Ankieta: Najlepsza cz
Lethal Weapon 2 (1989)
Lethal Weapon (1987)
Lethal Weapon 3 (1992)
Lethal Weapon 4 (1998)
[Wyniki ankiety]

Tetralogia Lethal Weapon (1987-1998)
Crov, mam nadzieje, ze doskonale wiesz, ze nie o to mi chodzilo...
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Nie wiem. Przecież jestem niekumaty. :) Napisałeś, że Riggs wykonujący niby prawdziwe techniki jest śmieszny. Wytlumacz, plix, n00bz. ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Bo jest. Po pierwsze nikomu nie chcialo sie zainwestowac w kogos, kto by poduczyl troche Mela jak nie wygladac zalosnie na ekranie podczas scen walki, a po drugie taki byly ex komando assassin walczylby raczej jakims wojskowym stylem typu Krav Maga czy cus. Zamiast tego jest zenujaca podrobka Bruce'a Lee wzieta prosto z ciemnych odmetow kiczowatego odbytu.
--
Laozi

Odpowiedz
Zgadzam się co do krav magi, ale przecież Gibson jeno raz podskakuje machając nogą. Poza tym czy ex komando assasin nie powinien znać paru stylów walki ewentualnie jakiejś hybrydy?

Ale i tak mam racje, bo tylko tobie zdaje się to przeszkadzać. :P

Odpowiedz
Krav Maga to jest hybryda. Wszystko co najlepsze w sztukach walki skondensowane w prostym i skutecznym systemie, dlatego stosuje sie ja w formacjach mundurowych, by nie tracic lat treningu na sama walke wrecz :)
A nawet jesli Riggs uzywa klasycznego stylu pokroju karate czy kung fu, robi to bardzo zle. Wystarczy wlaczyc sobie czwarta czesc i popatrzec na wyczyny Li, zeby dostrzec roznice, nawet bedac komletnym laikiem w tych sprawach.
--
Laozi

Odpowiedz
ale wiesz, że to nie paradokument, tylko film akcji lat 80? Jesteś tego świadom? :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Wiem. Dlatego napisalem, ze mozna to przelknac, bo to radosne lata '80, kiedy ludzie wierzyli w Karate Kid i Van Damme'a :)
--
Laozi

Odpowiedz
Sęk w tym, że tylko ty to tak odbierasz. Jak powiedziałem: normalnemu widzowi to nie robi różnicy i scena walki nie budzi politowania. ;)

Odpowiedz
Tobie przeszkadza trywializowanie komiksow, a mi trywializowanie sztuk walki.
Poza tym, nie wiem czy widac, ale dalem filmowi 8/10, do diaska! :)
--
Laozi

Odpowiedz
za mało :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Hitch, nie oszukujmy się: to po prostu nerdostwo. :) I to nie takie w stylu "Komiksy są przecież równe filmowy czy literaturze i potrafią opowiadać złożone historie", tylko takie w stylu "Ale przecież Peter Parker nie znał jeszcze wtedy Mary Jane, tylko dopiero potem!". ;)

I dobrze, że wystawiłeś 8/10 (choć u mnie ma chyba spokojnie z 9/10... a może 10? Musiałbym odświeżyć), ale możemy rozmawiać i tak. :)

Odpowiedz
Nazywaj to jak chcesz. Jesli sie czyms zajmujesz od wielu lat, to zwracasz uwage, kiedy ktos to pieprzy bezceremonialnie :)
--
Laozi

Odpowiedz
Dokładnie zgodzę się z Hitchem. Jeśli widzisz coś z czym masz do czynienia prawie na co dzień to gdy ktoś coś wykonuje to samo w filmie, nieudolnie to jednak kole w oczy. Crov to nie jest nerdostwo :razz: To tylko chłodne i obiektywne spojrzenie na elementy wykonywane przez aktorów. Jeśli już chcemy w filmie pokazać aktora który posługuje się kung fu czy innym takim to chociaż go trochę potrenujmy, żeby potem nie śmieszył przy "akrobacjach".
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Solo napisał(a):Nie debilizm, tylko zgrabne cytowanie "Jaws".

Bzdura, ta scena była najpierw w "Ninoczce". "Jaws" to też było zgrabne cytowanie ;)

Odpowiedz
Albertino napisał(a):Bzdura, ta scena była najpierw w "Ninoczce".

No jasne. I zapewne wierzysz sam w swoje słowa, iż Donner zacytował amerykańskim nastolatkom scenę z "Ninoczki", miast ikony kina jakim są "Szczęki". Pomyśl dwa razy zanim coś napiszesz.
Zresztą żeby nie być gołosłownym: moje słowa potwierdza nawet IMDB.

Odpowiedz
Wyrocznia IMDB ;) Przecież oglądałem oba filmy (Ninoczka z 39' i Jaws z 75') i potrafię wysnuć wniosek, gdzie ta scena była najpierw i kto kogo cytował (a raczej kto od kogo zżynał). Co nie zmienia faktu, i wcale temu nie przeczyłem, że Donner może akurat sobie cytował scenę ze "Szczęk". Tylko że ja Solo słoneczko nie napisałem co Donner sobie cytował, a gdzie pierwszy raz pojawiła się tego typu scena, więc nie mam zielonego pojęcia o co się puszysz. Zresztą nieważne, tylko chciałem zwrócić uwagę na prawdziwe pochodzenie tej sceny. Koniec tematu.

Odpowiedz
Albertino napisał(a):Tylko że ja Solo słoneczko nie napisałem co Donner sobie cytował, a gdzie pierwszy raz pojawiła się tego typu scena, więc nie mam zielonego pojęcia o co się puszysz.

Nie puszę, tylko stwierdzam że głupoty gadasz. A chodzi konkretnie o to, skoro pamięć straciłeś:

Albertino napisał(a):Bzdura, ta scena była najpierw w "Ninoczce".

Skoro piszesz to pod moją tezą, że film cytuje "Jaws", to znaczy że negujesz moje słowa, a nie piszesz "gdzie pierwszy raz pojawiła się tego typu scena".

Odpowiedz
Zabójcza Broń Directors Cut

[Obrazek: lethalweapon_pg01.jpg]

10/10

pierwsza część LW to poważny dramat sensacyjny (szczególnie w wersji reżyserskiej). Gibson ma tutaj realne problemy i nie może się ogarnąć po stracie żony - to nie są żarty. wszelkie jego autodestrukcyjne szarże, które w powszechnym odbiorze uchodzą za śmieszne, dla mnie osobiście są średnio wesołe właśnie ze względu na ów tragiczny kontekst. z kolei pozostałe części to już niestety komedie i wygłupianie się pt. "jak to super pracować w policji i przeżywać przygody", aczkolwiek dwójka idealnie wyważyła obydwa żywioły, tj. śmiech i dramat, waląc w ostatnich 15 minutach po łbie mega konkretnie.

Odpowiedz
Część pierwsza to bardzo dobry film, ale ma parę momentów bardzo niezręcznych i ogólnie jest prowadzony bardzo ciężką ręką. Po pierwsze - dialogi. Wśród perełek znajdują się kwestie tak banalne, że aż chce się walić głową w mur. Riggs to postać bardzo ciekawa, ale sposób jego przedstawienia przez wypowiedzi innych postaci jest bardzo, bardzo źle wykonany. Policyjna pani psycholog zachowuje się jak parodia samej siebie z jakiejś Nagiej broni, podobnie komendant policji. Bad guye są przerysowani i komiksowi, a końcowa walka - na oczach tuzina policjantów - to żenująca megagłupota bez żadnego uzasadnienia. Nie mówiąc już o samochodach zapalających się od strzału w silnik, braku konsekwencji w działaniach przestępców (raz załatwiają po cichu, raz podkładają bombę) i kosmicznych zbiegach okoliczności. Generalnie gdyby nie te przerysowania, pasujące raczej do filmów z Seagalem, ZB byłaby świetna. Tak jak druga część serii. Ale nie jest świetna. Szkoda.

Odpowiedz
Głos na cz. 1. Trzeba wyroznic wg. mnie kultowe juz wprowadzenie z kawałkiem Jingle Bells i latajacą kobietą. Do 3 ciej seria trzymała poziom. 4 to już popluczyna, widac ze robiona na sile.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon