The Hangover (2009-2013)
jarod:

http://www.miejski.pl/slowo-Kurwi%C4%87+dechy

EDIT

Jakuzzi napisał(a):Poza tym z tego co pamietam to film ci sie podobal. ;)

do połowy. potem dno:) kac vegas był równy do finału, a napisy końcowe miał nieziemskie:)

Jakuzzi napisał(a):a przeciez praktycznie caly Hangover jest wlasnie taki.

zwalam wine na nastrój chwili:) przecież wiesz, że z własnej woli nigdy w życiu bym nie sięgnął po żadną komedie. tutaj zostałem "zaproszony" do oglądania i kurde spodobało mi się. nie wiem, coz mogę więcej dodać:)

Odpowiedz
Dziękuję. :-)
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Mental napisał(a):http://www.miejski.pl/slowo-Kurwi%C4%87+dechy

Dzięki za linka do tego słownika, przeglądam tą stronę i dosłownie kurwię dechy :)
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://serialomaniak.pl/uzytkownik/TheTwilightArea - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Zdecydowana czołówka najlepszych komedii ostatnich kilku lat.

Komedia wręcz ocierająca się o ideał. Co prawda nie oglądałem jeszcze “Road Trip”, ale sądzę, że “Kac Vegas” (dobry polski tytuł) jest szczytowym osiągnięciem Todda Phillipsa. Przez cały czas trwania film trzyma świetny poziom, momentami osiągając niemal doskonały w kategoriach komedio-rozrywkowych, a koncówka… no cóż “that’s classic” :) Zdecydowanie najlepsza komedia 2009 roku i chyba nic już nie przebije tej produkcji, właściwie to jedna z najlepszych komedii jaką widziałem w przeciągu kilku ostatnich lat. Humor co prawda może się wydać momentami ‘klozetowy’, ale w żadnym momencie nie przekracza pewnej granicy, w żadnym momencie film nie jest debilny, widz nie musi się przejmować faktem, że jego potencjalna inteligencja próbuje zostać obniżona. W przeciągu tego weekendu film obejrzałem dwa razy (!) i na drugim sensie bawiłem się równie wyśmienicie. Było już trochę filmów o wieczorach kawalerskich, ale jak widać temat się jeszcze nie wyczerpał. Intrygujący jest fakt, że Warner Bros. planuje sequel, wiadomo po takiej boxofficowej przebitce (film pewnie skończy z zarobkiem dziesięciokrotnie przewyższającym budżet) trzeba działać, tylko co można pokazać w tak domkniętym filmie, następny wieczór kawalerski? Czy może to co się działo jak im się film urwał, ale przecież zdjęcia właściwie dobitnie ukazują co się dokładnie działo, to jeden z najlepszych momentów z tych pięknych 90 minut, przez które utrzymywałem prawie cały czas pełen uśmiech. Wspomnę jeszcze o świetnym występie Mike Tysona i jego boratowym “nice”, właśnie przed chwilą spojrzałem, że Todd Phillips jest jednym ze współtwórców filmu ’Borat". Las Vegas ma swoją magię, kto by nie chciał przeżyć takiego wieczoru kawalerskiego w takim miejscu? :-)

Ocena: 9/10

Odpowiedz
Ronaldinho napisał(a):Było już trochę filmów o wieczorach kawalerskich, ale jak widać temat się jeszcze nie wyczerpał.

ale KacVegas to nie jest film o wieczorze kawalerskim, lecz o skutkach tegoż :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Jakiś czas temu na forum były podobne okrzyki po obejrzeniu "In Bruges".
Hangover, w przeciwieństwie do "In Bruges", jest pospolite. Klasyczna, nowoczesna komedia - miejscami kiczowata, cool z schematami, uproszczeniami i banałami. Jest oczywiście parę scen perełek, ale to jednak film lekko ponad przeciętny. Dokładnie takie 7/10

Odpowiedz
Jako iż widzę że na forum utworzyły się dwa obozy - ja jestem w tym zadowolonym. Zabawny, wcale nie przeciągnięty, z autentycznie sympatycznymi bohaterami film. Dech nie kurwiłem ale po seansie byłem zadowolony. Jednak wolę I love you, man.

Odpowiedz
solidnie się uśmiałem, oglądając ten film. mam jednak jeden zasadniczy zarzut.

ogólnie nie lubię komedii. nie oglądam tego typu filmów, bo jakoś za dużo rzeczy mnie tam irytuje. przeszkadza mi odgrywanie przez bohaterów scen wprost do publiki (zachowują się, jakby wiedzieli, że widz patrzy). denerwuje mnie to w kinie ogólnie a mam wrażenie, że 3/4 koemdii polega tylko na takim zabiegu.

niektóre tytuły jednak jakoś zachęcają, żeby po nie sięgnąć. w ten sposób poznałem uwielbiany przeze mnie obraz "Little miss sunshine". komedia, z wygłupami, ale ciągle takimi "życiowymi". "Hangover" właśnie skusiło mnie naturalnością sytuacji, która ma być zabawna. w zasadzie film mi się podobał. przeszkodziło mi w wystawieniu b. wysokiej oceny tylko kilka scen. takich właśnie typowo komediowych, powstałych tylko dla śmiechu, nie bacząc na rzeczywistość.
na minus są:
- jazda radiowozem po chodniku i do tego krzyki przez megafon...
- sekwencja na posterunku policji (śmieszna sama w sobie, ale nie lubię takich odchyleń)

poza tym fajnie bardzo się bawiłem:) moja ocena to: 7/10

Odpowiedz
Przyjemna, bardzo dobrze zagrana komedia. Aczkolwiek nierówna. Motywy z taśmami prawdy, zębem, przesłuchaniem na komisariacie i sama postać Alana - wymiatają. Są też gagi totalnie nietrafione jak choćby paralizator czy wyskakujący azjata z bagażnika... Ale uśmiałem się pare razy. No i Cooper jakiś taki zluzowany, a wcześniej go nie lubiłem.

7/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
krótko: jeden z najweselszych seansów od kilku lat. rozpierdzielił mi przeponę w kilku miejscach, bardzo pozytywnie nastroił wszystkich, z którymi oglądałem 8) komediowa rewelacja. kto nie przeżył nigdy podobnych (może nie tak ekstremalnie pogiętych) wieczorów kawalerskich, ten nie zrozumie 8)

Odpowiedz
Taka ciekawostka:

[Obrazek: img3710aa.th.jpg]

Odpowiedz
Czyli w Polsce Hangover by miał PG-13. Fajnie. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Public Enemies też było od 12, a Terminator Salvation chyba od 15.

Odpowiedz
Niezłe. Spodziewałem się chyba czegoś lepszego po wszystkich opiniach jakie słyszałem, ale i tak jest nieźle. Większość gagów całkiem fajnie wpleciona w intrygę, dzięki czemu cała historia naprawdę wciąga i ogląda się to nie dla samych śmichów chichów, ale po prostu z chęci poznania finału.

Motywy dobre w pytę (tygrys w samochodzie, Tyson, fotki) przeplatają się z nieco słabszymi (paralizator i bachory, kilka komentarzy Alana), ale ostatecznie całość jest lekkostrawna i do połknięcia. Fajne kawałki się sączą, bohaterowie sympatyczni i schludni więc obejrzeć można z prawdziwą przyjemnością i kilka razy porządnie się zaśmiać.

7/10

Odpowiedz
No co tu dużo pisać. Po tylu pozytywnych opiniach spodziewałem się dobrej komedii. Sam pomysł bardzo ciekawy i z potencjałem. I taki też film przez jakieś pierwsze 5 minut. :P Później głupawe gagi z rażeniem paralizatorem, tygrysem Tysona, gejowym bossem chińskiej mafii itp. Niektóre sceny godne raczej filmu "Fredi został wypalcowany" niż filmu szczytującego w rankingach popularności na dobrą (niegłupią? a może właśnie głupią) komedię. Nie kupuję tego, może właśnie dlatego, że podobne puzzle nie raz dane mi było składać i żadnych tygrysów nie spotkałem. Mocno średnio. Zaśmiałem się tylko lewym kącikiem ust, ale fakt - oglądałem sam bez ekipy na pigułach. :|

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):nie powiedziałbym, żeby ten film pokazywał jakie to ćpanie i chlanie jest cool - wręcz przeciwnie, bohaterowie muszą stawić czoła durnotom, jakie popełnili po pijaku i pod wpływem narkotyków

Oczywiście, ale to co się dzieje ,,na kacu'' zamiast uczyc przez śmiech, jedynie bawi (miejscami żenuje - scena na komisariacie: ,,In the faaace!'' - kill that guy plz). Film oglądają dzieciaki, które potem wymiotują na imprezach. Ktoś przytoczył tu do porównania produkcje Apatowa - fakt, koleś czerpie inspiracje z tego samego worka zwanego college humour, ale robi to po prostu lepiej! Oglądam cycki, rzygi, zarośniętych i zjaranych dudesów, śmieję się jak cholera i jednocześnie nie czuję się debilem.

Odpowiedz
Filmu jeszcze nie widzialem, ale

oleQ napisał(a):Oczywiście, ale to co się dzieje ,,na kacu'' zamiast uczyc przez śmiech, jedynie bawi

Zabawa bez nauki?! Ministerstwo edukacji sie o tym dowie!

oleQ napisał(a):Film oglądają dzieciaki, które potem wymiotują na imprezach

Film ma kategorie R wlasnie po to, zeby dzieciaki filmu nie ogladaly (z zalozenia oczywiscie) Swoja droga dzieciaki i bez tego filmu chleja i puszczaja pawie na imprezach....nie robmy wiec jaj z pogrzebu ;)
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Bucho napisał(a):Film ma kategorie R wlasnie po to, zeby dzieciaki filmu nie ogladaly
Odsyłam do postu Ronaldinho i jego ciekawostki

Może użyłem złych słów, fakt, trudno oczekiwać od filmu o skutkach imprezy w Las Vegas misji dydaktycznej :razz: Nie o to mi chodziło. Raczej o to, że za dużo podczas seansu jest ,,yeah, right...'' zamiast ,,true, true...'' ze strony widza. Hangover to jakaś nastolatkowa fantazja na temat dzikiego imprezowania przeniesiona z akademików amerykańskich uczelni do Las Vegas. Btw: śpiewający Tyson nie jest śmieszny. :neutral:

Odpowiedz
oleQ napisał(a):Raczej o to, że za dużo podczas seansu jest ,,yeah, right...'' zamiast ,,true, true...'' ze strony widza. Hangover to jakaś nastolatkowa fantazja na temat dzikiego imprezowania przeniesiona z akademików amerykańskich uczelni do Las Vegas.

oczywiście, że tak, bo to przeca komedia w pierwszym rzucie; komedia, której zadaniem jest bawić na całego, a nie moralizować - trudno oczekiwać, żeby widzowie na widok wyskakującego z bagażnika, nagiego japończyka, stwierdzili "true, true" :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):oczywiście, że tak, bo to przeca komedia w pierwszym rzucie

To widocznie ja takich komedii nie lubię :razz: Chodzę do kina, żeby się odchamić, a ten film temu nie służy moim zdaniem

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon