The Eddy (Netflix, Chazelle i... Kulig)
[Obrazek: 1216-WM-DAMI-07%2520copy.jpg]
[Obrazek: joanna-kulig-viva-wrzesien-2014-460519-GALLERY_BIG.jpg]

Po udaniu się na Księżyc, Damien Chazelle wraca do klimatów najbliższych jego sercu, czyli jazzu.

"The Eddy" będzie rozgrywającym się w Paryżu 8-odcinkowym serialem spod szyldu Netflixa. Fabuła ma opowiedzieć o pewnym pianiście i właścicielu podupadającego klubu jazzowego (nie, to nie sequel o Sebastianie ;), który wskutek pojawienia się w jego życiu 15-letniej córki próbuje być lepszym człowiekiem. W roli głównej znany m.in. z "Moonlight" Andre Holland. Wcześniej wydawało się, że tego własciciela ma zagrać Tahar Rahim, ale nie wiadomo czy został przez Hollanda zastąpiony czy jednak zagra kogoś innego. W tym pięknym kraju oczywiście największe emocje budzi angaż Asi Kulig jako śpiewaczki-alkoholiczki. Po "Zimnej wojnie" stała się jednym z czołowych europejskich głosów młodego pokolenia, a te domysły o świetlanej przyszłości na zachodzie nie okazały się być wcale puste ;)

Chazelle stanie za kamerą 1/4 serialu, ale ma ponoć czuwać przy pozostałych 6 odcinkach. Scenariusz do całego show napisał Jack Thorne ("Cudowny chłopak", "Nauka spadania"). Za oprawę muzyczną odpowiedzialny będzie nie Hurwitz, a legendarny Glen Ballard (w przeszłości pracujący m.in. z "tym, którego imienia nie wolno wspominać" nad muzyką do "Thrillera" i "Bad"), z kolei produkuje Alan Poul ("Sześć stóp pod ziemią").

Trzymam kciuki za ten serial. Już stęskniłem się za muzycznym Chazellem i trochę się obawiam o scenariusz, bo sam zarys fabuły wydaje się łatwy do przeckliwienia, a dotychczas czołowym osiągnięciem pisarskim Pana Thorne'a jest ta lukrowana bajeczka z ucharakteryzowanym Tremblayem. Osobiście zatem liczę przynajmniej na jakąś interwencję reżysera w scenariusz. Cieszy też obecność w projekcie dotychczasowych aktorów. Hollanda pamiętam głównie z tej rólki u Jenkinsa i mimo, że za dużo czasu nie miał do pogrania to potrafił zwrócić na siebie uwagę i zapowiada się na jednego z tych aktorów tzw. "fajnej" kategorii. No, z Kulig wiadomo. Jedna z czołowych ról u reżysera, który na trzy filmy zapewnił już dwóm aktorom po Oscarze to dobry znak. Nomka do Emmy jest już odczuwalna z daleka ;)

Spodziewajmy się na stan obecny głównie kolejnych nowinek castingowych (m.in. odnośnie tej córki). Zgaduję, że pierwszy klaps pada w najbliższych tygodniach. Premiera na platformie najprawdopodobniej w 2020. Jedno jest pewne - na jakieś sceny z Notre Dame to szans nie ma :P
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Według IMDb Rahim nadal jest zaangażowany w projekt. Angaż Ballarda to faktycznie świetna informacja. Poul nie tylko produkuje, ale również reżyseruje kilka odcinków, obstawiam jednak, że wzorem "Mindhuntera" głos Chazelle jako pomysłodawcy i reżysera 2 pierwszych odcinków będzie decydujący.

Odpowiedz
Amandla Stenberg na pokładzie (na 100% jako ta córka)
https://deadline.com/2019/05/amandla-stenberg-damien-chazelle-musical-drama-the-eddy-netflix-1202607661/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
[Obrazek: Na0hmrw.jpg]

[Obrazek: NCjKDsO.jpg]

[Obrazek: eJOEWAX.jpg]

Odpowiedz
Pierwsze dwa odcinki zostaną pokazane na festiwalu w Berlinie :)

Odpowiedz

8 maja premiera :)

[Obrazek: 0quEE5l.jpg]

[Obrazek: NGFHgYP.jpg]

[Obrazek: nsHAPPK.jpg]

[Obrazek: J82wqmH.jpg]

[Obrazek: 4VxuRVr.jpg]

Odpowiedz
Czy to głos Aśki śpiewa na końcu? ;)

O samym teaserze za wiele do powiedzenia na razie nie mam, ale ten mastershot nawet niezły. Za to plakaty już naprawdę fajne. Teraz w Berlinie puszczają pierwszy odcinek i za niedługo powinny być jakieś opinie ;)

Odpowiedz

Odpowiedz

Meh... Sam sobie nie potrafię uwierzyć, jak bardzo nijako i rozczarowująco się to prezentuje. Właściwie gdyby nie to nazwisko Chazelle'a, to ani trochę bym się nie zainteresował.

Odpowiedz
Czy ja wiem? Fakt, jeżeli ktoś jest fanbojem Chazelle'a, to pewnie czuje rozczarowanie, ale IMO wygląda to dokladnie tak, jak można się było po nim spodziewać - czyli nieciekawie. :)

Odpowiedz
Nie powiedziałbym żeby to wyglądało chazellowo w jakikolwiek sposób. Też uważam, że kiepski trailer, zdjęcia coś czuje, że będą irytować.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon