczajnego Duży uśmiech Tutaj coś kuźwa nie gra, a nie w tym, że T2 uważam za bardzo dobry film, daje mocną 8mkę, a TS uważam za przyzwoitą kontynuacje i lekką 7mkę Oczko

Odpowiedz
Szopman -> "Jeśli jedna osoba mówi ci że jesteś koniem, wyśmiej ją. Jeśli druga osoba mówi ci że jesteś koniem, olej ją. Ale jeśli trzecia osoba mówi ci że jesteś koniem, zacznij się rozglądać za siodłem"

Zdaje się, że to już czas Oczko

Mad Max Fury Road - 9/10 (z szansą na 10 po powtórce) - to jest film akcji do postawienia na jednej półce z T1/T2.
Terminator Salvation - 5/10 (trochę podniosłem po obejrzeniu Genisys, może się okazać, że z powrotem spadnie)

Odpowiedz
(07-07-2015, 16:07)szopman napisał(a): Wiecie kiedy coś tu nie gra?

(07-07-2015, 16:07)szopman napisał(a): Dyche dałem tylko "Świętym z Bostonu"
.

Odpowiedz
@Gieferg
To Twoja opinia, ja mam swoją Oczko Na tym chyba należy poprzestać te dyskusje. Każdy ma swój własny system oceniania Oczko

@srebrnik
To, że tylko jedna dycha, czy to że dycha dla Świętych ? Uśmiech

EDIT

Cytat: Mad Max Fury Road - 9/10 (z szansą na 10 po powtórce) - to jest film akcji do postawienia na jednej półce z T1/T2.
Że co ku*wa ? ;O T1/T2 a Fury Road ?? I to ja głosze herezje porównując TS do T1/T2 ?!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon