The Dark Knight Rises (2012) [temat spoilerowy]
Trochę za duży offtop się zrobił w temacie o Dunkierce, więc przeniosłem tutaj.

Zostawmy usypiających w środku akcji policjantów i henczmenów, którzy wsiadają do Tumblera ale jednak nie wsiadają - zastanawialiście się jak to możliwe, że CIA kupiło śmierć doktora Pavela w katastrofie samolotu? Pomijam już debilizm motywu z transfuzją krwi (na tej scenie zawsze zaczyna boleć mnie głowa) ale zobaczcie jak ona przebiega:
- najpierw samolot gubi skrzydła + skrzydła tylne
- kilkanaście sekund później odpada mu oderwany precyzyjnie ogon
- dopiero ponad minutę później (ile to kilometrów dalej?) Bane zrzuca kadłub

Zamach jak nic :)

Odpowiedz
Ten right-hand man Bane'a i jego zgon... leżę :D Pewnie mógłbym obejrzeć ten film jeszcze z 10 razy i nigdy bym tego nie zauważył.

W ogóle montaż w tej scenie jest tak chujowy, że aż trudno w to uwierzyć, ale moim faworytem pozostają sceny walki w tym ta na dachu, gdzie mamy jedno po drugim dwa różne ujęcia z tym samym ciosem Seliny, a także finałowa walka Batmana i Bane'a, w której to na filmie z planu widać było konkretne kopnięcie wyprowadzone przez Bane'a, które postanowiono udupić cięciem montażowym tak, że właściwie nic z niego nie zostało. Pewnie za brutalne :)
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Masz link do tego kopnięcia przed montażem?

Odpowiedz

Chodziło mi o to z 0:53 (ten moment utkwił mi w pamięci na tyle, że podczas seansu mi tego brakowało) ale w filmie jest raczej co innego (i gorszego) - złożyli dwa kopnięcia, szkoda, że każde z nich wyprowadzone inną nogą (!), w efekcie czego nie ma roundhouse'a, tylko jakieś chujwieco. Mamy więc tylko zdupione montażem kopnięcie, którego praktycznie nie widać, a sam atak Bane'a wyglądał efektowniej na tym nagraniu z planu :P Normalnie magia kina w pełnej krasie... Takich baboli nawet przy montażu filmów z wakacji nie robię :P

Dla porównania - 1:37

Tak czy inaczej, ta scena jest debilna...
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
O matko, ten klip z filmu przypomniał mi głos Batmana... Od 2.59:
"...bhRlrRrhBbhbj orrdinarhry shodzer... whrreblhrsit, whelhr TRIGHER, WHEhrrrisrbrt!!?!!"

...mogłem nie oglądać do końca:/
Naprawdę się dobrze bawiłem na tym w kinie, eh.

EDIT:
Aż musiałem znaleźć to:

Odpowiedz
(17-12-2016, 15:35)Krismeister napisał(a): Najbardziej obawiam się takich widoków jak w TDKR:
[Obrazek: 2hj77zw13qzk.png]

Kolejny dzielny bojówkarz KOD, obalony przez PISowskich policjantów ['] ;)
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
TDKR stanowi, jak na finał trylogii przystało, kulminację takich dziwnych kwiatków, za którymi stoją będące dla mnie absolutną zagadką decyzje :)

Po kolei w Batman Begins od zawsze irytowały mnie dwa momenty:
- podczas pościgu tuż przed wyskokiem radiowozu - 3:28...

...ta wklejona na ułameczek sekundy reakcja policjanta. Wiem że to detal, ale działa mi na nerwy, bo jest wklejona zupełnie niepotrzebnie i zamiast być ujęciem jest niemal mrugnięciem w stylu Tylera Durdena.
- gdy na Narrows pogrążonym w oparach Gordon uderza Flassa a ten przewraca się... wróć, nie przewraca się, aktor ledwie przechyla się będąc wciąż w kadrze a mimo to słychać, że już się przewrócił

The Dark Knight ma kwiatka z nieco innej kategorii niż babol techniczny, ale to również coś co każe się zastanowić "Co oni sobie myśleli" czyli słynny prolog z napadem na bank i wyjeżdżający (a wcześniej będący w niego wbity przez jakiś czas) z banku szkolny autobus i absolutny brak jakiejkolwiek reakcji ze strony przechodniów. W prawdziwym życiu stałoby tam już z kilkanaście / kilkadziesiąt osób, ale filmy Nolana są realistyczniejsze niż rzeczywistość.

Odpowiedz
(19-12-2016, 02:29)Mierzwiak napisał(a): W prawdziwym życiu stałoby tam już z kilkanaście / kilkadziesiąt osób, ale filmy Nolana są realistyczniejsze niż rzeczywistość.
Takich "dysonansów realizmu" jest w TDK całe mnóstwo, dziesiątki co najmniej, może ponad 100 nawet. Kiedyś je nawet zacząłem wypisywać z myślą o stworzeniu kompleksowej analizo-recenzji za kilka stron A4 ale projekt przegrał z prokrastynacją:P Po prostu kręcenie ekranizacji komiksu z "naciskiem na realizm" jest pułapką, w którą Nolan wpadł, ale jako dobry rzemieślnik skutecznie to zamaskował i ogólnie wyszedł mu dobry film mimo wszystko. Jednak w samym prologu jakiś idiotyzm tego typu jest co 30 sekund jakoś.

Odpowiedz
Dupa nie pułapką. Po prostu z każdą kolejną częścią, dla Nolana ewidentnie najważniejsze stało się przedstawianie historii i postaci, w dupie zaczął mnieć przywiązywanie uwagi do szczegółów. Coś za co kochamy Finchera, czyli dopilnowanie każdego drobiazgu w kadrze w jego filmach, u Nolana przy TDKR nie istniało.

(18-12-2016, 20:31)Gieferg napisał(a): Ten right-hand man Bane'a i jego zgon... leżę :D Pewnie mógłbym obejrzeć ten film jeszcze z 10 razy i nigdy bym tego nie zauważył.

Ja to widzę za każdym razem odkąd mam film na Blu-ray. Najgorsza śmierć w tym filmie obok kolesia z CIA, który jako ostatni ginie w samolocie (ten co wyciąga pistolet i zasypia, bo człowiek Bane do niego strzela).

(19-12-2016, 02:29)Mierzwiak napisał(a): TDKR stanowi, jak na finał trylogii przystało, kulminację takich dziwnych kwiatków, za którymi stoją będące dla mnie absolutną zagadką decyzje :)

Po kolei w Batman Begins od zawsze irytowały mnie dwa momenty:
[...]

The Dark Knight ma kwiatka z nieco innej kategorii niż babol techniczny, ale to również coś co każe się zastanowić "Co oni sobie myśleli" czyli słynny prolog z napadem na bank i wyjeżdżający (a wcześniej będący w niego wbity przez jakiś czas) z banku szkolny autobus i absolutny brak jakiejkolwiek reakcji ze strony przechodniów. W prawdziwym życiu stałoby tam już z kilkanaście / kilkadziesiąt osób, ale filmy Nolana są realistyczniejsze niż rzeczywistość.

TDKR - okej. TDK - już mnie okej, bo to co wymieniasz to babol zupełnie innej kategorii. BB - jak zwykle nie mam pojęcia z czym masz problem. Szybki montaż w scenach akcji, jak i w każdej innej sekwencji w tym filmie. Ani wstawienie krótkiego ujęcia policjanta przed kraksą, ani przycięcie upadku Flassa + przedwczesne dodanie dźwięku jego upadku, żeby skrócić scenę, nigdy mi nie przeszkadzało.

Odpowiedz
(19-12-2016, 09:15)Juby napisał(a): TDK - już mnie okej, bo to co wymieniasz to babol zupełnie innej kategorii.
Hmm, pewnie dlatego sam napisałem o nim że to babol innej kategorii :)

Odpowiedz
A racja. :) Wygłupiłem się, ale się zgadzamy. :*

Odpowiedz
https://www.facebook.com/benaffleckisbatman/posts/1342243502481293

Ostateczny dowód na to, że Trump jest złym człowiekiem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon