The Last Kingdom [BBC America]
#1
[Obrazek: The-Last-Kingdom-saison-1-key-art.jpg]

Ej no panowie... jak to nie ma tematu o tym serialu? Dlaczego nikt nic o nim nigdzie nie wspomina? Co to ma być?

Zaskakująca dobra rzecz. Może żadne objawienie w swoim gatunku, ale po tym jak "Gra o tron" zamieniła się w kopalnie lolcontentu, a "Wikingowie" zaczęli się coraz bardziej snuć, zostałem mile zaskoczony dynamiką tego serialu. W pierwszym sezonie dostajemy bardzo treściwe 8 odcinków, w których Uhtred, anglik zniewolony i wychowany przez wikingów, próbuje odzyskać swoje dawne mienie- lorda Bebbanburg.

Najłatwiej ten serial można określić jako "Wikingowie: Następne pokolenie", gdyż akcja ma miejsce kilka dekad później. Postacie które w tamtym serialu są jeszcze dziećmi/nastolatkami, tutaj przewijają się już jako dorośli. A więc mamy tutaj Ubbę, syna Ragnara Lothbroka, oraz Guthruma (syn jarla Borga w "Wikingach") którzy są antagonistami głównego bohatera, a także Króla Alfrida, który w kombinatorstwie nie ustępuje swojemu dziadkowi.

Są bitwy, są cycki, jest brutalnie. Ale pomimo dorosłej otoczki, jakoś udało się zachować w tym wszystkim przygodowy ton, oraz okazyjny, dobrze umiejscowiony humor. Duża w tym zaleta głównego bohatera- Uhtreda. Pierwsze wrażenie nie było zbyt dobre- podróba Jona Snowa o chyba jeszcze bardziej pizdusiowatej twarzy... ale kurde, dojrzewa ta postać w trakcie tych ośmiu odcinków i naprawdę kibicuje mu się osiągnięciu jego celu.

Wady? Muzyka wypada raczej biednie, kilka generycznych utworów na krzyż. Wątki na temat wiary, też po jakimś czasie robią się męczące. No i powiedzmy, że pierwszy odcinek to trochę chaotyczny clusterfuck. Ale poza tym jakoś ciężko mi się do czegoś konkretnego przyczepić. Oglądało mi się to naprawdę dobrze, a na pewno lepiej niż kilka ostatnich sezonów "Wikingów" i "Gry o Tron".

PS. Jak by ktoś się czuł zagubiony po pilocie- starszy i młodszy Ragnar, są kompletnie fikcyjni i nie mają nic wspólnego z "tym" Ragnarem.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
#2
That leaf is wrongOdpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Orphan Black (BBC America, 2013-) Quay 52 10,343 10-09-2017, 13:08
Ostatni post: Craven
  Angels in America Green_Eyes 40 8,230 04-12-2013, 04:46
Ostatni post: MefistoUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości