The Lighthouse (2019) reż. Robert Eggers
Nowy film Roberta Eggersa, autora "The Witch", czarno-biały horror fantasy, nakręcony na taśmie 35mm.

Akcja rozgrywa się w 1890 w Nowej Szkocji i ma skupiać się na losach dwójki latarników - w tych rolach Willem Dafoe i Robert Pattinson. Fabuła ma być osnuta wokół mitów i legend morskich.

Film zadebiutuje w Cannes, ale poza konkursem głównym. Dzisiaj pojawiła się pierwsza oficjalna fotka:
[Obrazek: 58373472_10157242979474711_1967093681538...e=5D2A7ED6]

Jaram się w opór, zdecydowanie najbardziej przeze mnie oczekiwany film 2019 roku.

Odpowiedz
Lubię filmy o takiej tematyce - historia opowiedziana z dala od cywilizacji, ograniczona do minimum obsada i jakaś tajemnica osnuta wokół latarni. Ostatnio widziałem The Vanishing z Butlerem, coś podobnego i prostego, ale jednak odpowiednio oddziaływającego na widza. Też czekam.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Pozostaje pytanie - pójdą w klimaty Lovecrafta czy coś bardziej nieprzewidywalnego? 
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Film potrwa 110 minut, a zadebiutuje w Cannes 19 maja, więc wtedy można się spodziewać pierwszych opinii.

Odpowiedz
Dopiero teraz zauważyłem temat, ale fotka jest tak klimatyczna, że bardziej już chyba być nie może :)
Również czekam.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Ciekawie sie zapowiada, ale mam wrazenie, ze fabula przypomina Cold Skin. Czy dostaniemy coś podobnego czy jednak pojda w innym kierunku.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Podstawowa różnica jest taka, że za tamten film odpowiadał jakiś daremniak, a nie twórca najlepszego horroru ostatnich lat. Jestem pewien, że Eggers zaproponuje coś ciekawszego.

Odpowiedz
Reżyser, obsada, lokacja. Czekam bardzo w przeciwieństwie do nowego filmu pana od Hereditary.

Odpowiedz
A ja czekam i na to i na nowy film pana od Hereditary. Fajnie, że w horrorze dzieje się coś ciekawego i nowego.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Kretyńskie filmy o opętaniach (ile ich już było?) i jakieś popłuczyny po Wicker Manie to dla mnie nic nowego, wręcz przeciwnie :)

Odpowiedz
Ale Wickera Mana w Szwecji nie było. :) Wykorzystanie lokalnego folkloru do straszenia mnie przekonuje. Dlatego też ubolewam, że np. w Polsce się tego nie wykorzystuje: Kostiumowy horror w galicyjskiej zacofanej wiosce (Podkarpacie), coś industrialnego w Sosnowcu, albo jakiś horror w Radomiu. :)

I ja o film Wana i tych wszystkich Zakonnicach nie mówię, gdyż dla mnie one też są schematyczne. Ale klimaty pagańskie są ciekawe.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
"The VVitch" to chyba obok "Us" mój ulubiony horror dekady, więc jestem ciekaw co tam Eggers ma jeszcze do powiedzenia w gatunku.

BTW. Szkoda jego "Nosferatu". Myślałem, że ten film w post-produkcji z Dougiem Jonesem to właśnie od Eggersa. Jakież było moje rozczarowanie, gdy okazało się że jednak nie :P
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Jeśli wierzyć Twitterowi to film jest genialny i przebija VVitch. Wielkie kreacje dwójki aktorów, dla Pattinsona to podobno najlepsza rola w jego dotychczasowej karierze.

Dziś wleci pierwszy film Eggersa, nie ma bata żeby nie.

Odpowiedz
Cytat:Robert Eggers’ The Lighthouse is like if Melville or Poe reimagined The Shining as an odd couple comedy where both protagonists are Jack Torrance. A lot to take in, but Pattinson and Dafoe are superb.

Odpowiedz
Ależ interesujace słowa.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Rany, fantastyczna wiadomość. Miałem teraz pytać o czym właściwie jest ten film i z czym się mierzą, ale w sumie to co przeczytałem mi wystarczy.

Odpowiedz
To teraz czekać na jakiegoś polskiego dystrybutora, powinien szybko się jakiś pojawić, patrząc po reakcjach nawet Almodovar nie narobił takiego szumu.

Odpowiedz
O Jezu! Hype na skalę galaktyczną się u mnie produkuje. Eggers jest na dobrej drodze by dostać się do osobistej trójki ulubionych reżyserów młodego pokolenia.
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
No to żeby jeszcze podbić oczekiwanie, z ciekawostek na IMDb:

Cytat:The movie is set in 1890 and was filmed on 35 mm black and white Double X film stock, augmenting the Panavision Millennium XL2 camera with vintage Baltar lenses designed in the 1930s. To enhance the image, making it resemble early photography, a costum cyan filter made by Schneider Filters that emulated the look and feel of orthochromatic film from the late 19th century was used.

Cytat:Eggers' preparation for The Lighthouse began with the creation of a look book, detailing and distilling the film's aesthetics through works of literature, music, historical documentation, including photographs of New England mariner life in the 1890s. Also paintings by Andrew Wyeth, an early 20th century realist who painted the land and people of rural Pennsylvania and Maine, and symbolist painters like Arnold Boecklin, Jean Delville, among others, whose allegorical and mythical subjects inspired some of the fantastical imagery in the film.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon