The Batman (2021)
Kompozytor od muzyki niepokoi. Lubiłem temat Pająka z TASM2, ale reszta ścieżki była mehowa.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Ostatni efekt pracy tego rezysera i tego kompozytora był więcej niż zadowalający :D zresztą to dość niestały muzyk - raz średnie soundtracki przeplatane z tymi wyśmienitymi.
Zobaczymy co wymyśli chociaż oczywiście nie jest to szczególnie zachwycający wybór.

No i znany od bardzo dawna :P

Odpowiedz
Nie macie wrażenia że w Hollywood jest pięciu kompozytorów na krzyż? Ten jest jednym z nich.

Ziew.

Odpowiedz
Też mam wrażenie, że oni od wielu lat tworzą taki zamknięty, kompozytorski krąg do którego trudno się dostać, ale też trudno z niego wypaść. Może tylko wypalony Elfman wypadł z orbity, ale on i tak był zbyt dziwny na współczesne superprodukcje.

Odpowiedz
(19-10-2019, 13:16)Badus napisał(a): Kompozytor od muzyki niepokoi. Lubiłem temat Pająka z TASM2, ale reszta ścieżki była mehowa.

Tylko co ma Giacchino do TASM2? (który ma znacznie lepszą muzykę niż dwa ostatnie)

Gościu jest bardzo nierówny, podobała mi się muzyka do Star Treka czy Jurassic World, ale poza tym jest odpowiedzialny za same nijakie rzeczy, o których się zapomina zaraz po seansie.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Za muzykę do "Iniemamocnych" ma moje zaufanie.

Odpowiedz
Miałem ciche nadzieje na Pembertona, który jest fenomenalny albo na Cartera Burwella (któremu ukradziono oscara na rzecz odgrzewanego w mikrofali Morricone)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Angaż nie jest zaskakujący, zważywszy że Giacchino komponował do tej pory do większości filmów Matta Reevesa. A Pemberton będzie mógł się wykazać w Brids of Prey. Zaś Burwell miał kiedyś być przy Thorze, ale przez marvelowskie zmiany i cięcia, wzięli jednak Tylera. 
Zresztą przy takich komiksowych filmach, często utalentowani kompozytorzy nie za bardzo mają okazję się wykazać, gdyż musza się wpisać w pewne gatunkowe ramy.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
https://wmmr.com/2019/10/24/michael-giacchino-to-score-the-batman-steve-needs-to-be-there/

Giacchino już stworzył motyw przewodni dla nietoperza.

Odpowiedz
Oby to była wariacja motywu Elfmana. Eksperymenty przy próbach przebicia mistrza od 1995 roku kończą się lekko mówiąc niepomyślnie...
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Choć uwielbiam temat Elfmana, to zawsze bardziej ceniłem ten motyw od pani Shirley Walker.

Odpowiedz
(25-10-2019, 17:21)Hitch napisał(a): Oby to była wariacja motywu Elfmana. Eksperymenty przy próbach przebicia mistrza od 1995 roku kończą się lekko mówiąc niepomyślnie...
Motyw Goldenthala w niczym nie ustępuje Elfmanowi
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Cytat:zawsze bardziej ceniłem ten motyw od pani Shirley Walker

Bo to właśnie wariacja motywu Elfmana, w dodatku zrobiona przez jego stałą współpracowniczkę. Szkoda, że zmarła - miała do tego talent.
--
Laozi

Odpowiedz
No to podobnie do Seana Beana.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Haha, miałem na myśli talent do robienia batmanowej muzyki, nie do umierania :)
--
Laozi

Odpowiedz
(25-10-2019, 18:00)Corn napisał(a):
(25-10-2019, 17:21)Hitch napisał(a): Oby to była wariacja motywu Elfmana. Eksperymenty przy próbach przebicia mistrza od 1995 roku kończą się lekko mówiąc niepomyślnie...
Motyw Goldenthala w niczym nie ustępuje Elfmanowi

Też prawda i niestety przez pryzmat filmów jak dla mnie za mało jest ta muzyka doceniana, a Goldenthal odwalił naprawdę kawał świetnej roboty. Zresztą podczas Festiwalu Muzyki Filmowej rozmawiałem z Goldenthalem i się go zapytałem o pracę nad tymi filmami Schumachera. I powiedział, że była to dla niego czysta frajda! Gdyż były tak przegięte, tak kolorowo-komiskowe, że sam jako kompozytor mógł zaszaleć i oderwać się na chwilę od mrocznej i przygnębiającej muzyki jaką zwykle każą mu pisać do filmów. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Wright oficjalnie Gordonem.

Odpowiedz
Oczywiście w netach gównoburza. A mówiłem, żeby dali zamiast Crispusa Allena...

@Mierzwiak
Już wiem, dlaczego Catwoman konkretnie nie może być czarna. Bo utrwala stereotyp, że czarni kradną :).

Odpowiedz
(19-10-2019, 17:52)Corn napisał(a): Miałem ciche nadzieje na Pembertona, który jest fenomenalny albo na Cartera Burwella (któremu ukradziono oscara na rzecz odgrzewanego w mikrofali Morricone)

Ja na Hildur Guðnadóttir
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
https://www.instagram.com/p/B4VmWWGAEVf/?utm_source=ig_embed

Pattinson rozpoczął treningi :) Ćwiczy go Rigan Machado, gość który pracował m.in z Keanu przed Johnem Wickiem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon