The Dark Knight (2008)
Ano chciałem kilka słów napisać o nowym Batmanie.

Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Christopher Nolan
Zdjęcia: Wally Pfister
Muzyka: James Newton Howa, Hans Zimmer

Christian Bale: Bruce Wayne/Batman
Heath Ledger: The Joker
Michael Caine: Alfred Pennyworth
Gary Oldman: Lt. James Gordon

I ostatnio pojawiła się fota Ledgera w roli Jokera. I gdzie się podział ten słodki cowboy z "Góry złamańców"?

[Obrazek: joker2ge1nxtp0.jpg]

Łukasz Waligórski napisał(a):I ostatnio pojawiła się fota Ledgera w roli Jokera. I gdzie się podział ten słodki cowboy z "Góry złamańców"?
Łukaszu:
1) To nie jest ani Heath Ledger, ani Joker.
2) To podkolorowane zdjęcie aktora Conrada Veidti z filmu "The Man Who Laughs" z 1928 roku.

Sam film zapowiada się rewelacyjnie, ale czy może być inaczej? Scenariusz Nolana i jego brata (Prestiż i Memento, mniam!), reżyseria znowu Nolan, ta sama ekipa i obsada (z wyjątkiem Katie Holmes - szkoda).

Z początku wybór Ledgera do roli Jokera był dla mnie szokiem. Nie lubiłem tego aktora, uważałem że jest kiepski, ale teraz jestem przekonany że powali mnie na kolana, chociaż i tak nic nie pobije arcygenialnej kreacji Nicholsona z filmu Burtona.

Liczę też na choćby epizod z Cillianem Murphym. Musi wrócić.

I dlaczego w ogole Wpadki i Ciekawostki Filmowe?

Mierzwiak napisał(a):z wyjątkiem Katie Holmes - szkoda
Cytat: Nie lubiłem tego aktora, uważałem że jest kiepski, ale teraz jestem przekonany że powali mnie na kolana
Cytat:Liczę też na choćby epizod z Cillianem Murphym. Musi wrócić.
Ty stary dziwny jesteś :)
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Mierzwiak napisał(a):(z wyjątkiem Katie Holmes - szkoda)
Poszła plota, że ma ją zastąpić Rachel McAdams. Aktorka o porównywalnej urodzie i niebo lepszych umiejętnościach :)

A temat proszę przesunąć do "Filmów Zagranicznych". Dzięki, adminie ;)

Niezamaco. ;)

Artemis napisał(a):Ty stary dziwny jesteś :)
No co? Wszyscy jadą po tej biednej Holmes, która faktycznie nie jest żadną super aktorką, ale podobała mi się w "BB" i chciałem żeby wróciła.
Od kiedy to nielubienie/uważanie za słabego aktora Ledgera jest czymś dziwnym? Niektórzy piszą że najgorszym aktorem ever jest Jack Nicholson. To jest DZIWNE.
Cillian Murphy jest genialny a jego Jonathan Crane to mistrzostwo. Musi powrócić by jeszcze raz dać Batmanowi we znaki i na dobre trafić do Arkham.

Liczę na Rachel McAdams, ale nie w roli Rachel, tylko Vicki Vale. Po co brać nową aktorkę do roli Rachel? Nie dość że to śmierdzi serialem, to podobno w nowym filmie Rachel ma mieć jakieś 10 minut czasu ekranowego. Weird.

hops napisał(a):A temat proszę przesunąć do "Filmów Zagranicznych". Dzięki, adminie ;)

Raczej do Film a komiks. ;)

Katie Holmes nie przeszkadza mi w epizodach, które są idealnie dla niej skrojone; jak w "Thank you for smoking", np. W "BB" jej nie zjadłam, bo była parszywie słodka i parszywie sztuczna, i było jej parszywie dużo. No i miała najgorsze dialogi. Ckliwość na maksa.

Cillian Murphy jest genialny - owszem, ale w innych filmach. Np. w "Breakfast on Pluto" ;).
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Jakuzzi napisał(a):Raczej do Film a komiks. ;)
Spieprzaj ze swoją drobiazgowością gdzie indziej ;)

Artemis napisał(a):W "BB" jej nie zjadłam, bo była parszywie słodka i parszywie sztuczna, i było jej parszywie dużo. No i miała najgorsze dialogi. Ckliwość na maksa.
Ja nawet nie próbowałem. Będąc w kinie patrzę na ekran, nie gryzę go ;)
A mnie się podobała. I nie miała najgorszych dialogów. Dobra była rozmowa z Cranem w sądzie, druga znowu z Cranem w Arkham, i w ogóle ogólnie nie miała nic tragicznego do powiedzenia. Gwarantuję Ci że gdyby była to inna, lepsza aktorka którą jesz, nie wspomniałabyś o dialogach.

Cytat:Cillian Murphy jest genialny - owszem, ale w innych filmach. Np. w "Breakfast on Pluto" ;).
Nie gadaj, tutaj też był. Idealny aktor do tej roli i był w niej doskonały.

Miejmy nadzieję, w nowym-starym Batmanie ktoś powie brzydkie słowo...

A po cholerę? :roll:

Scarecrow po prostu MUSI powrócić (w końcu w BB na końcu Gordon stwierdza że nie zgarnęli Crane'a), prznamneij na chwilę.

Katie Holmes - płakać po niej nie będę, ale chyba jednak lepiej, żeby dali sobie spokój z postacią Rachel niż zmieniali aktorkę.

Oby zachowano taki skład - Murphy-Oldman-Freeman-Caine to będzie dobrze. Spodziewam się filmu na miarę BB albo i lepszego (czyli najlepszego Batmana jaki do tej pory powstał) szkoda tylko, że jeszcze kawał czasu do premiery :(

Czyli kto z villainow ma sie pojawic w Dark Knight? Slyszalem o Ledgerze w roli Jokera i Foxxie w roli Two-Face. I chyba jeszcze o jakiejs postaci slyszalem.. Potwierdzi ktos, zaprzeczy?

Ogólnie rzecz biorąc to nie powinno być tak, że jakiś wróg Batmana ginie - tak poważnie ginie. W komiksach nikt nie ginął, dlatego każdy z villainów mógł powracać nieskończoną ilość razy.

P.S.
Czy ktoś wie, jak zakończyła się komiksowa historia Bane'a? Przestałem kupować tuż przed numerem, w którym miał złamać Bruce'owi kręgosłup. Pamiętam że wypuścił wszystkich świrów z Arkham i Batman metodycznie ich wyłapywał.

Jakuzzi napisał(a):Czyli kto z villainow ma sie pojawic w Dark Knight? Slyszalem o Ledgerze w roli Jokera i Foxxie w roli Two-Face. I chyba jeszcze o jakiejs postaci slyszalem.. Potwierdzi ktos, zaprzeczy?
- Ledger jako Joker
- być może Aaron Eckhart jako Harvey Dent (Two Facem będzie dopiero w trzecim filmie); Jamie Foxx to tylko plotka, koleś będzie zajęty swoją trasą koncertową.
- Prawdopodobnie powróci Scarecrow

Cytat:.S.
Czy ktoś wie, jak zakończyła się komiksowa historia Bane'a? Przestałem kupować tuż przed numerem, w którym miał złamać Bruce'owi kręgosłup. Pamiętam że wypuścił wszystkich świrów z Arkham i Batman metodycznie ich wyłapywał.
ostatni jaki ja kupiłem to był ten zaaraz po złamaniu kręgosłupa :P
Jakiś rok czy dwa lata temu dokupiłem jeszcze kilka numerów aż do momentu kiedy Jean Paul Valley aka Azrael, występujący w zastępstwie Bruce'a Jako Batman w superwypasionym kostiumie zmasakrował Bane'a. Co było dalej to nie wiem (ale wydaje mi się, że potem z kolei Bruce musiał skasować Jeana Paula, któremu zaczęło odbijać).

Swoją drogą Bane byłby w sam raz na przeciwnika dla Batmana w jakimś koeljnym sequelu, ale pewnie tak nie zrobią :(

Mierzwiak napisał(a):- być może Aaron Eckhart jako Harvey Dent (Two Facem będzie dopiero w trzecim filmie); Jamie Foxx to tylko plotka, koleś będzie zajęty swoją trasą koncertową.

O wlasnie, Eckhart. Calkiem niezly wybor. Plotka z Foxxem mnie zdziwila - myslalem, ze Nolan bedzie chcial uniknac bledu Burtona (w kontekscie fanowsko-dogmatyczno-komiksowym).

Maggie Gyllenhaal, a nie Rachel McAdams zastąpi Katie Holmes :)

http://www.joblo.com/index.php?id=14604

Ta Gylenhaal wygląda jak jedna koleżanka mojej lubej z pracy, hehe 8)

hops napisał(a):Maggie Gyllenhaal, a nie Rachel McAdams zastąpi Katie Holmes :)
Ubiegłeś mnie z tą informacją...

Bardzo dobry wybór. Szkoda tylko, że Nolan od początku nie przemyślał sprawy i nie wziął innej aktorki do Beginsa. Albo że nie podpisali z Katie od razu kontraktu na dwa filmy i nie byłoby całego tego zamieszania.

UPDATE: Wiadomo już, że Aaron Eckhart zagra Harveya Denta. Świetnie.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon