The LEGO Batman Movie (2017)
To nawiązanie do filmu. "Iron Man sucks" to hasło do Batkomputera.

Odpowiedz
Mnie się podobało. Było zabawnie, zleciało szybko, przyjemnie i bez ANI SEKUNDY dostrzegania jakichś rzekomych wtfów, które widział tutaj Mierzwiak. Może przy drugim seansie. Ode mnie lekkie 7/10.

Ulubiony gag? Dzwonek do Fortecy Samotności.

Odpowiedz
@Mierzwiak

Ehhhhhhhhhh. A już się ucieszyłem.

zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
Nie wiem skąd wziąłeś skojarzenia z Iron Manem, ale tak czy inaczej w tym filmie nie ma Batmana, jest jego wykoślawiona pod kilkulatków wersja. Bo Batman musi się czegoś nauczyć. Bo musi być morał.

Swoją drogą czy na końcu, w scenie w której Batman (nie wiem czemu) wyznaje Jokerowi że go nienawidzi, tylko ja myślałem że zaraz uderzą w ślinę? To było #awkwardAsFuck

Odpowiedz
Bo mnie się on zawsze kojarzył z BatStarkiem :p
Nawet w Lego Przygodzie. I tam - gdy był drugoplanowym bohaterem - to wypadał nawet spoko. No ale oglądać cały film z takim Batmanem? Feeeeeee. 
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
Bardzo fajny film, choc nieco się meczylem w kinie. Nie jestem pewien, czy to dlatego że strasznie pędzi i ciągle coś się dzieje, czy dlatego że byłem niewyspany, bo byłem. Dlatego chetnie za jakis czas powtorze seans, by sprawdzić.

Niemniej przez większość sensu bawiłem się dobrze, choć troche znudził mi się żart z analogią do związków, bo po pierwszym żarcie (który jest już w zwiastunie) niczego nowego w temacie nie ma, a sam żart byl IMO lepiej zaprezentowany dawno temu w Venture Bros. Zresztą Galifianakis jako Joker to chyba jedyna skaza obsadowa - mało charakterystyczny i zabawny.

Brakuje Lorda i Millera, niektóre żarty są zbyt przewidywlane i powtarzalne (np. część z bucowatością Batmana), ale jednak myślę, że tak 70-80% do mnie trafilo. Nie jest to poziom LEGO MOVIE, ale jest naprawde dobrze.

Mierzwiak napisał(a):w połączeniu z wypaczeniem charakteru Batmana to dla mnie najgorsza rzecz w tym filmie, ale to tylko potwierdza, że to produkcja przede wszystkim dla kilkulatków.
No way. ;) Była Barbara Gordon, był Joker... MYŚLAŁEM, ŻE BĘDZIE KILLING JOKE ZAADAPTOWANE. ;) To film familijny, wiec nie bardzo rozumiem w czym problem. Charakter Batmana był jednym z glownych elementów jego uroku w "Lego Movie", wiec trudno by go zmienili, a zakończenie... Nie wiem jaki jest z nim problem. Masz świat Batmana, w którym przestępcy nie popełniają żadnych potwornych przestępstw, Batman notorycznie ich goni i wszystko jest raczej zabawą, więc co to za problem, że jednoczą się przeciw większemu złu? W komiksach i filmach takie rzeczy miały miejsce w bardziej poważnej formie, a tutaj to problem? To, czym jest to zło też mi nie przeszkadza zważywszy na fakt, że to nie film o Batmanie, a absurdalna komedia o LEGO Batmanie. To troche jak czepianie się, że Deadpool łamie czwartą ścianę zamiast zachowywać się poważnie.

Ale rozumiem, że ktoś mógł nie oglądac Lego Movie, może nie kojarzyć o co cho, więc fanom Batmana, którzy myślą, że to poważna animacja o Batmanie mówie: NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ FANIE BATMANU I PSIE SABO

(14-02-2017, 21:41)Mierzwiak napisał(a): Swoją drogą czy na końcu, w scenie w której Batman (nie wiem czemu) wyznaje Jokerowi że go nienawidzi, tylko ja myślałem że zaraz uderzą w ślinę? To było #awkwardAsFuck
Um... That's the point.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(15-02-2017, 10:55)Crov napisał(a): to nie film o Batmanie, a absurdalna komedia o LEGO Batmanie. To troche jak czepianie się, że Deadpool łamie czwartą ścianę zamiast zachowywać się poważnie.
Tylko że Deadpool taki jest, więc dlaczego miałbym czepiać się wiernemu przedstawieniu tej postaci? Bezsensowne porównanie.

Nie przypominam też sobie, żeby w LEGO Movie Batman był takim niedającym się lubić plastikowym chujkiem :)

Odpowiedz
(15-02-2017, 11:05)Mierzwiak napisał(a):
(15-02-2017, 10:55)Crov napisał(a): to nie film o Batmanie, a absurdalna komedia o LEGO Batmanie. To troche jak czepianie się, że Deadpool łamie czwartą ścianę zamiast zachowywać się poważnie.
Tylko że Deadpool taki jest, więc dlaczego miałbym czepiać się wiernemu przedstawieniu tej postaci? Bezsensowne porównanie.
Serio? ;) "Deadpool taki jest"? Lego Batman tez taki jest. Bezsensowny kontrargument. ;) Nie bardzo wiem, o co ci chodzi. Że nie jest taki jak "prawdziwy" Batman (który zresztą ma w cholere interpretacji)? To było wiadome od czasu "Lego Movie", gdzie był zadufanym w sobie cwaniakiem. W tym filmie jest taki sam.

Odpowiedz
Dokładnie. Plus czepianie się, że bohater przechodzi przemianę, kiedy Mierzwiak czepia się wszystkiego wokół, że nie jest konstruowane wg książkowych zasad budowania bohaterów.

Odpowiedz
Nawet tutaj boli dupa o TFA? SERIO?

Przemiana Batmana w tym filmie sama w sobie nie jest dla mnie problemem. Problemem jest to jaka to jest przemiana, jak jest poprowadzona i łopatoligicznie podana. Tu dochodzimy do kolejnego problemu czyli targetu w postaci kilkulatków. Jeśli jedne filmy animowane mogą nie wpadać w tego typu pułapki, to chyba mogę wymagać też tego od LEGO i za to ten film krytykować? Zwłaszcza jeśli film mógł być fajnym pastiszem Batmana (co sugerowały trailery) a takowym nie jest.

Odpowiedz
Cytat:Nawet tutaj boli dupa o TFA? SERIO?

TFA, DCEU, LEGO Batman. Świat nie kręci się wokół filmu Abramsa :*

Odpowiedz
(15-02-2017, 11:19)Mierzwiak napisał(a): Przemiana Batmana w tym filmie sama w sobie nie jest dla mnie problemem. Problemem jest to jaka to jest przemiana, jak jest poprowadzona i łopatoligicznie podana. Tu dochodzimy do kolejnego problemu czyli targetu w postaci kilkulatków.
Nie, tutaj dochodzimy do problemu z twoim poczuciem humoru. ;) Przemiana Batmana jest zasiana od początku filmu, a jego problem jest od początku jasno oznajmiony wprost przez Alfreda. Nie, dlatego że dzieci są głupie i muszą to uslyszeć, ale dlatego że żartem jest fakt, jak ślepy jest Batman. Tak samo jego przemiana jest dość powierzchowna, bo przemiany tutaj wielkiej nie ma - tylko przyznanie się. Zresztą to wszystko jest mocno samoświadome i ostentacyjnie podkreślane również - uwaga - dla żartu ("Hej, Batman, na pewno wracasz do domu i balujesz z przyjaciółmi!"). Przyznałbym racje, gdybyś napisał, że emocjonalny kręgoslup filmu został spłycony na rzecz żartu (np. emocjonalna część Lego Movie była IMO znacznie lepsza - tu widac znow brak Lorda i Millera), ale nie, że samym problemem jest łopatologia.

Abstrahując od tego, że w ogóle można na to patrzeć jak na kolejną metafore postaci Batmana, który na początku działa samotnym mścicielem, a potem zakłada rodzinę. No ale to tak na marginesie.

Odpowiedz
(15-02-2017, 11:45)Crov napisał(a): Abstrahując od tego, że w ogóle można na to patrzeć jak na kolejną metafore postaci Batmana, który na początku działa samotnym mścicielem, a potem zakłada rodzinę. No ale to tak na marginesie.

No wiesz to taki przekaz edukacyjny trochę dla rodzin i ż ekażdy tak naprawdę chce tego banału - być kochanym,mieć bliskich. ;)
Mnie się podobał - nam wszystkim, byłam z M i córką. Jej zaskakująco wręcz się podobał - zna serie filmów, więc poznawała postaci, złe charaktery. Bardzo jej się podobałą muzyka. Nas cieszyły mrugniecia okiem ;) Czarne charaktery i mimika Jokera - no mistrz <3 
aloha, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Dec 2012.

Odpowiedz
Panowie z Comics Weekly narzekają (od 14:16) na fatalne tłumaczenie polskich wersji językowych "LEGO Batmana". Dotyczy to zarówno dubbingu jak i - o zgrozo - napisów (czyli taka sama sytuacja jak z kinowymi Simpsonami):

Odpowiedz
Obejrzane. Podobało mi się, bardzo dobrze się bawiłem. Może nie aż tak jak "LEGO: Przygoda" które miało lepszą fabułę, ale jako spin-off jestem bardzo zadowolony z seansu. Batman dokładnie tak samo świetny jak w "Przygodzie", masa zabawnych bohaterów drugoplanowych, których nawet się nie spodziewałem a byli kapitalni (jak Voldemort i Gremliny). Polski dubbing dał radę, ale muszę również obejrzeć wersję oryginalną jak film wyjdzie na DVD, ot tak z czystej ciekawości. 8/10
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Pitero napisał(a):Obejrzane. Podobało mi się

A tobie się kiedyś coś nie podobało?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Na DVD? XD

A tak w ogóle to staram się sobie przypomnieć kiedy jakiś film ci się nie podobał? ... Nie, nic mi się nie przypomina.

Odpowiedz
Tak, bo blu ray raczej sobie odpuszczę, mam na DVD "LEGO: Przygodę" i nie narzekam :)

Odpowiedz
Dobra, whatever, a to drugie pytanie?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Napisałem niedawno bardzo negatywną recenzję jednego filmu, ale skasowałem posta, gdyż z reguły wolę chwalić niż obrzucać błotem. Każdy może się potknąć. Dlatego przeważnie piszę tylko o filmach, które mi się podobały a te które nie wolę przemilczeć.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon