The Fabric of the Cosmos (narrator: Brian Greene)
#1
Fenomenalna, czteroodcinkowa seria, tłumacząca meandry kosmosu - w skali makro i mikro. Do wyboru są polskie napisy (jest też wersja z lektorem). Poniżej wrzucam odcinek o przeskoku kwantowym, ale ep o zawiłościach czasoprzestrzennych też ryje banie:Wiecie, że gdyby powiększyć atom do rozmiarów widzialnego Wszechświata (nieco ponad 90 miliardów lat świetlnych średnicy), to długość Plancka miałaby rozmiar drzewa?


Odpowiedz
#2
Lubię bardzo. Zaraz założę Ci obok temat z moim faworytem jeśli idzie o dokumenty o fizyce.

Odpowiedz
#3
Hmm... Przeczytałem dwie książki gościa (w tym "Piękno wszechświata" dwa razy bo po paru latach uznałem, że sporo zapomniałem z pierwszego czytania, a książka jest świetnym pomostem między podstawowym wprowadzeniem w superstruny, a bardziej skomplikowanymi zagadnieniami "dla wnikliwych" - naprawdę polecam - obszerne przypisy stanowią super punkt wyjścia dla "bardziej zaawansowanych") i nie miałem pojęcia, że on też robi takie programy... Nie żebym narzekał - zawsze to dobrze połączyć nazwisko z twarzą:) Jak widać nie można się dziś nazywać "popularyzatorem nauki" bez serii dla TV:)

Odpowiedz
#4

Odpowiedz
#5
Jest kilka programów typu Universe Sandbox, gdzie można cały znany nam, zmapowany Wszechświat przemierzać z dowolną prędkością. Podobno na VR to robi wielkie wrażenie ale nie miałem okazji testować.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cosmos Craven 38 9,473 22-07-2016, 23:50
Ostatni post: MierzwiakUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości