The Deuce, "Kroniki Times Square" (David Simon, 2017, HBO)
Pierwszy sezon dobry, szczególnie końcówka dość mocno przyspiesza i mocniej angażuje. Szkoda, że to takie krótkie, bo myślę, że wyszło by to jeszcze lepiej gdyby sezon miał te 10-12 odcinków, ale chyba nie ma opcji, żeby dostali w drugim sezonie więcej odcinków, skoro oglądalność przeciętna. 
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Mam trochę mieszane uczucia.

Właśnie wczoraj skończyłem trzecią i ostatnią serię. Zacznę od plusów i minusów:

Minusy:

- Sposób prowadzenia narracji jest dość ślamazarny
- Wkrada się dość często nuda
- Część wątków (zwłaszcza LGBT) nie wnosi nic do fabuły: nie mam nic przeciwko, ale wolałbym, żeby takie wątki miały jakiś sens, poza celem propagandowym. W drugim sezonie zakończył się wątek barmana-geja, a w trzecim mieliśmy z 20 scen homo. Nic z tego wątku nie wynikło, okazał się zwykłym zapychaczem. I zastanawiam się po co ten wątek w ogóle był. Jeżeli miał służyć zmianom nastrojów społecznych względem mniejszości z LGBT to na mnie wywołał odwrotny efekt do zamierzonego.
- Dialogi są często odrobinę bez wyrazu
- Serial zbyt poprawny politycznie: jak są źli czarni alfonsi, to mamy od razu uczciwego czarnego gliniarza oraz paru zacnych barmanów i bramkarzy do rany przyłóż, a z drugiej strony ciężko znaleźć to samo w stosunku do białych facetów.

Plusy:
- Świetna muzyka w każdej czołówce (sezon 1 i 2 zwłaszcza, naprawdę petarda ta muzyka)
- Stylizacje, klimat, scenografia, fryzury, ubrania itp itd. Bardzo, bardzo dobre
- Bardzo ciekawy temat
- Kolejne 1.5 dekady historii NY
- Dobrze rozwijane postaci (nie jest to poziom Mad Men ale jest ok) poza mało wiarygodnymi coming-outami co poniektórych (za dużo tego)
- Dobre aktorstwo, również postaci z drugiego i trzeciego planu
- Bardzo dobre zakończenie całej historii
- Świetne postaci alfonsów: są niezwykle antypatyczne i wkurwiające
- Dobrze pokazany strach przed HIVem

Wychodzi że plusów jest więcej. No i tak to zapamiętam - jako kawałek dobrze przedstawionej historii USA.

Nie sądzę abym obejrzał go jeszcze raz ale do co niektórych rzeczy bym pewnie chętnie wrócił.

Bardzo podoba mi się ostatni sezon: czuć beznadzieję, pomór HIVA na ulicach, bohaterom rozpada się życie i kariery, tracą zdrowie… Starość, kuhwa, starość! No i wszechobecne zmiany. Ten klimat ulicy, zero tandetnego efekciarstwa, pokazuje życie jakie jest (a właściwie było) dla młodzieży pewnie zbyt nudny, ale we mnie wzbudza nostalgię. Tamtego świata już nie ma, wszystko zostało wysterylizowane i upiększone.

W serialu jest też dość mocny feminizm ale nie uznaję tego za minus bo to film o wiadomo jakiej branży.

Ostatnie 5 minut spaceru Jamesa Franco po „The Deuce” zapamiętam na długo - przemijanie….

Dam 7.5/10 i ogólnie polecam na spokojne oglądanie po 1 odcinku dziennie.

Odpowiedz
No dobra, więc jest tak jak przewidywałem - mojej zebrało się na oglądanie "Dwójki" więc i ja obejrzałem niejako z nią.
No i muszę przyznać że serial jako całość zyskał - on jednak nadaje się do powolnego smakowania czemu sprzyja tego tempo. Ogarnąłem wszystkie wątki i doceniłem większość postaci, np Lorie Madison czy wiele innych trzecioplanowych jak np Czarny Frankie.

Fajnie gra Franco bo udaje mu się pokazać różnicę między braćmi. Na minus: Abby już miałem naprawdę dość - za cholerę nie wiadomo o co jej później chodzi. Denerwująca postać.
I jeszcze bardziej doceniłem szczegółowość i wiarygodność przedstawianego świata - to jest na poziomie Mad Men albo i lepiej.

Niech będzie to 8/10.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon