The Batman (2021)
Johns wcisnął do JL postać Cyborga (zarówno w komiksach, jak i w filmach). Już za to nie mam do niego za grosz zaufania.

Hejtuje DCEU odkąd jest słabe i robią je źle. Czyli od jakiegoś 2014 roku i ogłoszeń o gościnnych występach prawie wszystkich superbohaterów w BvS.

Odpowiedz
Aha....czyli gość który napisał "Darkseid War", "Flashpoint", "Infinity Crisis", "Sinestro Corsp War" stracił twoje zaufanie bo dał więcej miejsca Cyborgowi by spróbować chociaż trochę zmienić skład ligi? Sorry, tego poważnie traktować nie umiem :D :D :D

Odpowiedz
Fajnie, że napisał tamte świetne historie. To na coś zmienia odkąd jest producentem wykonawczym DCEU... NIE SCENARZYSTĄ!

Cyborg to ... postać. Nie wyobrażam sobie gorszej zmiany składu Ligii.

Odpowiedz
Nie chcę cię martwić, ale gośc jako nadzorca całego uniwersum odpowiada za to jak będzie wyglądać pod każdym aspektem.
Nie jest scenarzystą? Swój wpływ na scenariusz JL miał, to mówili. Jest współscenarzystą Batmana, Wonder Woman i napisał ogólny scenariusz wraz z Wanem do Aquamana, miał podobno też udział przy Flashu i raczej oczywiste jest, że pisze scenariusz do GL. Więc, nadal nie jest scenarzysta?

Serio sądzisz, że w MCU każdy scenarzysta sam tworzy historię a Feige tylko siedzi i przyklaskuje?

Edit. A no i jest scenarzystą MoS 2 według pogłosek.

Odpowiedz
(11-12-2016, 20:42)Kuba napisał(a): Nikt dokładnie nie wie jak przebiegał proces pisania scenariusza do BvS. Nie twierdzę, że Terrio zrobił wszystko co umiał, ale największe wpadki jak śmierć Supermana, sny, brak motywacji Supermana i sama kwintesencja Supermana pochodziły od duetu Snydera i Goyera.

No tak- "Nikt dokładnie nie wie", ale ty wiesz co było wkładem Snydera i Goyera, którzy wcześniej odpowiadali za mniej drętwe "MoS =/

(11-12-2016, 20:42)Kuba napisał(a): Rozwala mnie gadanie o tym, że do DCEU trzeba dodawać suchary/dowcipy. To tylko pokazuje, że ludzie nie umieją dostrzec najważniejszych problemów. Wpływ Johnsa i Terrio na JL? No chociażby normalne, ludzkie dialogi a nie podniosłe, kretyńskie mowy Alfreda. To już widać w trailerach, to jest duży skok naprzód.

Jeśli suchary nawiązujące do komiksów np. ten o rybach, bodajże z runu Johnsa, nazywasz normalnymi gadkami, to sorry.. mamy bardzo różne spojrzenie na to, co oznacza "skok naprzód".

(11-12-2016, 20:42)Kuba napisał(a): Johns pisał już scenariusze i nadzorował chociażby kilka z najbardziej udanych animowanek czy odcinków seriali Arrowverse.
A ma dużo do powiedzenia bo oficjalnie przyznano, że jest Feigem DCEU. Jest nawet prezesem DC Enterteiment. Samo szefostwo WB przyznawało, że odpowiada on w pełni za decyzje kreatywne a Jon Berg za sprawy budżetowe i oficjalne.

Jeśli wkład Johnsa w Arrowa i Flasha, ma mnie napawać optymizmem, to chyba zdechnę... Juby napisał bardzo dobrą rzecz pisanie dobrego komiksu =/= ze stworzeniem dobrego filmu. Ty chyba uważasz, że to się pokrywa. I jeszcze zakładasz, że Johnsa można uznać za dobrego twórcę. No cóż. Ja tam uważam, że to "II Liga" :)
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Jeśli sam jest dobrym scenarzystą to zwiększa jego kompetencje jako producenta który - uwaga - czuwa nad fabułą całego cyklu, czyta scenariusze i zleca ewentualne poprawki itp.

Odpowiedz
@zombie001 serio, jeden suchar który jest Easter Eggiem a ty już hejtujesz....posłuchaj jeszcze raz dialogów z BvS i tych z trailera, zobaczysz poprawę a jak nie to ja już ci tu nie pomogę.

Serio? Wątpisz w to czy Johns jest dobrym twórcą? No nieźle, chyba skończyła się moja kariera jeśli chodzi o tematy komiksowe na tym forum :D

Odpowiedz
Nie Kuba, ja nie mam wątpliwości. Dla mnie gość to II liga scenarzystów komiksowych. Dobre pomysły, dużo chęci jeśli chodzi o "odświeżenie" i promowanie mniej znanych postaci, ale jego historie są dość.. miałkie? Fabularnie jest u niego średnio. Kreacja postaci też czasami wypada licho.

Nom, widziałem zwiastun JL. I? 2minuty (z których pewnie nie wszystko trafi do filmu) z ok. 200minutowego materiału, który sklecił Snyder (a który zostanie sukcesywnie pocięty przez WB). Gadka Batmana, gdy spotyka się z Aquamanem, to ten sam poziom co dialogi między Brucem a Alfredem. Rozmowa z Flashem wygląda inaczej, ale tylko dlatego, że - uwaga, uwaga, uwaga - nie mieliśmy tego typu postaci w "BvS" =/

"BvS" było pod tym względem (czyt. dialogów) "ciężkie" i patetyczne, bo sam koncept filmu zakładał takie dramatyczne podejście. JL natomiast wygląda jak przygodówka w stylu (gritty) Avengers.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
http://www.batcave.com.pl/2016/12/ben-affleck-wyjasnia-dlaczego-nie-spieszy-sie-by-nakrecic-the-batman/#more-20911

W sumie dobrze gada, też wolałbym aby Ben postarał się i nie śpieszył, nawet jeśli na jego Batmana mielibyśmy czekać jeszcze 3 lata.

Odpowiedz
Wątpię aby premiera była w 2019, sądzę, że film w 2018 się ostatecznie ukaże, Iron i Manganiello wydawali się święcie przekonani, że zdjęcia ruszą już na wiosnę. Podoba mi się podejście Bena, wie, że "The Batman" musi nie tylko odkopać uniwersum, ale i dorównać wielkim poprzednikom. Licze na połączenie wizji Nolana i komiksowego materiału.

Odpowiedz
Rzeczywiście jeżeli ma nakręcić średni film w porównaniu do słabych filmów Nolana to strach pomyśleć jaka kupa by wyszła. :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Patrząc na nagrody/recenzje trylogia Nolana jest wybitna jeśli chodzi o superhero. Więc nawet jeśli sądzi inaczej, musiał tak powiedzieć.

Odpowiedz
Dobrze że mnie uświadomiłeś bo myślałem że on tak z głębi serca. :]
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
No wiesz, dla mnie to "The Dark Kngit" jest filmem kultowym i miażdżącym wszystko inne co w tym gatunku powstało. Właściwie jedyne czego nie trawię w trylogii to.....samego Batmana (choć Bale jako takiego lubię), Bane, Ras'ha.

Odpowiedz
Mogę tylko współczuć że tak średniacki film (gdyby wyciąć Jokera nawet marny) jest dla ciebie kultowy i miażdżący wszystko inne co w tym gatunku powstało, jakikolwiek to gatunek. :P

Odpowiedz
Mam nadzieję, że po "The Batman" nie będę umiał już spojrzeć na inny film o Gacku.

Odpowiedz
Cytat:No wiesz, dla mnie to "The Dark Kngit" jest filmem kultowym i miażdżącym wszystko inne co w tym gatunku powstało.

Kompletnie się nie zgodzę. To solidny film, z dobrym scenariuszem i realizacją, niezłą obsadą, ale żeby miażdżył wszystko w gatunku adaptacji komiksowych? moim zdaniem nie powstał jeszcze film który by ten gatunek miał zmiażdżyć. Uważam również, że cały fenomen "Mrocznego Rycerza" opiera się na kreacji H. Ledgera w roli Jokera. Reszta moim zdaniem jest mocno przeciętna - począwszy od Batmana, a skończywszy na moim ulubionym przeciwniku tego bohatera- Two Face. Za gwałt jaki Nolan wykonał na tej postaci powinien iść do więzienia. Obstaję przy przekonaniu, że "Batman Początek" jest najlepszym filmem serii, najpełniejszym. Usilne uczłowieczenie Batmana w scenariuszu nie razi, bo komiks czerpie inspirację z komiksu "Rok Pierwszy" w którym Wayne dopiero zaczyna, Gotham ma (w porównaniu do kolejnych, wizualnie bezpłciowych części) całkiem strawną wizualnie stylistykę. Pierwsza część jeszcze nie wstydziła się że jest adaptacją komiksu, i chyba właśnie dlatego to moja ulubiona część.

@Kuba, skoro już o "gatunku" wspominasz. Mimo, iż Marvel kręci swoje filmy schematycznie, pod męczący i ograny szablon, to "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów" wydaje się być najoryginalniejszym fabularnie jeśli chodzi o filmy superhero. To pierwsza taka historia w której heros staje naprzeciw herosowi, i w przeciwieństwie do "Świtu Sprawiedliwości" obie strony mają ku temu racjonalne powody. Jeśli chodzi zaś o bardziej wizualną otoczkę, przetarcia szlaków nie można odmówić "Strażnikom Galaktyki" które w dziedzinie adaptacji komiksowych jako pierwsze oddaliły się od rejonów Ziemi, prezentując nam całą gamę obcych ras i lokacji, a w historii przedstawiając tylko jednego człowieka. Bardzo chciałbym dodać do tej listy również "Dr. Strange", jednak ten film był kolejną generyczną produkcją Marvela, z magicznym Tonym Starkiem, i nawet oryginalne widoki nie pozwoliły wybić się temu filmowi nad "marvelowską przeciętność". Oglądając trailery, miałem nadzieje, i tradycyjnie zostały one stłamszone w kinie.

Co do głównego tematu tego wątku, to czekam i jestem optymistyczny w kwestii filmu B. Afflecka. Ben Affleck aktorem jest przeciętnym, a mimo to bardzo polubiłem jego Batmana. Czekam aż w końcu będzie mógł się wykazać z dobrym scenariuszem, gdzie jego Batman nie biega z włócznią polując na kosmitów, bo dostał od rozpieszczonego milionera kawałek gazety pomazanej szminką. Jestem jednak sceptyczny co do Joe'a Manganiello. Do tej pory przeciwnicy byli mocną stronę filmów o Batmanie, jednak kiedy wprowadzono Bane'a, pierwszego w historii filmów który jawił się na zagrożenie fizyczne, coś poszło nie tak. Obawiam się, czy magia filmowego Batmana nie uleci przy przeciwniku bardzo podobnym do Bane'a, jakim według mnie jest Deathstroke. Wolałbym kogoś kto wymagałby pracy detektywistycznej, ażeby filmowy Batmana mógł się w końcu wykazać na tej płaszczyźnie. Do tej pory w żadnym filmie wątek ten nie został należycie wyeksponowany, a w "Świcie Sprawiedliwości" wręcz zrobiono z Wayne'a idiotę.

Odpowiedz
(13-12-2016, 23:02)Kuba napisał(a): Mam nadzieję, że po "The Batman" nie będę umiał już spojrzeć na inny film o Gacku.

[Obrazek: batmanreturns_smile.gif]

Odpowiedz
(13-12-2016, 23:34)Dwie Twarze napisał(a): Reszta moim zdaniem jest mocno przeciętna - począwszy od Batmana, a skończywszy na moim ulubionym przeciwniku tego bohatera- Two Face. Za gwałt jaki Nolan wykonał na tej postaci powinien iść do więzienia.

Nie wiem jaki film oglądałeś i jakie komiksy czytałeś, ale na pewno nie te z Batmanem i nie TDK.

Two-Face u Nolana jest jedną z lepszych wersji tej postaci, obok tego z The Long Halloween i Batman TAS, lepszy od kijowego oryginału z lat 40-tych, błaznującego Tommy Lee Jonesa i wielu innych wersji tej postaci.

Odpowiedz
Juby - idź lubić TDK gdzie indziej
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon