The Dark Knight (2008) [wątek spoilerowy]
Oconnel napisał(a):wspomnę tylko że Bardem nie dostał Oskara za Country for Old Men
A mówią, że równoległe wszechświaty to bzdura.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Oconnel napisał(a):Ledger jest poprawny w swojej roli. Ale tylko tyle. Oskar mu się zupełnie nie należy. Jeżeli się z tym nie zgadzacie, wspomnę tylko że Bardem nie dostał Oskara za Country for Old Men, a nikt mi nie powie że jego rola nie była lepsza.

http://www.imdb.com/name/nm0000849/awards No a tu pisza coś innego.

Won

Best Performance by an Actor in a Supporting Role
for: No Country for Old Men (2007)

Pisząc też ze rola Ledgera była poprawna, trochę jednak przeginasz i nie doceniasz zaangażowania Heatha. Porównanie go do Bardema to czysty bezsens, zupełnie inne konwencja i psychologia postaci. Joker jest świrem i anarchistą. Anton zachowywał się tak, jakby w dziecinstwie był regularnie molestowany, krzywdzony i nadrabiał stracone lata tym co robił w NCFOM.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
No tak, wpada bo dostał Oskara. Pamiętam po prostu że był nominowany, i zdawało mi się że go nie dostał. Ale jak dostał, to słusznie :)

Ledger wypada najlepiej na ekranie bo jego rola "scenariuszowo" dawała mu najlepsze pole do popisu. Poradził sobie z nią naprawdę dobrze, nie przeczę. Ale czy Oskarowo? No... jeżeli nie będzie zbyt dużego wyboru w tym roku to kto wie :) Aha, i mnie scena z ołówkiem rozczarowała :p (taki hype robiliście na tą scenke a tu takie nic)

Odpowiedz
Snappik napisał(a):Joker jest świrem i anarchistą. Anton zachowywał się tak, jakby w dziecinstwie był regularnie molestowany, krzywdzony i nadrabiał stracone lata tym co robił w NCFOM.
Coś mi się wydaje, że nie za bardzo udało Ci się opisać różnicę między tymi postaciami...

Odpowiedz
Jakby ktoś chciał coś poczytać o Mrocznym Rycerzu to oto recenzja niejakiego Solo :)

http://www.ofilmie.pl/recenzje/the_dark_knight_solo.html
koronex1989

Odpowiedz
Troszkę niefortunnie, aczkolwiek rozstrzał psychologiczny między tymi postaciami jest i tak bardzo duży, więc nie ma sensu ich porównywać :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
recenzja Solo jest czepialska w bardzo złośliwy sposób. zresztą argumentacja Solo odnosnie jakiegokolwiek filmu nigdy do mnie nie trafiała 8)

a propos Batmana Burtona. miałem okazję obejrzeć ostatnio dwie części podpisane przez niego i niestety, filmy trochę się zestarzały, choć odpowiedni klimat trzymają (szczególnie Returns). To zupełnie inna bajka niż filmy Nolana - urocza w anachroniczny sposób, jak stare klasyki z lat 50. Jako kino w pełni komiksowe daje radę, jednak mimo wszystko Nolan wyprzedza Burtona o kilka kroków - z powodu podejścia do swych bohaterów, konstrukcji scenariusza, nie mówiąc już o sposobie realizacji, który jest po prostu mistrzowski (szczególnie liczne panoramy z głównym motywem muzycznym w tle).

Odpowiedz
Recenzja Solo jest bardzo trafna, nie czepialska. Zostały systematycznie wypunktowane błędy tego filmu (choć nie wszystkie!). Podpisuję się pod tą recką, i choć podtrzymuję swoje 8/10, to jednak co by nie mówić - film ten ma wad sporo, ale ma też tyle samo zalet.

Odpowiedz
Po przeczytaniu recenzji Solo, dochodzę do wniosku, że chłop lubi takie superprodukcje jak Die Hard 4.0 albo Transformers, bo tam nie gadają zbyt dużo i można się oddać rozrywce na najwyższym poziomie, przez co w ogóle nie jest nudno.

Odpowiedz
Pan Solo ocenił AVP:R na 7/10 :D Aczkolwiek, każdy ma swoje zdanie...

Odpowiedz
Negrin napisał(a):
Oconnel napisał(a):wspomnę tylko że Bardem nie dostał Oskara za Country for Old Men
A mówią, że równoległe wszechświaty to bzdura.
No ale o co wam chodzi tak w zasadzie? Oconnel napisał prawdę. Bardem nie dostał Oskara za film "Country for Old Men" :)

Odpowiedz
Oconnel, no przestań, w tej recenzji nie ma prawie żadnej sensownej argumentacji, żadnego wgłębienia się w temat, próby zrozumienia wizji Nolana, konwencji. Tylko szyderstwa, złośliwości - i to kiepskie. Przecież ty, w opinii kilka razy krótszej, zawarłeś wiele sensownych argumentów "przeciw", z którymi można bez problemu polemizować bez uszczerbku dla intelektualnego zdrowia 8) Bezkrytycznych lub wrednych opinii Solo nie ejstem w stanie od lat zrozumieć, a ta recka utwierdza mnie w tym przekonaniu.

recenzja Solo napisał(a):Ale reszta, no, litości… Bo jest na przykład niejaki Harvey Dent, prokurator bardzo ważny, który charakteryzuje się tym, że ciągle go gdzieś wożą (w końcu jest bardzo ważny). Raz wożą go jako prokuratora, potem jako podejrzanego o „batmanostwo”, a na końcu wożą go jako poparzeńca. W finale wożą go chyba na honorowej lawecie, ale tego dokładnie nie pokazali.

Niestety, taka jest to prawda smutna, że film rozwleczono ponad ludzką przyzwoitość i może jeszcze nie ogarniała mnie senność w czasie seansu, ale gdyby Nolan się rozkręcił i dołożył kolejną godzinę i kolejne 5 zakończeń, tobym jednak po raz pierwszy w kinie usnął.

I co z tego, skoro aktorzy snują się po ekranie z chytrymi uśmiechami, trochę bez sensu, trochę po to, żeby każdemu dostało się po jego działce czasu ekranowego.

eot z mojej strony.
recka Wojskowego bardzo porządna, choć co do konfliktu realizmu z komiksem nie zgodzę się. Szkoda krwii, ale nie doskwiera to podczas seansu, tak samo jak niektóre komunały padające z ust Batmana i innych - bo są one sensowne i dobrze komunikują to, co dla super i antybohaterów ważne, istotne z ich punktu widzenia. Poza tym nie pada ich tak wiele, bez przesady, a jesli już to są ciekawie kontrastowane z Jokerem i samą, dość gorzką, końcówką.

Odpowiedz
W swoim poprzednim poście - tak tym nieogarniętym ;) - napisałem, że TDK jest najlepszym filmem z Batmanem, a BR o Batmanie. Bzdura, na odwrót ;P.

Jakbym tego nie sprostował, to bym nie zasnął :).

Odpowiedz
SPOILERY

Mierzwiak napisał(a):Crov: Odnośnie tych w zamierzeniu zabawnych fragmentów twojej recenzji, mam do powiedzenia tylko jedno: Ha ha ha haaa Ha. Ha. Ha... Ho-ho-hee-hee, hee-ha... and I thought my jokes were bad.
Because they are. ;) Ale poważnie to przepraszam, Mierzwiak. Pisałem to przede wszystkim, żeby zobaczyć jak Mierzwiak pisze: "Hahahaha, Crov, zabawne, zabawne, faktycznie w Dark Knighcie mnie to wkurza" i chciałem dostać od ciebie pochwałę, a nie taką błyskotliwą krytykę i teraz jest mi przykro... NOT. :)

Cytat:
Crov napisał(a):Zwłaszcza w scenie z latającą ciężarówką. ;)
Nie wiem co masz do tej sceny. Po pierwsze, biorąc pod uwagę JAK do tego doszło w filmie - wydaje się to jak najbardziej ok. Zwykła fizyka. Podkręcona na potrzeby filmu? I owszem, jak w większości filmów. Po drugie - przewrócono tę ciężarówkę na planie, to nie jest CGI. Po trzecie, dlaczego Joker miałby z tej przewrotki nie wyjść cało? To nie czołowe zderzenie dwóch aut jadących autostradą 180/h.
Co mnie obchodzi, że przewrócili ją na planie? Ledger siedział w środku i to autentyczna reakcja, czy jak? Się mnie się nie wydaje. Z pewnością po salcie ciężarówki wychodzi się z tego bez problemów. :)

Cytat:
Crov napisał(a):(...) salto ciężarówką, wyjście z niej bez żadnych urazów i żadnych problemów z chodzeniem (...)
Jeśli nie pamiętasz dokładnie sceny, nie krytykuj jej. Po wyjściu z ciężarówki Joks miał bardzo fajne problemy z chodzeniem, przez chwilę, ale miał.
Daj sobie spokoj, pamiętam tą scenę. Zatoczył się lekko - no tak, myślę, że tak wygląda chociażby kierowca ciężarówki, który wychodzi po wypadku. ;)

Cytat:Urazy? Gdybyśmy mieli pod tym kątem patrzeć na każdy film... zamiast TDK może jednak trzeba było odłożyć pieniążki na dvd z Ostrym dyżurem? ;)
Nie wiem jak ty, ale ja na przykład lubię, kiedy okazuje się, że jakiś bohater nie tak całkowicie niezniszczalny. BTW,Ha ha ha haaa Ha. Ha. Ha... Ho-ho-hee-hee, hee-ha... and I thought my jokes were bad...

Cytat:Są w TDK poważniejsze rzeczy do których można się przyczepić, szkoda że zamiast na nich, skupiasz się na takich bzdetach, a kiedy już jesteś na tropie, dzieje się to co kilka postów wcześniej. Czemu?
Jeśli nie pamiętasz dokładnie posta, nie krytykuj go. Nie czepiałem się garnituru, napisałem, że mógłbym, ale to mnie się w kinie nie rzuciło się w oczy. Przeczytałem o tym potem - może nawet jest tak jak mówisz. Poza tym nie pisałem mojego posta, żeby wyłapywać błędy w TDK, czy przekonać kogoś kto miał ejakulację w czasie oglądania Begins, że sequel to słaby film (bo wiadomo, że jak ktoś się rozpływał przy Begins to przy TDK będzie miał zawał). Pisałem to po to, żeby podzielić się moimi odczuciami i tym co mnie się nie podobało w filmie. Mnie drażnią schematy i naiwności, a ciebie nie. Masz z tym problem? Tits or gtfo! :)

Negrin napisał(a):Jak realizm, drogi kolego?
Podstawowy, ziemski realizm? No i pokazywanie tego, że Batman to też człowiek, to film sensacyjny, gangsterski, bleh, bleeeh, etc. Zresztą zwyczajna logika. Ech, Maroni mógł sobie w sumie nie łamać tych nóg spadając, a Joker mógłby mieć schowany ogromny młotek pod płaszczem. Pewnie byłoby okej. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Crov napisał(a):Mnie drażnią schematy i naiwności, a ciebie nie.
Owszem, drażnią. I w TDK na pewno trochę tego jest, ale z drugiej strony zgadzam się z desem: to najambitniejszy z dotychczasowych filmów na podstawie komiksu (tak, ambitniejszy nawet niż nudna buła pt. Droga bez powrotu :twisted:) no i cholera, znowu wyszedłem z kina z poczuciem że to było to COŚ.

Co do schematów, to jednak wielokrotnie TDK je łamie, ale o tym dokładniej po przyszłym weekendzie kiedy zaliczę dwa dodatkowe seanse.

Odpowiedz
Schematy powiadacie? Nawet jeśli występują to nie kłują w oczy. W niektórych momentach Nolan nawet przełamuje je i pokazuje, że jego konwencja jest ważniejsza, niż komiksowy sznyt fabuły. Przykład?

SPOJLER

W której adaptacji komiksu, a konkretnie sequelu ginęła ukochana głównego bohatera? I do tego nie w finale, a w środku filmu? I w tak genialny, dramatyczny i pełen napięcia sposób?

KONIEC SPOJLERA

Odpowiedz
Byłem, zobaczyłem, zostałem zmiażdżony :D
Film trwał te 2,5 godziny ale nawet tego nie odczułem. Czas zleciał jak z bicza strzelił i żałuję że tak szybko to się skonczyło. Ja chcę jeszcze raz. Moje wrażenia są takie ,że film mnie zmiarzdzył tak po prostu. Miałem wielkie oczekiwania które zostały spełnione, ba przerosły moje oczekiwania.
Teraz powiem coś co wielu może zirytować ale film moim zdanie zasługuje na 1 miejsce na IMDB. Mimo że oceny i różne listy nie powinno się brać pod uwagę i na poważnie. Ale ten film jest po prostu genialny. :lol: Zanim co niektórzy rzucą się na mnie z jadem zastanówcie się :wink: .
Nolan stworzył dzieło tak wspaniałe które pozostanie nie tylko najlepszą ekranizacją komiksu ale i też jednym z najlepszych filmów ever. Scenariusz jest napisany z głową, akcja poprowadzona inteligentnie. Ilość wątków i to jak ze sobą są połączone to naprawdę robi wrażenie.
Zdjęcia w TDK zahaczają o geniusz. Widoki piękne gdzieniegdzie. Bardzo fajnie podkreślały klimat miasta.
Aktorstwo pierwszorzędne. Bale, Eckhart, Caine, Oldman zagrali na sowi bardzo wysokim poziomie, chociaż najbardziej podobał mi się BAle. Natomiast Ledger zasługuje na osobny akapit. To co zrobił przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Wiedziałem po trailerach że zagrał bardzo dobrze ale nie myślałem żec aż tak. Ledger sprawił że zapomniałem o Nicholsonie. Leger nie grał Jokera on nim po prostu był. Zasługuje na oscara jak najbardziej i nie mówię tego dlatego bo umarł. Najbardziej wiarygodna i powalająca rola w tym roku. Dlatego. Jego głos, sposób poruszania, gesty, miazga.
Cóż mogę jeszcze napisać. Najlepszy film o Batmanie itp, itd. Jedna rzecz mi sie nie podobała. Skanery w telefonach na końcu filmu. Czekam na następny seans bo na jednym razie to się skończyć nie może. O nie :twisted:
10/10
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Crov napisał(a):
Negrin napisał(a):Jak realizm, drogi kolego?
Podstawowy, ziemski realizm? No i pokazywanie tego, że Batman to też człowiek, to film sensacyjny, gangsterski, bleh, bleeeh, etc. Zresztą zwyczajna logika. Ech, Maroni mógł sobie w sumie nie łamać tych nóg spadając, a Joker mógłby mieć schowany ogromny młotek pod płaszczem. Pewnie byłoby okej. :)
Wy na tym forum strasznie nie lubicie czerpać przyjemności z filmów rozrywkowych. Osobliwa odmiana masochizmu.

Danus napisał(a):Bale, Eckhart, Caine, Oldman zagrali na sowi bardzo wysokim poziomie, chociaż najbardziej podobał mi się BAle.
Wow. Just wow.

Odpowiedz
SPoilEr

Mierzwiak napisał(a):
Crov napisał(a):Mnie drażnią schematy i naiwności, a ciebie nie.
Owszem, drażnią. I w TDK na pewno trochę tego jest, ale z drugiej strony zgadzam się z desem: to najambitniejszy z dotychczasowych filmów na podstawie komiksu (tak, ambitniejszy nawet niż nudna buła pt. Droga bez powrotu :twisted:) no i cholera, znowu wyszedłem z kina z poczuciem że to było to COŚ.
W tym sęk, że ja właśnie nie. Nie miałem poczucia "Wowwowowow, muszę obejrzeć to jeszcze raz jak najszybciej!", ani nie miałem poczucia "Wow, to było naprawdę wielkie kino". I z filmów na podstawie komiksu wolę choćby "A History of Violence" czy "Iron Mana". Ambitne? Nie do końca rozumiem czym się ta ambicja przejawia. Tym, że zabito Rachel? Tym, że Bruce tak strasznie głęboko kwestionuje swoją rolę? Tym, że ludzie jednak są dobrzy, bo nie chcą się nawzajem wysadzić? Zresztą ja nie tego Batmana lubię, więc to dlatego film mi nie odpowiadał. Wolę realistycznego, "sensacyjnego" i "kryminalnego" Batmana, takiego jak Daredevil w historiach Millera i Bendisa. A nie takie... coś. :)

Cytat:W której adaptacji komiksu, a konkretnie sequelu ginęła ukochana głównego bohatera? I do tego nie w finale, a w środku filmu? I w tak genialny, dramatyczny i pełen napięcia sposób?
Powiem ci nawet w jakim, choć nie sequelu, ginęła wcześniej niż w środku - w Punisherze, w Drodze do Zatracenia, a w Daredevilu też ginęła (choć nie pamiętam czy to był środek czy już finał). :) Ja nie bardzo czułem napięcie w tej scenie, skoro było wiadomo, że umrze to jakoś mnie to tak rozładowało.

Negrin napisał(a):Wy na tym forum strasznie nie lubicie czerpać przyjemności z filmów rozrywkowych. Osobliwa odmiana masochizmu.
Dlaczego mówisz to do mnie? Ja lubię czerpać przyjemność z dobrych filmów rozrywkowych.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Crov napisał(a):
Negrin napisał(a):Wy na tym forum strasznie nie lubicie czerpać przyjemności z filmów rozrywkowych. Osobliwa odmiana masochizmu.
Dlaczego mówisz to do mnie? Ja lubię czerpać przyjemność z dobrych filmów rozrywkowych.
Bo jojczysz, że Joker wychodzi z przewróconej ciężarówki itepe, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon