The Chair (STARZ)
#1
[Obrazek: 140907044519545590.jpg]

The Chair - Dziesięcioodcinkowy serial dokumentalny/reality competition od stacji STARZ. Dwójka początkujących reżyserów dostaje do realizacji ten sam scenariusz, oboje dostają ten sam budżet, kręcą w tym samym mieście, mają cztery tygodnie na preprodukcję i cztery na zdjęcia. Mają pełną kontrolę kreatywną nad filmem i mogą nanosić poprawki w scenariuszu (pozostawiając jego szkielet nietknięty). Celem jest nakręcenie min. 85-minutowego filmu o kategorii R lub niższej.

W szranki stają Anna Martemucci, sympatyczna panna, którą polubiłem od samego początku i Shane Dawson emo gwiazda youtube, który od samego początku irytuje. Serial z detalami pokaże ich drogę od preprodukcji do premiery kinowej obu filmów. STARZ wyemituje je także na swojej antenie i jak rozumiem widzowie wybiorą zwycięzce, który zgarnie $250k.

Całkiem spoko serial, ciekawe spojrzenie za kulisy amerykańskiego kina indie i ogólnie procesu tworzenia filmu.

Pierwszy odcinek w sklepach T, pierwszych pięć dostęnych na STARZ on Demand więc pewnie na dniach też się pojawią.
Odpowiedz
#2
Zawsze chciałem coś takiego zobaczyć, jakbym dostał 300 mln$, to bym coś takiego zorganizował, ale na serio, z prawdziwymi reżyserami, wystarczającym budżetem, porządnymi aktorami(najlepiej jakby obie produkcje dostały tych samych) i czasem powstania dłuższym niż amatorskie filmy. A tak, to powstaną po prostu dwa przeciętne filmy z taką samą historią, a ten serial będzie ich wielkim making-ofem, dziękuję, ale nie skorzystam.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  the chair - reality show o rezyserii Crov 5 1,529 10-08-2015, 13:31
Ostatni post: CrovUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości