The King (Netflix, 2019) reż. David Michod
[Obrazek: robpataus_08.png]

Epickie dzieło historyczne oparte na dwóch sztukach autorstwa Szekspira - "Henryku IV" oraz "Henryku V", co jednak istotne film ma zawierać autorskie dialogi. Historia skupi się przede wszystkim na postaci Henryka V oraz jego dojrzewaniu do roli władcy. Zwieńczeniem produkcji ma być oczywiście Bitwa pod Azincourt. 
Timothee Chalamet zagra protagoniste, w role Henryka IV wcieli się Ben Mendelsohn. Przyjaciela młodego króla, Falstaffa, zagra Edgerton. Poza nimi w obsadzie znaleźli się m.in Robert Pattinson, Lily-Rose Depp, Sean Harris, Thomasin McKenzie, Dean-Charles Chapman oraz Tom Glynn-Carney. Reżyserem całości jest David Michod dla którego "The King" jest drugim projektem współtworzonym razem z Netflixem. Ten, podobnie jak "Machnine wojny", również produkuje Brad Pitt. Scenariusz razem z reżyserem napisał Edgerton. Za zdjęcia odpowiada Adam Arkapaw - operator pierwszego sezonu "True Detective", "Makbeta" czy (niestety) "Assasin's Creed".

Netflix rok temu dostarczył "Outlaw King" któremu do ideału było bardzo daleko, ale miło wspominam ten seans - proste, ale bardzo dobrze zrealizowane kino historyczne. Tutaj wystarczy mi dosłownie to samo, zwłaszcza, że na pewno pod względem aktorskim dostaniemy coś na poziomie. Ciekawi mnie Chalamet dla którego będzie to nieco inna rola niż te które grał do tej pory. Oczywiście jest również Pattinson który "The King" zacznie serie bardzo ciekawy i miejmy nadzieje bardzo udanych projektów. 
Michoda znam z "Rover". O ile scenariusz i całą historie wole pominąć milczeniem tak reżysersko na pewno się sprawdził, widać, że ma ręke do kreowania klimatu, inscenizacji oraz prowadzenia aktorów. Przy tym filmie z budżetem Netflixa i solidną ekipą techniczną powinien dać rade.

Film szykowany jest jako jeden z głównych kandydatów do nagród ze strony Netflixa. Przewiduje sie, że trafi do programu w Wenecji. Jeśli tak - zwiastun jest pewnie kwestią tygodni. Ostatnio pojawiła się również plotka, że premiera będzie miała miejsce w październiku. 

Odpowiedz
[Obrazek: EAU5IbHU0AAjsdZ?format=jpg&name=large]

Taka fajna obsada i zdolny rezyser za sterami, że aż załuje, że obsadzili tego miękkiego siurka w roli głównej.

Odpowiedz
Miałem to samo odczucie przy Diunie.
Dodam też, że Edgerton to zupełnie przyzwoity scenarzysta (The Square, The Gift).

Odpowiedz
Film potrwa 133 minuty.

Po necie lata informacja jakoby premiera na Netflixie przewidziana była na połowe października.

Odpowiedz
Pierwszy plakat

[Obrazek: ECgbwQAWsAEfutf.jpg:large]

Odpowiedz
Film ciekawi mnie głównie z powodu pierwszego poważnego testu dla Chalameta, bo póki co to właściwie ma jedno emploi - wrażliwego, młodego chłopaka z dobrego domu, więc jak dla mnie on jeszcze w życiu niczego poważnego nie zagrał.

Odpowiedz
No i jeśli można oceniać na podstawie trailera to moim zdaniem niedopasowany do roli, gość nie ma prawa się sprawdzić. Za to Pattinson mam wrażenie z każdą kolejną rolą idzie w kierunku nie tylko zerwania z dotychczasowym wizerunkiem (u mnie jeszcze nie zerwał), ale po prostu pozycji jednego z najlepszych aktorów swojego pokolenia. 

Odpowiedz
Jasne, że można ocenić na podstawie trailera, ale niekoniecznie tego - bo absolutnie nic nie pokazuje w przypadku żadnego aktora.

Realizacyjnie wygląda nieźle, taka Gra o Tron na sterydach momentami.

Odpowiedz
Mi tam nic nie przeszkadza. Ot niepozorny, wydawałoby się kruchy chłopaczek, który okaże się mocnym władcą i znakomitym dowódcą.
Całość wygląda całkiem przyzwoicie
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Cóż, biorąc pod uwagę opisy postaci jakie czytałem to daleko mu będzie od mocnego władcy i znakomitego dowódcy. Pytanie co jest bardziej wiarygodne.

Odpowiedz
No z tego co czytałem z kolei to dość powszechnie uważany jest z jednego z najlepszych średniowiecznych dowódców, a zważywszy na dość krótki okres panowania to i w polityce wewnętrznej dał się poznać jako zdecydowany władca.
Myślę, że brytyjska Britannica jest dość wiarygodnym źródłem.

I ciekawe jest to że nie był typowym "Ryszardem Lwie Serce", czyli potężnym rycerzem, który z mieczem w dłoni i uśmiechem ruszał bohatersko na wrogów.
Więc taki pozornie wycofany i wyciszony, wątły aktor jak najbardziej pasuje. A czy da radę to inna kwestia, ale po trailerze wygląda co najmniej dobrze.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Tzn ja nie mówie o faktycznej postaci czy sztukach Szekspira na jakich film bazuje a na tym co czytałem w opisach samej produkcji. Henryk miał być przedstawiony jako młody, niedoświadczony władca któremu zdarza się być rozchwianym emocjonalnie. Kompletnie to nie współgra z trailerem więc zobaczymy.
Oczywiście wole abyś miał racje w 100%, nie wątpie, że Chalamet to udźwignie.

Na pewno ciężko cokolwiek powiedzieć teraz. Zwłaszcza o Pattinsonie który dosłownie tutaj miga i kreacja równie dobrze może sprowadzać się do przeszarżowanej karykatury złego lorda.

Odpowiedz
Usilna modulacja głosu Timmy'ego na bale'owskiego Batmana idzie na minus.

Poza tym nawet fajnie się to prezentuje, choć ponownie - wolałbym tego doświadczyć w sali kinowej jak na platformie streamingowej.
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Data premiery na Netflixie - 1 listopada.

Odpowiedz
Wow, film od Netflixa który nie wygląda jak film od Netflixa. Czekam.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Po pierwszych pokazach.

Zdaniem tamtejszych - jest dobrze... właściwie nawet bardzo dobrze. Chalamet oczywiście chwalony od góry do dołu, a i Pattinson też ma się czym chwalić i służy podobno w filmie za całkiem znośny komediowy akcent.
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Wszyscy na razie twierdzą, że Chalamet wymiata jako król i wojownik oraz kompletnie zrywa z łatką "idola nastolatek" i ładnego, delikatnego chłopczyka. Za to informacje o roli Pattinsona średnio mnie jarają, może to będzie w samym filmie fajnie wyglądać, ale jakoś średnio widzę go w roli komediowego villaina. Już pomijam, że rozjeżdża się to z moimi oczekiwaniami :P

Odpowiedz
Pełen zwiastun...

Odpowiedz
Kurde, niby standard, ale jednak bardzo podoba mi się ten zwiastun i jego klimat. Nawet jak czuć za duzo inspiracji do GoT :P

Chalamet i Pattinson <3

Odpowiedz
Tobie to chyba podoba się wszystko. Czy coś przeoczyłem? ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon