The Lion King (2019) reż. Jon Favreau
Moja ulubiona piosenka z Króla Lwa

I nowa wersja z fatalnym żeńskim wokalem.

_______

o matko

__

Do tego taki cover potworek

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(12-07-2019, 11:44)Huntersky napisał(a): Teraz pytanie, czy Favreau dostał ten film za karę, czy po prostu producenci potrzebowali jakiegoś nazwiska na plakacie. ;)
"No dobra, Iron Man 1 to już pieśń przeszłości, Partia Myszy docenia Twój dorobek. Chcesz dostać ten serial Star Wars bez naszego oddechu na karku? No to słuchaj, jest taka bajka do zrobienia..."
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
@ Huntersky
Stała praktyka Disneya. Ron Clements i Musker zanim Disney pozwolił im zrobić ich dream project - Planetę skarbów musieli zrobić kilka animacji. I w podcaście Napisy końcowe też sugerowano, że Guy Ritchie zrobił odmienny od swego stylu Aladyna, by w przyszłości mógł zrobić dla tego studia kolejny film, ale już po swojemu.

(12-07-2019, 14:50)Pelivaron napisał(a): I nowa wersja z fatalnym żeńskim wokalem.

O nie. I po co to ja włączałem?! Już początkowy wspólny wokal Simby i Nali brzmi okropnie (choć Simba brzmi nieźle). I jak to możliwe, że dubbing sprzed 25 lat brzmi znacznie lepiej i naturalniej?

Odpowiedz
Ten film powstał na fali sukcesu aktorskiej "Księgi Dzungli" Favreau. Gość prędzej dostał go w nagrodę, a nie "za karę". To, że nie wyszło jak sobie Disney wymarzyl to już inna rzecz...

Mam takie dziwne wrażenie, że akurat przy tym projekcie o wiele lepiej sprawdzilby się mo-cap zastosowany przez Serkisa w "Mowgli". Nadal wyglądałoby dziwnie, ale postacie zwierząt nie byłby tak sztywne i pozbawione emocji.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
(12-07-2019, 13:20)Juby napisał(a): Recenzje zaskakująco słabe, ale Gieferg już za kilka dni wyjaśni tych narzekaczy. ;)

Idę do kina na pokaz CGI i dlatego, że córka chce zobaczyć (księga dżungli podobała jej się dużo bardziej od starej animacji, mnie zresztą też).
Oryginał mam w dupie. To raczej z automatu sprawia, że mam na to zupełnie inne spojrzenie niż wszyscy darzący sentymentem film z 1994 roku.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Sugerujesz, że wszyscy, którzy wystawili filmowi negatywną, bądź mieszaną opinię, czują sentyment do oryginalnej animacji? Przyjmujesz w ogóle taką możliwość, że śpiewająca Emma Watson, komputerowa bestia, czy wielki Orangutan dają radę, bo mają ludzką, lub podobną do ludzi mimikę, a CGI-Lwy nie i to nie będzie działać? Bez żadnego sentymentu mogę stwierdzić że klip z Hakuna Matata wygląda słabo, gdy te zwierzęta śpiewają.
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz
Nigdzie nie napisałem, że to będzie dobry film. Napisałem (kiedyś tam), że już na starcie dla mnie ma dużą przewagę nad animacją, którą mam gdzieś (widziałem raz w całości i się wynudziłem), bo podoba mi się to, jak wygląda wizualnie - i nie zdziwię się, jeśli to będzie jedynym plusem tego filmu.

No ale skoro na każdym kroku widzę porównania z oryginałem i biadolenie jaki to niepotrzebny remake, to jest jasne u kogo ten film powoduje największy ból dupy. Mi on wisi, jakby nie córka, nie poszedłbym do kina i nie wiem czy w ogóle bym obejrzał. Tyczy się to też innych disneyowskich remake'ów, które widziałem. Taką "Księgę Dżungli" na blu-ray kupiłem (i obejrzałem) kilka lat po premierze jak była za grosze w promocji.

A z tym, że śpiewające zwierzątka wyglądają słabo trudno dyskutować.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
(13-07-2019, 09:10)Gieferg napisał(a): No ale skoro na każdym kroku widzę porównania z oryginałem i biadolenie jaki to niepotrzebny remake, to jest jasne u kogo ten film powoduje największy ból dupy. 

No niekoniecznie. Jak śledziłem wątek CGI-lwa na facebooku, to większość wychowujących na oryginale robiła pod siebie z zachwytu i liczyła, że przy śmierci Mufasy będą te emocje (ha ha ha!). I miała smuteczek, gdy recenzje okazywały się niezbyt przychylne :).

Co innego z polskim dubbingiem, kiedy z chęcią czytało mi się biadolenie, że nie ma obsady z 1994 r. :). kurcze pieczone z tym, że taki Marek Frąckowiak już od dwóch lat nie żyje, Jacek Czyż jest po ciężkiej chorobie, która uniemożliwia granie, a Simby już od dawna nie dubbinguje Aladyn - nie, musi być jak 25 lat temu.

Aha, ja należę do bóldupiących narzekaczy. Mimo, że na Królu Lwie byłem w kinie w 1994 roku, to niemal nic z niego nie zapamiętałem (miałem wtedy 3 lata). A zobaczyłem go ponownie dopiero gdy skończyłem liceum.

Odpowiedz
(13-07-2019, 10:23)OGPUEE napisał(a): Aha, ja należę do bóldupiących narzekaczy. Mimo, że na Królu Lwie byłem w kinie w 1994 roku, to niemal nic z niego nie zapamiętałem (miałem wtedy 3 lata). A zobaczyłem go ponownie dopiero gdy skończyłem liceum.

Same here. Starszy brat twierdzi, że byliśmy na Królu Lwie (ja nic takiego nie pamiętam, miałem wtedy z 2-3 lata), potem MOŻE widziałem go jeszcze jako szczeniak w domu, ale też w takim wieku, że nic z niego nie pamiętałem i powtórzyliśmy go z braćmi dopiero jak już byliśmy w szkole średniej.

Podobno w nowej wersji "Can You feel the Love TONIGHT" śpiewane jest w dzień! :D
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz
To sensownie podeszli w takim razie do tematu zmian.

Natomiast nawiązując do tematu wspominkowego, to dodam, że pamiętam swój seans kinowy. Dwa nawet były. Na tym drugim nawet ojciec robił awanturę na sali hehe.

Nigdy nie byłem fanem tego filmu. Nawet jako dziecko wolałem inne klimaty niż śpiewające zwierzaki. "Król Lew" jest generalnie ok. Niegłupi, fajnie wykonany, piosenki dobre. Wszystko gra. Jednak dużą siłą jest świetna animacja i cała strona wizualna. Teraz to może wygląda dobrze, jako render. Jednak całościowo to ta animacja jest kuriozalna. Przytaczana tu "Hakuna matata" to koszmar.
.

Odpowiedz
Wszystkie klipy które obejrzałem są słabiutkie. Co z tego, że jest ładne CGI skoro postacie nie mają żadnej mimiki? Ich twarze nie przedstawiają ŻADNYCH emocji.

Taka wielka firma, tak wielkie pieniądze, a nikt nie zorientował się jak słabo to wygląda? Kurła, przecież już na etapie wstępnych założeń ktoś powinien wstać i powiedzieć - słuchajcie, robienie Króla Lwa w takiej postaci nie ma żadnego sensu!

Dzieciom pewnie to wystarczy, ale po stokroć lepiej byłoby puścić im oryginalny film.

Eh...

Odpowiedz
(13-07-2019, 20:41)Juby napisał(a): Podobno w nowej wersji "Can You feel the Love TONIGHT" śpiewane jest w dzień! :D

Potwierdzam :) Zabieg dość dziwny, nie przeczę ;)

Odpowiedz
Skoro forum KMF wciąż szkaluje małe lwiątka, to prezentuję to:
https://www.facebook.com/Centrum.Komiksow.Disneya/photos/a.188384001192716/2615014175196341/?type=3&theater

[Obrazek: tenor.gif?itemid=12943209]

Odpowiedz
Prognozy mówią o 450 mln dolarów na świecie.

W USA jest spora przestrzeń: 180-230 mln dolarów (no, ale bliżej będzie raczej 180-200 otwarcie).

Film wystartował już w Chinach, gdzie zgarnął 54 bańki.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon