The Amazing Spider-Man 2 (2014)
Nie chodzi o ilość przeciwników, ale o ich dobór i wybór aktorów, którzy odegrają role. Odkąd obejrzałem TASM nie spotkałem jeszcze żadnego newsa o jego kontynuacji, po którym bym nie powiedział: "Na pewno nie pójdę na to do kina. Nie popełnię ponownie tego samego błędu.".

(28-01-2013, 23:24)Gieferg napisał(a): Nie podupczyło ci się ze Skyfall czasem?

[Obrazek: 1234443297_ken_park_suicide.gif]

(28-01-2013, 23:24)Gieferg napisał(a): Poza tym żeby teraz stwierdzić że szykuje się gniot, trzeba być jasnowidzem.

Raczej czarnowidzem.

Odpowiedz
(29-01-2013, 02:00)Crov napisał(a): Jest jakieś naukowe równanie pokazujące ilu antagonistów powinno być w filmie, by ten zachował jakość? Bo jeżeli nie to nie rozumiem narzekania zupełnie. Odpowiednie i dobre rozpisanie scenariusza może sprawić, że film będzie dobry nawet jak będzie 10 złoczyńców. Czy X-Men albo Avengers też powinni tylko mieć jednego przeciwnika? Sinister Six (nota bene, do szóstki zdaje się zmierzać ASM), Brotherhood of Mutants albo Masters of Evil odpadaja, bo są grupami? Nie mowiac juz o tym, ze Rhino nie jest szczególnym przeciwnikiem wymagającym dogłębnej analizy fabularnej. Ale jak zagra go Giamatti to ekstra! Grunt, zeby scenarzysta wiedział, o czym pisze i wiedzial, dlaczego jest tylko 'złych' w historii.

Przeciwnicy w X-Menach to głównie mięso armatnie tak jak np postać Vinniego Jonesa w trójce czy Raya Parka w jedynce, o przeciwnikach z Avengers już nawet nie wspominając. Podejrzewam, że Jamie Foxx i Paul Giamatti nie przyjęliby roli polegającej jedynie na bijatyce, ale chcą również sobie coś pograć za fajną kasę. Tak więc albo doczekamy się "głębi postaci" na poziomie Sandmana Churcha i Venoma Grace'a albo scenariusz jest świetny i żaden bohater nie zostanie pokrzywdzony w około 140-minutowym filmie.

Odpowiedz
Rhino to raczej materiał na jakiegoś secondary villaina, Green Goblin pewnie pojawi się dopiero w części trzeciej
, a tu pierwsze skrzypce będzie raczej grał Electro.

A co do gifów - macie rację - wszystkie doskonale opisują wrażenia z seansu :)
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
(29-01-2013, 13:42)Gieferg napisał(a): A co do gifów - macie rację - wszystkie doskonale opisują wrażenia z seansu :)

Zgadza się. Takie miałem odczucia podczas seansu TASM!

Odpowiedz
(29-01-2013, 13:27)Szaman napisał(a): Przeciwnicy w X-Menach to głównie mięso armatnie tak jak np postać Vinniego Jonesa w trójce czy Raya Parka w jedynce, o przeciwnikach z Avengers już nawet nie wspominając. Podejrzewam, że Jamie Foxx i Paul Giamatti nie przyjęliby roli polegającej jedynie na bijatyce, ale chcą również sobie coś pograć za fajną kasę. Tak więc albo doczekamy się "głębi postaci" na poziomie Sandmana Churcha i Venoma Grace'a albo scenariusz jest świetny i żaden bohater nie zostanie pokrzywdzony w około 140-minutowym filmie.
Oczywistym jest, że nie może być trzech złoczyńców, którzy mają tyle samo czasu ekranowego albo tyle wagi dla historii, ale postawienie bohatera przeciw grupie złoczyńców też może mieć cel. Nie każdy z nich musi mieć półgodzinny origin rozpisany. Mozna po prostu wprowadzić gotowego złoczyńce albo przedstawić ich razem. Cokolwiek. Ja w głowie mam obraz paczki Neila z Heat, gdzie mamy w sumie trzech ważnych bohaterów (z Neilem ważniejszym niż Kilmer i Sizemore) i każdy z nich jest opisany dobrze.

Do filmów superhero pasowałoby znane z Bondów rozpoczęcie, gdzie bohater na początku walczy z jakimś pomniejszym przeciwnikiem z komiksów. Dziwiło mnie zawsze, że w Spider-Manach tego nie wykorzystali.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Tego typu zagranie zastosowano w TDK (choć tam było to zamknięcie wątku z poprzedniego filmu). Też się dziwię, że nie wykorzystują tego częściej, jest cała masa villainów, którzy byliby jak znalazł do takiej roli "opening action scene only" i Rhino jest jednym z nich.

Odpowiedz
Sensowny artykul:

http://www.cinemablend.com/new/Marc-Webb-Isn-t-Making-Sequel-He-Mapping-Out-Massive-Spider-Man-Universe-35385-p1.html

Podoba mi się ten pomysł budowania uniwersum Pająka, a nie ograniczania się z postaciami do jednego filmu. Bardziej serialowe podejście pasuje do tych historii, co udowodnił Marvel. Oby tylko utrzymało jakość.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Mam nadzieję, że Rhino, jeśli faktycznie się pojawi, będzie w końcu przeciwnikiem Spider-Mana, a nie Petera Parkera jak Green Goblin, Doc Ock, New Goblin, Sandman, Venom, Lizard i prawdopodobnie Electro. Jeśli coś mnie męczy w kwestii filmów o Spideyu, bo szybki reboot tylko cieszy, to właśnie ciągłe zrzucanie na barki Petera osobistego zaangażowania w walce z superzłoczyńcami. W "The Dark Knight" udało się odsunąć Bruce'a od postaci Jokera na bardzo bezpieczną odległość. I to było fajne. Mam nadzieję, że uda się też Webbowi. A na film czekam jak cholera. Nawet jeśli w ogóle nie przekonują mnie wybory castingowe na Harry'ego i MJ (w ogóle!).

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/Znamy+fabu%C5%82%C4%99+%22Niesamowitego+Spider-Mana+2%22-92887

Wspomniałem, że bardzo nie lubię motywu, kiedy nagle okazuje się, że bohater miał jakiegoś przyjaciela z dzieciństwa/dawną miłość etc.? A zdaje się, że taką rolę dostanie Harry. Wierzę w Webba, ale na razie żaden news na temat kontynuacji TASM mnie nie ucieszył.

Odpowiedz
http://wiadomosci.fdb.pl/18485-nowa-maska-spider-mana

Stara maska lepsza.

Odpowiedz
Hehe, mi się nowa podoba bardziej.

Odpowiedz
Mi tam wszystko jedno. W sumie podobają mi się obie.

Ostatnio obejrzałem sobie parę scen akcji z TASM i tym bardziej czekam na sequel, bo jesli chodzi o wygibasy pajączka, to Raimi w zestawieniu z TASM się chowa i nie wychodzi. Liczę jednak tym razem na więcej akcji za dnia. W TASM wiekszość była w nocy i spoko, były fajne, ale przydałoby się wprowadzić urozmaicenie, to nie Batman, któremu taka odmiana tylko zaszkodziła.

Odpowiedz
A skąd wiecie, jak wygląda nowa maska? Stąd, że ktoś na starą fotkę nałożył nowe szkła?

Odpowiedz
Podobają mi się nowe szkła na starej masce, jak również stare szkła na starej masce, niestety nie wiem czy będą mi się podobać nowe szkła na nowej masce ponieważ nie widziałem jeszcze nowej maski. Happy now? :)

Odpowiedz
Wychodzę z założenia że nie będzie jakichś szczególnych zmian jeśli chodzi o wygląd materiału czy układ sieci na stroju, a te większe szkła podobają mi się bardziej same w sobie, więc już teraz jestem na tak.

Odpowiedz
Happy :)

Swoją drogą chyba nie pojawiło się to w temacie, ale pierwszym tweetem Webba była informacja, że kręcą na filmie (a co za tym idzie będzie konwersja) zamiast na cyfrze i w natywnym stereo jak poprzednio.

Odpowiedz
Szczerze mówiąc to nie do końca mi odpowiadał wygląd TASM (jakoś tak trochę mi się kojarzył z czwartymi Piratami), więc jestem na tak, tylko niech dadzą potem wersję 2D na oddzielnej płycie.

Odpowiedz
TASM to jeden z gorzej wyglądających filmów nakręconych Red Epic, taka Drogówka wygląda o niebo lepiej (chociaż nie wiem, czy kręcili Epiciem czy zwykłym Redem).

Odpowiedz
Oficjalne popiersie z 2 części ;)

http://www.superherohype.com/news/articles/175195-exclusive-first-look-at-the-new-spider-man-costume
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Jest ok. Pomyliłem się myśląc, że resztę zostawią, bo jednak cały design jest nieco inny, ale podoba mi się. Zastanawia mnie tylko, czy kwestię tych zmian uwzględnią w filmie ("Gwen, dziś nici z seksu, gówno widzę w tej masce, muszę zmienić soczewki. Albo wiesz co, zrobię sobie kostium od nowa"), czy po prostu będzie taki od samego początku.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon