The Good Dinosaur (2015) - Dinuś od Pixara
[Obrazek: 5NCOuYH.jpg]

Dzisiaj natrafiłem na ten piękny francuski plakat do "The Good Dinosaur". I doszedłem do wniosku, że jednak ta animacja Pixara zasługuje na osobny temat. Nie chce mi się za bardzo wklejać od nowa trailerów i wszystkich opinii. Dlatego też byłbym uprzejmie wdzięczny, gdyby Moderatorzy mogli część dyskusji z wątku o Animacjach Pixara przenieść tutaj? Wiem, że są zajęci, ale mimo wszystko byłoby to ładne z ich strony i z góry za to serdecznie dziękuję, tak sam jak i czekam na film od "Dobrym Dinusiu". :)
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Nowy zwiastun. Cóż, średniawka z lekka. Pierwszy według mnie dużo lepszy, bardziej na mnie podziałał, więcej emocji. No, ale w kinie jestem raczej bankowo :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Ultrarealistyczne otoczenie zachwyca. Dinusie... kwestia przyzwyczajenia. Plus fajnie widzieć T-Rexy jako pozytywne postacie.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Polski plakat:

[Obrazek: p31dhfu1_nwxlyy.jpg]

oraz kadry z filmu w wysokiej rozdzielczości:

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Pierwszy kadr wygląda jakby to było Toy Story z pluszakami wyglądającymi jak Dinozaury. :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
(28-10-2015, 15:27)SonnyCrockett napisał(a): Pierwszy kadr wygląda jakby to było Toy Story z pluszakami wyglądającymi jak Dinozaury. :P

Może robią podwaliny pod TS4? Będzie crossover :P

Odpowiedz
Rex się ucieszy. :) A tak serio to ten główny dinuś wygląda słabo, nie dość że koślawy to jakoś tak bez pomysłu, nudno. Nijak nie pasuje do tła. A w trailerze to wygląda jeszcze gorzej.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
(24-11-2015, 18:07)piczympoom napisał(a): Inside Out to kawał dobrego kina i opinia chłopca wychowanego na filmach komiksowych tego nie zmieni. Co do osobnego tematu to nie zauważyłem.

Tutaj (nie trudno znaleźć).

A docinka słaba. Kino komiksowe lubię, ale wychowany to ja jestem na Rambo i Terminatorach, a także na animacjach Pixara (Toy Story i Dawno temu w trawie na kasetach VHS). I skąd ten "chłopiec"? :P

Odpowiedz
Słaaaby ten "Dobry dinozaur". Konwencjonalna do bólu i banalna bajeczka. Gdybym nie wiedział, że to Pixar to w życiu bym nie podejrzewał, że tak genialne studio może być odpowiedzialne za ten nijaki film. Koncepcyjnie i scenariuszowo jest beznadziejnie. Na poziomie prostych bajeczek dla dzeci w Disney Channel. Na wielu filmach Pixara dorośli i dzieci bawią się równie dobrze. Ten "Dobry dinozaur" jest tylko dla dzieciaków.

Ode mnie 4/10. No nic. Nie udało się. Jedno arcydzieło od Pixara, drugi średniak. To i tak dobry rok :) moja recka będzie na stronie w sobotę.
Maciek Niedźwiedzki, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Sep 2013.

Odpowiedz
Wątek wyczyszczony a kolega wygrał darmowe dwa tygodnie odpoczynku od forum (byłyby jeszcze %, ale zrobiłem to w złej kolejności).

Można wracać do porównywania Dinozaura do JarJara.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
[Obrazek: the-good-dinosaur.jpg]

Byłem wczoraj. Dinuś jest nie tylko słabszy od Inside Out, ale to w ogóle jedna z najsłabszych animacji od studia skaczącej lampki.

Muzyka jest okej, widoczki też ładne, film ma kilka udanych żartów i kilka ujęć, które już wcześniej były pokazane w trailerach, powalających fotorealizmem. Koniec plusów.

Reszta to pod każdym względem przeciętna do bólu animacja, która w przeciwieństwie do takich arcydzieł Pixara jak Wall-E czy Toy Story 3 nie jest skierowana dla każdego. A przynajmniej ja miałem takie wrażenie, że oglądam animacje przeznaczoną wyłącznie dla dzieci. Prościutka historia, o tym samym co zawsze (rodzina i przyjaciele), momentami kopiująca elementy z innych animacji (np. Król Lew).

Design wielu postaci, w szczególności głównego bohatera, jednak kiepski.

5/10

Odpowiedz
Wróciłem z kina i cóż - jestem zadowolony. Po niezbyt przychylnych opiniach tutaj na forum moje oczekiwania były w zasadzie zerowe. Tak więc przeżyłem miłe zaskoczenie.

Fabularnie to nic odkrywczego. Wielka przygoda, kino drogi w którym zacieśniają się przyjacielskie więzi pomiędzy chłopcem a dinozaurem. Do tego standardowe odkrywanie własnego ja, pokazanie że jest się kimś więcej niż mogłoby się wydawać. Próba pokonania swoich lęków i słabości. Przesłanie standardowe, które najmłodszy widz z łatwością wyłapie.

Ciężko ocenić natomiast strone wizualną. Z jednej strony GENIALNY świat, który otacza głównych bohaterów. Niektóre widoczki to perełki, które można drukować i wieszać na ścianie albo robic z nich widokówki. A z drugiej ten dizajn dinozaurów. W zasadzie to poza tym świrniętym triceratopsem, reszta wygląda niezbyt fajnie. Autentycznie ma się wrażenie, że to pluszaki jak zauważył SonnyCrockett. Dużo lepiej wyszedł ludzik.

No i jeszcze jedna sprawa. Dla mnie to chyba jest najbardziej brutalna animacja Pixara jak do tej pory powstała:
Lekko mnie to zaskoczyło.

Ale ogólnie dramatu nie ma. Wiadomo, że do najlepszych dużo brakuje, ale ode mnie takie 6+/10

Odpowiedz
Dinuś to pierwsza, po 20 latach filmów pełnometrażowych studia, porażka finansowa:
http://www.boxofficemojo.com/movies/?page=main&id=pixar2013.htm

Budżet wyniósł przynajmniej $175 mln, film może skończyć na zaledwie $250 mln.

Odpowiedz
A przypadkiem to nie "Cars 2" były pierwszą bombą box-office'ową? 

Odpowiedz
Nie. Zobacz sobie na mojo, drugie Auta rozczarowały (zwłaszcza w USA), ale spokojnie zwróciły się z samych kin. Dinuś przy niewiele mniejszym, a może nawet takim samym budżecie, zarobi ponad 2 razy mniej.

Odpowiedz
Dobry Dinozaur - dobry film.

Tła - to już wszyscy powiedzieli. OMG!

Cholernie podoba mi się postać ojca. Myślę sobie - "O, stary twardziel co ma syna mięczaka i mu się to nie podoba". A tu Pixar mówi mi co innego. Próbuje zmężnić Arla, ale nie robi tego nachalnie, akceptuje jego wady i pomimo tego cały czas go wspiera. Ha! I co wy na to te wszystkie inne filmy z tymi kliszami?! 
I szkoda, iż ojcu zmarło. Bo uniknięto jednej kliszy, by w zamian jebnąć królową familijnych klisz. Naprawdę to było koniecznie? Mogli w tej burzowej scenie zmyc Arla zamiast ojca i szybciej zawiązać akcję.

W sumie nie wiem czy był potrzebny wyraźny antagonista. Można było zastąpić te pterozaury innym niebezpieczeństwem albo nawet sama burza i woda wystarczyły (Przy okazji Arlo przez swój egoizm sam doprowadził do zagrożenia).

I Arlo z początku był niesamowitym, nieprawdopodobnym strachajłą. To gorzej niż Shaggy i Scooby :/.

Dobra, dosyć narzekania. Wracajmy do pochwał.  

Scena z patykami piękna, rzeczowa i wzruszająca. Czarny humor także na plus. No i w końcu T-Rex to ten dobry :).  

Dlaczego mam wrażenie, że velociraptory to stereotyp Indian? I czekam na wzburzenie się tripowym fragmentem :).  

EDIT: O jakaś gwara w polskim dubbingu nie będąca góralskom gadkom.

Odpowiedz
Bracia Walker o filmie, narzekając, iż jest zmarnowany potencjał (i broniąc przy tym znienawidzonych "Cars", bo te niczego dobrego nie zapowiadały) i narzekając jak te filmy o dinozaurach są te same. I wspominają swoje spostrzeżenia na zachowanie dzieci w kinie:

Odpowiedz
Jęk rozczarowania był wyczuwalny, bo niby pixar, a taki bez zachwytu przyjęty, ale jak się okazało DOBRY DINOZAUR jest świetnym filmem dla dzieciaków. Pozbawiony gierek intertekstualnych, nie silący się na śmieszkowanie i przymilanie do dorosłych. To mądra historia, z ciekawymi i niebanalnymi bohaterami, zgrabnie opowiedziana, w lekko naiwnym tonie, który takim opowieściom - wyraźnie targetowanym w maluchy - idealnie pasuje. Mało?
Co najlepsze? Animacja, to wiadomo. Chyba najpiękniejsze obrazki wygenerowane komputerowo, jesień wygląda obłędnie. Muzyka - cudowna, wyróżniająca się (nie mam aż takiego słuchu, żeby zawsze ją słyszeć, ale w tym przypadku każdy dźwięk to miód).
Słowem - rewelacja. Syn zachwycony, dwa razy już obejrzane, bez grama nudy. Będzie jeszcze.

Warto powiedzieć jedno - naprawdę w kinach nie ma zbyt wiele zdrowych, inteligentnych i zarazem prostych historii dla dzieciaków. Dobry DIno to zupełnie inne doznania emocjonalne niż Zwierzoogród (który jest świetny), Frozen, Minionki czy Madagaskar, nie mówiąc już o szmelcu obecnym regularnie na ekranach (jak Crusoe, Ratchet & Clank). Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że to bardziej wartościowa baja niż np. Wall-E czy Nemo, które bardziej wbijają się w dorosłe schematy, są znakomite w kreowaniu wielowątkowych, bardziej skomplikowanych historii, ale mniej czytelne dla takich 5,6,7 - latków pod względem niesienia konkretnego przekazu, wartości, wywoływania jakiejś refleksji.

Odpowiedz
Des, Ty powinienes wrzucic na strone jakis osobisty top bajek by stateczy rodzic. Powaznie, lejac na te wszyskie popkulturowe baje od Dreamworks i skupic sie na czyms typu Dinek wlasnie, bo to mini-recka jak malowana, w sam raz na jakas rodzicielska liste przebojow. Okejka tez bedzie :)
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
niegłupi pomysł :) bo oglądam z synem raczej wszystko, zaliczyłem wiele klasyków i zupełnie inaczej zacząłem patrzyć na animacje. Najważniejsze jest jednak sito, bo nie wszystko -teraz-. Np. kiedyś zerknąłem na Stalowego giganta, który jest znakomity przecież, ale mój 6-latek jednak trochę za mały (a chciałbym żeby jednak zrozumiał więcej niż mniej). Ghibli to w ogóle abstrakcja, której nie tykam. Cartoon Network na przykład nie pozwalam oglądać - to śmieciowe animacje (w ogóle zresztą nie pozwalam oglądać tv dla dzieci - straszną sieczkę robi z mózgu, lepiej po prostu obejrzeć normalny film animowany lub familijny).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon