Ankieta: Najlepsza cz
Lethal Weapon 2 (1989)
Lethal Weapon (1987)
Lethal Weapon 3 (1992)
Lethal Weapon 4 (1998)
[Wyniki ankiety]

Tetralogia Lethal Weapon (1987-1998)
Mental - powaliło cię? :?
Lethal Weapon to wyjątek na skalę światową > seria która składa się z czterech dobrych filmów. Nie wiem jak się można pozbywać za takie nędzne grosze.

btw ile razy Mel wali drzwiami samochodu w łeb gościa w wersji którą sprzedajesz?

Odpowiedz
wszystkie Lethale są zajebiste :D wersja reżyserska jest bez cenzury Mel wali drzwiami aż miło :D

Odpowiedz
to wersja bez cenzury.

według mnie jest tak:

lethal weapon - niedoścignione arcydzieło

2 - fajny film, końcówka prawie tak dobra jak w "jedynce"

3 - średniak dotykający momentami mielizny

4 - Jet Li ratuje sytuację, jest kapitalny, zwłaszcza w scenie, w której rozbraja Gibsona, zdejmując mu zamek z klamki. "4" lepsza od "trójki".

Odpowiedz
Mental napisał(a):no i Gibson zaczyna podrywać dupeczki - to już nie to samo co część pierwsza. tam wszystko było inne. "dwójka" - gdyby nie naprawdę piorunujące zakończenie - byłaby standardowym wyciskaczem śmiechu, inteligentnym, ale jednak tylko wyciskaczem.

Wszystko inne? Komedia? Przeciez juz w jedynce jest calkiem sporo humoru, przemycanego glownie przez postac Riggsa.

Odpowiedz
wiadomo, że jest sporo humoru. jest to humor, po pierwsze, mega subtelny, po drugie, wisielczy. przykład z brzegu:

Gibson pokazuje partnerowi broń. Glover ogląda ją i mówi: "Wojna już się skończyła." Gibson na to: "Wiem".

humor w "dwójce" przekształca się w błazenadę.

Odpowiedz
Mega subtelny? Riggs blaznujacy na szczycie budynku, nabijajacy w butelke niedoszlego samobojce? Owszem, humor w kolejnych czesciach jest bardziej wyeksponowany, ale juz w jedynce wykluwaly sie podstawy do podciagniecia pod gatunek (prawie ze) komedii sensacyjnej.

Odpowiedz
nie zamierzam sie z tobą licytować :) patrzenie na twoją agonię sprawiłoby mi przykrość :) ale dopowiem myśl do końca - jeden szczegół świadczy o "inności" humoru w scenie, o której raczyłeś wspomnieć (nawiasem, jest to "najśmieszniejsza" scena w całym filmie, czytaj: każdy debil będzie rechotał) - Riggs także chce popełnić samobójstwo. nie błaznuje dla jaj. ma poważne problemy mentalne. a o tym, że nie żartował, świadczy późniejsza reakcja Glovera, który w przypływie gniewu chce trzasnąć drzwiami (kolejny dyskretny motywik - drzwi nie zatrzymują się na framudze). Za każdym razem, gdy to oglądam, na mojej twarzy wykwita subtelny uśmiech.

zabójcza broń 1 przemyca humor do filmu sensacyjnego w jedyny akceptowalny przeze mnie sposób.

Odpowiedz
Odświeżyłem sobie jedynkę. Twórcy postawili bardziej na bohaterów i ich interakcje niż wątek sensacyjny, i choć postacie były bardzo dobrze napisane i zagrane (szczególnie Gibson się popisał) to jednak przez pierwszą godzinę byłem trochę niepocieszony zbyt małą ilością akcji. Na szczęście ostatnie 30 minut wszystko rekompensuje. Jest kilka nielogiczności (po cholerę Joshua zamiast uciekać lazł do domu Murtaugha?), i chociaż walka Riggs/Joshua jest kapitalna, to ujęcie z gdy drań nagle "ożywa" ale zostaje zabity przez Rogera jest strasznie kiczowate. Najlepsza scena - próba samobójcza Martina. Nie spodziewałem się tak świetnego aktorstwa!

7/10, głównie za postać Riggsa i walkę koło hydrantu.

Odpowiedz
To chyba byla woda z hydrantu a nie deszcz ;)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Racja, Joshua kropnął gliniarza a radiowóz rozwalił hydrant. Poprawiam już.

Swoją drogą, ciekawe jak by wyglądało spotkanie Riggsa z Hallenbeckiem z Last Boy Scout :)

Odpowiedz
Albo z McClanem. :)
Swoja droga jako dzieciak wpadlem na pomysl superjednostki policyjnej zlozonej wlasnie z takich gliniarzy. Zloczyncy nie mieliby sie gdzie schowac. :)

Odpowiedz
Właśnie odświeżyłem sobie 1 część :D ta seria rządzi :D nie dała plamy jak DH 4.0 :P ulubiona Scena :
1.Mel wisi pod prysznicem : Martin poznaj pana Endo , który jest mistrzem w zadawaniu bólu
2.Martin wchodzi na imprezę dokonuje egzekucji na złych najemnikach

Pieprzona poezja :D

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):Mel wisi pod prysznicem i Martin poznaj pana Endo który jest mistrzem w zadawaniu bólu i jak wchodzi na imprezę dokonuje egzekucji na złych najemnikach pieprzona poezja :D

Musiałem to przeczytać parę razy aby zrozumieć. Używasz czasem znaków przestankowych Mistrzu?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja

Odpowiedz
napisz sobie ten link na czole , zrób sobie zdjęcie , i wysyłaj mi je co roku z pocztówka na Wielkanoc, to moze zapamietam twoje rady :P

Odpowiedz
Romeck ma niestety racje, Predatorze. Twoj tekst to pstry zlepek slow, ledwo rozumialny.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):napisz sobie ten link na czole , zrób sobie zdjęcie , i wysyłaj mi je co roku z pocztówka na Wielkanoc, to moze zapamietam twoje rady :P
Właśnie pokazałeś prostactwo po raz drugi. Oklaski.

Coś Ci się pomyliło, jeśli sądzisz, że jesteś zabawny.

Odpowiedz
przynajmniej masz coś do roboty na tym forum :) utrzymuje cie w formie :) dobra koniec juz kłutni :)

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):dobra koniec juz kłutni :)

To i ja sie przyczepie, jak dzis po Predatorze jedziemy :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ortografia
Ostatnio obejrzane:
TDK - 8/10 jako film, 10/10 jako Batman
Once Upon A Time In America - 11/10
Alien^3 - 9+/10 | 11/10 (se)
Heat - 11/10

Odpowiedz
Pytanie do Milorda - naprawdę uważasz, że Zab.ójcza Broń jako seria wypada gorzej niż Park Jurajski i Nieśmiertelny? :shock:

Odpowiedz
"Lethal Weapon" rządzi! Właściwie żadna część serii nie była słabym filmem. Oczywiście the best jest jedynka, która idealnie balansuje między humorem, a filmem na poważnie. Od momentu dołączenia do obsady Joe Pesciego "Lethal Weapon" poziom humoru zaczyna być coraz lepszy, jednak kosztem napięcia.

Trzeba przyznać, że jest to jedna z najbardziej udanych serii w historii kinematografii.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon