The Amazing Spider-Man 2 (2014)
Czepiasz się cyferki, a mi chodziło o to, że "film jest dobrze napisany" - w odniesieniu do jednego z najgorszych scenariuszów wypełnionego po brzegi wszystkimi możliwymi błędami, no i ocena 9/10 sugeruje cholernie dobre kino.
Gdyby jeszcze w uzasadnieniu było "no wiem, że trochę kicha i chaos, ale ja się prywatnie doskonale bawiłem, daję 9/10" to bym nawet nie miał się czego czepić.

0/10 dałem, bo ten film zmieściłby się w moim top20 najgorszych filmów wszechczasów. To, że na drugim planie jest sympatyczna Emma Stone, a ze dwie sceny są spoko, nie wynagradza niczego.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Cytat:no i ocena 9/10 sugeruje cholernie dobre kino

Ocena 9/10 jak dla mnie znaczy tylko tyle, że oceniający się cholernie dobrze na filmie bawił i nie potrzebuję dodatkowych adnotacji wyjaśniających jej znaczenie. Jak dla mnie to masz w ogóle dziwne podejście do oceniania filmów :P
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Jestem prostym człowiekiem, mam frajdę na filmie, daję okejkę. Za 10 lat może moja ocena będzie skrajnie inna, ale jak na razie, zdanie podtrzymuję. Co do oceniania filmów, chyba Nostalgia Critic miał o tym filmik, że filmy, tak samo oceniane, nie są sobie równe. Np. nie wiem "Deadpool" =/= "Chłopcy z ferajny", "Pulp Fiction" =/= "La la land", "Heat" =/= "The Guest", to tylko przykłady filmów ocenionych u mnie na 10, ale nigdy nie powiedziałbym, który z nich jest lepszy od drugiego, bo to różne gatunki i wszystko tak na prawdę zależy od mojego humoru danego dnia. Akurat wolę takie podejście jak moje od "poważnych" recenzji "krytyków" na youtubie, gdzie filmy rozrywkowe są oceniane z kamienną miną, a kij w dupsku aż mnie ściska.

Mówiąc krótko, nigdy nie będę krytykiem filmowym.

Odpowiedz
Mnie same numerki aż tak nie ruszają, ale chwalenie scenariusza filmu z tak złym scenariuszem aż mnie ściska. To tak jakby chwalić jakość humoru w Kac Wawie, albo aktorstwa w The Room. :)

Odpowiedz
Ok, świetnie napisany to TASM 2 nie jest, ale można się przy nim dobrze bawić.

Odpowiedz
Ja osobiście tak masochistycznie lubię tę walkę w rytm dubstepu. Poza tym niewiele z tego filmu pamiętam, poza totalnie absurdalnym wątkiem rozstań i powrotów Petera i Gwen. Gdyby to był film o jakimś związku z człowiekiem w ciężkiej depresji, to bym wiedział, co się dzieje. W Spider-Manie trochę nie ogarniam. Chociaż może źle coś rozumiem.
.

Odpowiedz
W ogóle jest tu na chwilę obecną mój ulubiony soundtrack do Spider-Mana (nie widziałem jeszcze Homecoming).

Odpowiedz
W "Homecoming" pogrywa Ramones, więc tu w ogóle nie ma konkurencji.
.

Odpowiedz
Miałem na myśli score, nie piosenki.

Odpowiedz
A to w tej kwestii nie kojarzę niczego specjalnego w nowej wersji Pająka. W ogóle MCU dość słabo oceniam pod tym kątem. Jedynie chyba main theme Avengers zapadł mi w pamięć.
.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Ok, świetnie napisany to TASM 2 nie jest, ale można się przy nim dobrze bawić.

Z tym się zgodzę. Tzn ja się na nim dobrze nie bawiłem, ale rozumiem, że ktoś mógł się dobrze bawić, to już nie moja sprawa i nie podlega jakiejś recenzenckiej krytyce. :)

Odpowiedz
Zapowiedziana powtórka wypadła nieźle, ale słabiej niż ostatni seans. Electro co prawda dość cienki (i wygląda - zarówno wizualnie jak i całościowo - jakby się urwał z Batman & Robin), ale nic tak nie psuje tego filmu jak nudny jak flaki z olejem wątek z ojcem Parkera, na którym niezmiennie przysypiam. Na szczęście chemia na linii Stone-Garfield wciąż działa, sam film wygląda świetnie od strony zdjęć/kolorystyki, a finałowe starcie z Harrym i wiadoma scena - rewelacja.

Całościowo znacznie słabiej od poprzednika, ale wciąż wyraźnie lepiej niż Far From Home. W sumie to na chwilę obecną wolałbym zobaczyć TASM3 (minus tylko taki, że nie byłoby już Emmy), albo starcie Spider-Garfielda z Venomem-Hardym, niż oglądać kolejne przygody SpiderIronMana w MCU, który przy całej sympatii dla Hollanda, nie jest tym czego oczekuję po tej postaci.

Starcie z Electro > starcie z dronami w Far From Home.

Odpowiedz
Starcie z dronami z FFH to bieda aż piszczy, więc w sumie większość starć w historii kina z tym wygrywa :P

Odpowiedz
Owszem, ale wczesniej uważałem, że finałowe starcie z Electro jest raczej słabe, a tu się okazuje, że można znacznie gorzej :)

Odpowiedz
(07-08-2019, 21:34)Gieferg napisał(a): Owszem, ale wczesniej uważałem, że finałowe starcie z Electro jest raczej słabe, a tu się okazuje, że można znacznie gorzej :)
Dobrze pamiętam, że Pająk tam gra na jakichś cymbałkach-wieżach, żeby dokopać Electro? ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon