The Dark Crystal - film (1982) i serial Age of Resistance (Netflix, 2019-)
Dark Crystal

Najgorsze fantasy jakie widziałem.

Wyobraźcie sobie że w pierwszych minutach Matriksa pokazują nam Neo przy komputerze a narrator nie owija w bawełnę i od razu oznajmia, że to Wybraniec który ma wyzwolić ludzkość! Tak jest napisany ten film. Daje głównemu bohaterowi wielką misję nie dając szansy go poznać ani czasu by przejąć się tym wszystkim, poznać świat w sposób inny niż słuchając ekspozycji narratora.

Ekspozycja. Ekspozycja. EKSPOZYCJA! Prawie każdy dialog nią jest, film tłumaczy widzowi o co chodzi w pierwszej minucie filmu, po osiemdziesięciu też.

Doceniam stronę plastyczną, choć wszystkie bez wyjątku stworzenia zamieszkujące ten świat są odrażające, a w najlepszym przypadku brzydkie.

Jako 1,5 godzinny demo reel studia Hensona - OK, ale jako fabuła to tragedia. 2/10

EDIT: Brednie :)

Odpowiedz
Ciekawe czy w prequelu od Netflixa też tak będzie : )
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Chyba nie chcę wiedzieć :)

Poprawka: widziałem gorsze fantasy: Eragona i Dungeon & Dragons, choć na swój sposób były pocieszne.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Ekspozycja. Ekspozycja. EKSPOZYCJA! Prawie każdy dialog nią jest, film tłumaczy widzowi o co chodzi w pierwszej minucie filmu, po osiemdziesięciu też.

Ale wiesz, że to jest /był film kierowany do dzieci, a nie dorosłego widza, czy nie bardzo? Tutaj pan bardzo ładnie tłumaczy:

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Cytat:Dark Crystal

Najgorsze fantasy jakie widziałem.

Ręce opadają...
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
(31-05-2017, 13:02)slepy51 napisał(a): Ale wiesz, że to jest /był film kierowany do dzieci, a nie dorosłego widza, czy nie bardzo?
Wiem, ale to żadne usprawiedliwienie skoro inne filmy dla dzieci, często o bardziej skomplikowanych fabułach i z większą ilością bohaterów potrafią się bez takiej dawki ekspozycji obyć, no i w ogóle mają, jak im tam, dobre scenariusze :)

Odpowiedz
Może by tak wydzielić posty o Dark Crystal, co?

Cytat:Doceniam stronę plastyczną, choć wszystkie bez wyjątku stworzenia zamieszkujące ten świat są odrażające

[Obrazek: enc_kira_rightcolumn.jpg]

No sorry...

Odpowiedz
Wygląda jak krzyżówka późnego Michaela Jacksona z Marge Simpson. NOPE :)

Odpowiedz
Chcesz zostać następcą wojskowego czy co?

Odpowiedz
Dasz radę dla odmiany napisać coś o filmie zamiast o swoich rękach albo o mnie? :)

Jak ktoś chce niech wydzieli temat, ja nie widzę takiej potrzeby.

Odpowiedz
Dark Crystal to jak dla mnie ścisła czołówka gatunku (za LOTRem, obok Legendy Scotta) - lubię bardziej niż takiego Willowa i nawet nie jest to zasługą sentymentu, bo choć widziałem raz w dzieciństwie, to jednak pamiętałem z niego tylko pojedyncze obrazy i kilka scen. Trafiłem na film przypadkiem w 2005 roku, kiedy szukałem muzyki Trevora Jonesa i pewien Hiszpan polecił mi score do tego filmu, a na jego okładce zobaczyłem to, co przez lata mialem w pamięci i nie mogłem zidentyfikować.

No i wtedy po raz pierwszy od przeszło 15 lat obejrzałem sam film. Aktualnie, jakieś 6-7 seansów później, wciąż uwielbiam do niego wracać, z tym, że zazwyczaj oglądam z córką - na szczęście akurat to wydano na blu-ray z lektorem w Polsce (na DVD nigdy się u nas nie ukazał). Poza genialną muzyką na uwagę zasługuje przede wszystkim sposób realizacji - szczegółowe kukiełki, z których chyba najciekawiej wypadają postacie mistyków, a także scenografia, matte painting - wszystko na wysokim poziomie. Na blu-ray znaleźć można obszerny making of - w przypadku filmów robionych bez komputera, tego typu dokumenty są znacznie ciekawsze niż do produkcji współczesnych i tak jest też w tym wypadku.

Owszem, fabuła jest bez rewelacji, ale to w tym wypadku mało istotne, bo klimat nadrabia tu wszelkie braki. No i, jak już ktoś wcześniej zauważył, to FILM DLA DZIECI.

8/10

Ale nie, za dużo ekspozycji - 2/10, would not bang.

Odpowiedz
Nie oglądałem filmu, ale to coś, co wstawił Gieferg jako dowód, że nie wszystko jest tam odrażające, będzie do mnie wracało w koszmarach nocnych :)

Odpowiedz
Moja przygoda z filmem polegała na tym, że sobie ściągnąłem, bo to niby klasyk fantasy, przeklikałem fragmenty, uznałem że to dosyć brzydkie i odłożyłem na później. To było jakieś 8 lat temu.

Odpowiedz
Czarna lista rośnie :)

Odpowiedz
W kwestii "Dark Crystal", którego nie widziałem od lat, ale z tego co pamiętam, to naprawdę podobał mi się ten film, to najmocniej przepraszam, ale ja nie mogę się powstrzymać od wrzucenia tego ;)

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Odkopuję temat, bo znalazłem to. Sprzed miesiąca:

Jeśli Mierzwiak mówił, że kukiełki były szkaradne to się mylił. TO jest szkaradziejstwo :).

Odpowiedz

Fookin' beautiful <3 I tak bardzo w duchu oryginału jak to tylko możliwe.
Ciekawe kto zrobi muzykę...

I poproszę również wiedźmina w takim AR.

Odpowiedz
Bardzo ładne i z wyczuwalnym klimatem baśniowego fantasy. Czekam mocno!

Odpowiedz
Wygląda równie obleśnie jak oryginał, więc fani chyba będą happy. Design postaci nadal mnie obrzydza :)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Wygląda całkiem fajnie i do tego o wiele ciekawiej od oryginału :P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon