• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Terminator Salvation (2009) reż. McG
W latach 90 by przeszło w PG13, teraz też chyba. Ale końcówka zeszłej dekady to czas kiedy MPAA sięgało zenitu swojego mózgo spierdolenia. A z tego co ogarniam to właśnie poszło o tę scenę i dźgnięcie śrubokrętem.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Dokładnie. Właśnie dlatego je wycięli bo jednak nie przeszło.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
(13-11-2019, 14:24)Juby napisał(a): To jedno ujęcie...
[Obrazek: tumblr_pee9cuPflX1s9xw57o3_500.gifv]

... przeszłoby w PG-13, jak i przeszły cycki w Titanicu. A nawet jeśli nie, to wystarczyło wyciąć to, ale resztę zostawić.

To wycieta scena z terminatora salvation? A w ktorym to to mialobyc momencie?

Odpowiedz
Przyszedł czas na powtórkę Salvation... Dziwnie mi się ten film ogląda, bo z jednej strony mamy świeży setting, pomysł na całą historię jest dobry, a jednak czegoś brakuje, przez co ma się wrażenie, że zmarnowano tutaj spory potencjał.

Uwielbiam Bale'a jako Connora i Yelchina jako Kyle'a, gdyby powstał sequel, ich przyszła relacja na pewno oglądałoby się dobrze, a tak mieliśmy z nimi tylko kilka scen. Jake Sully też porządnie odgrywa to co miał do odegrania i na pewno doceniam to, że potraktowano poważnie wątek połączenia człowieka i maszyny, widać było szok jaki odczuwał gdy zrozumiał czym się stał, a nie jak w Dark Fate, gdzie widzimy podobną hybrydę i ten wątek nie jest w żaden sposób rozwinięty, a już na pewno nie mamy szansy zobaczyć jak wygląda psychika po czymś takim.

Nie mam zastrzeżeń do 3 aktu, bo ja generalnie widzę, że ten film ma ubytki w wielu miejscach, a to, że starano się dodać jakieś elementy horroru w finale i że akcja działa się w fabryce maszyn, nadawało dobrej atmosfery w finale. Pod względem CGI też jest bardzo dobrze, jedynym mankamentem jest ten nieszczęsny Arnold. Generalnie można by rzec, że zmarnowano potencjał, ale nie tak koncertowo jak w najnowszej części i chętnie będę wracał do tego filmu.

6/10

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon