The Last of Us - seria
https://planetagracza.pl/the-last-of-us-2-joel-wazna-postacia-szansa-ze-nim-zagramy/

Jestem na milion procent pewien, że dostaniemy dodatek dziejący się pomiędzy obiema częściami w którym tym razem pokierujemy własnie Joelem, ale ciągle liczę na chociaż kilka misji z nim w dwójce. A Serafici brzmią całkiem ciekawie, z początku obstawiałem, że antagonistami będą niedobitki Swietlików.

Odpowiedz
Gadam sobie z Hitchem nt. drugiej części TLoU. Obydwaj doszliśmy do wniosku, że może być nieciekawie.

Podobno w firmie zaszły jakieś rewolucyjne zmiany kadrowe - pozwalniali większość załogi odpowiedzialnej za część pierwszą i w ich miejsce zatrudnili metroseksualnych beta hipsterów. To tłumaczyłoby brak brodatego Teksańczyka w materiałach promocyjnych:

Odpowiedz
Nie mam zamiaru oglądać / słuchać tych bredni, ale czy wyjaśniono też związek tych "metroseksualnych beta hipsterów" z niesamowicie brutalnymi, bezkompromisowymi materiałami jakie się dotychczas ukazały?

Odpowiedz
Jakich bredni? Facet na wstępie już odcina się od ludzi posądzających ND o propagowanie beta hipsterstwa. To nie jest bóldupienie emocjonalne żadne, tylko koleś na chłodno analizujący ostatnie zachowania ND jako firmy i ich traktowanie fanów. Nic więcej.

Poza tym:

Cytat:związek tych "metroseksualnych beta hipsterów" z niesamowicie brutalnymi, bezkompromisowymi materiałami jakie się dotychczas ukazały?

Czy bycie beta hipsterem przekreśla możliwość wyrażania się za pomocą brutalnych obrazów? Chyba nie tak dawno ktoś w netach machał obciętą głową Trumpa? Myślę też, że wciąż mu życzą brutalnej śmierci jemu i jego rodzinie. Antifiarze też znani są z brutalnych zachowań wobec ludzi o innych poglądach.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Czyli nic konkretnego, wspólnego z grą (która wciąż zapowiada się tak samo świetnie) tylko póki co bezpodstawne marudzenie? OK.

Zapytałbym czy Mental w końcu w to zagrał czy dalej uprawia pozerkę na podstawie tego co widział na YT ale... interesuje mnie to w równym stopniu co sprawy kadrowe w ND :) Dajcie znać jak wywalą Druckmanna, to bylby news a nie jakieś clickbaity i sztuczne dramy.

Odpowiedz
Okej, Mierzwiak, damy.

Szkoda, bo gościu przygotował naprawdę fajny materiał. Bez histerii, bez wyciągania pochopnych wniosków itp. Ja też po ostatnim zwiastunie byłem absolutnie pewny, że TLoU2 to będzie arcydzieło na miarę jedynki. O paru incydentach, o których wspomina autor też byłem świadom i uważałem je za niezwiązane ze sobą, ani tym bardziej z ogólna "misją" firmy. Ale jednak zebrane do kupy tworzą jakąś spójną narrację tego, co dzieje się wewnątrz ND, i tego co planują ze swoim najbardziej wyczekiwanym przez graczy tytułem.

Moje nagrzanie na tę gre z 350% spadło do 30%. Wciąż liczę, że to będzie jednak arcydzieło, a to wszystko to tylko zagrywka marketingowa pod cieplaków z branżowej prasy.
--
Laozi

Odpowiedz
To nigdy nie miało prawa być (i nie będzie) arcydzieło na miarę jedynki :)

[Sorry za reakcję alergiczną, chwilowo mam po dziurki w nosie tematyki PC / SJW / etc.]

Odpowiedz
Oczywiście, że jest potencjał na taką samą bombę. Ba, jest potencjał nawet na bombę atomową, której emocjonalna fala uderzeniowa będzie tak silna, że jedynka przy niej wypadnie jak mokre pierdnięcie pod kocem. Chciałbym by tak było, naprawdę. Ale w tej chwili czekam jednak tylko na RDR2. Rockstar nie szokuje marketingiem przy tym tytule, wręcz jest bardzo powściągliwy, ale też nigdy mnie nie zawiódł (no, może tylko skasowaniem fabularnego dodatku do GTA5) i nie rzucił nawet cienia podejrzeń, jakoby miał odwalić jakąś woltę nie w swoim stylu.

Wiadomo - pożyjemy, zobaczymy. Myślę jednak, że do premiery warto po prostu rozmawiać o swoich obawach, nie tylko względem konkretnych tytułów, ale i całej branży. Zawsze daje to jakąś szerszą perspektywę na wszystko.
--
Laozi

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Zapytałbym czy Mental w końcu w to zagrał czy dalej uprawia pozerkę na podstawie tego co widział na YT

Prostuję to kłamstfo - oglądałem gameplay i wszystkie cut scenki na 65-calach w jakości 4K.

Odpowiedz
@Mental
Bye gurl. Wróć jak chwycisz gnata pada w dłoń i przejdziesz grę od początku do końca :)

@Hitch
Potencjał zawsze jest, ale też nie ma sensu aż tak się nastawiać.

Co do RDR2, mnie akurat formuła Rockstara już nudzi niemiłosiernie (uważam wręcz że wraz z GTAV zwyczajnie się wyczerpała) i na tę grę akurat w ogóle nie czekam.

Odpowiedz
Mierzwiak, chciałbym - gdyby doba miała 48 godzin. Niestety ma 24, a ja nie mam czasu na granie.

Odpowiedz
O matko, nie wiedziałem, że z Druckmanna taki dzban. Oczywiście może prowadzić swoją religijną krucjatę, a przy tym nadal stworzyć bardzo dobrą grę, pod warunkiem, że ideologiczne fanaberie nie przeniosą się w Naughty Dog do działu HR, tak jak to było w przypadku Bioware i katastrofy z Andromedą, gdzie przy wyborze na stanowisko decydowały kwestie socjalne a nie kompetencje.

Odpowiedz
Obejrzałem. No dobra, już wiem o co chodzi i oczywiście cofam to o bredniach. (Mierzwiak, nie zabieraj głosu przed obejrzeniem czegoś, K?)

O ile do pocałunku Ellie nic nie mam (i upieram się, że gdyby całowała tam faceta to absolutnie nikt, włącznie z autorem tego materiału, słowem by tego nie skomentował) tak reszta... no cóż.

Powiem tak: o ile gra będzie świetnie napisana, zagrana, wchłonie mnie znowu w ten świat, niech sobie wciskają swoje progresywne ideolo. Pytanie tylko do jakiego stopnia da się to akceptować, gdzie jest granica za którą nawet poziom gry nie pomaga?

Z drugiej strony żałuję że to obejrzałem. O postaci Nadine w U4 wcale tak nie myślałem, a o tym że w mediach społecznościowych lansuje się parę Chloe-Nadine (w grze jest w ogóle sugestia ich ewentualnej relacji tego typu) nie miałem pojęcia, tak samo jak nie miałem pojęcia o gender neutralnym czy tam whatever aktorze w TLoU2. Taka wiedza nie była i nie jest mi do niczego potrzebna, za to skoro już jest może zasiać we mnie określone nastawienie wobec gry która jak do tej pory zapowiadała się bez zarzutu, a tego bym nie chciał.

Odpowiedz
Darmowy motyw PS4 z Ellie.
https://store.playstation.com/en-pl/product/EP9000-CUSA10249_00-TLOUPIIOUTBREAK1

Odpowiedz
Czym prędzej zmieniam:P Chociaż z Joelem mogliby zrobić.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Zmieniaj, zmieniaj. Co odpalisz konsolę to dostaniesz w ryj reklamą. O to im chodzi. ;)

Odpowiedz
3 dni temu minęły DWA LATA od tego materiału:

Odpowiedz
https://www.ppe.pl/news/128651/the-last-of-us-part-2-z-personalizacja-wygladu-postaci-i-sklepem-w-multiplayerze.html

TLoU 2 doczeka sie najpewniej bardziej rozbudowanego trybu multiplayer niż poprzedniczka. Personalizacja, sklep (pewnie mikropłatności).

Odpowiedz
Jakby mikropłatności nie było w pierwszy TLOU.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Jakby ktoś jeszcze nie widział to we wtorek 24 września nowe materiały z "The Last of Us: Part 2"

https://twitter.com/Neil_Druckmann/status/1175062368457392128

Mimo pewnych wątpliwości co do kontynuacji, to na żadne inne dzieło popkultury (filmy/seriale/książki itp.) nie czekam tak bardzo jak na Part 2. W "jedynce" mi wszystko zagrało - scenariusz, dialogi, klimat, muzyka Gustavo, rozgrywka i to cudne, wspaniałe, nieoczywiste zakończenie. A same przerywniki to dla mnie najlepszy film sci-fi ostatnich kilkunastu lat.

P.S Santaolalla wrzucił jakiś czas temu kapitalną zajawkę soundtracku do drugiej części. Już z tego krótkiego fragmentu czuć, że będzie równie zajebiście jak w poprzedniku.

https://www.instagram.com/p/Bybrj1ejh_4/

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon