The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon, 2019-)
Dobra, czas założyć ten wątek. W końcu mowa o najlepszym serialu Amazona :)

Pojawił się teaser 3. sezonu

Pani Maisel wraca 6 grudnia!

Jakby ktoś z posiadających takie moce przeniósł posty z tematu o epizodach byłoby super. Trochę o tym serialu zostało tam napisane :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
O, nic o tym nie słyszałem. Obejrzałem sobie zajawkę do pierwszego sezonu i wygląda to świetnie. Dzięki

Odpowiedz
Jestem po trzech odcinkach pierwszego sezonu. O ile podoba mi się sam pomysł a przede wszystkim rozmach głównie scenograficzny i ta trochę musiacalowa realizacja, o tyle zaczynam się trochę nudzić. Niby jest to całkiem błyskotliwe, ale trochę za grzeczne mimo wszystko jak na taką niby "niegrzeczną" postać. Pierwszy spontaniczny występ był spoko (pewnie "bo cycki" ;) ), ale ten kolejny z przedstawianiem kapeli jazzowej już dosyć drętwy. Brosnahan jest spoko, ale nie aż tak uroczo-bezczelna, żeby to uciągnąć aktorstwem. Plus nie do końca mi pasuje ten żydowsko-coenowsko-slapstickowy humor w wykonaniu głównie rodziców z Abem na czele. Trochę to mnie zaczyna męczyć. Będzie lepiej czy to cały czas bardzo ładna, ale i bardzo grzeczna bajka, która od biedy by przeszła o 20 w TVP? Albo chociaż fabularnie się rozkręci? 

Odpowiedz
Już od jakiego czasu przymierzałem się do tego, aby zabrać się za oglądanie tej produkcji. Zresztą biorąc pod uwagę, że "Marvelous Mrs. Maisel" jest jednym z najczęściej nagradzanych seriali komediowych ostatnich lat (zgarnął między innymi tegoroczne Złoty Globy) chęć przekonania się z czym mamy do czynienia nie może specjalnie dziwić. W końcu się zdecydowałem (Ba! Specjalnie zarejestrowałem się na Prime Video aby korzystać z legalnego źródła) i muszę przyznać, że jestem absolutnie zachwycony!

Właściwie można powiedzieć, że ten serial to moja nowa, wielka miłość! Zresztą chyba trudno się temu dziwić, skoro dzieło, za które odpowiada Amy Sherman-Palladino (mająca na swoim koncie pracę przy kilku innych popularnych serialach komediowych takich jak "Gilmore Girls" czy "Roseanne". Ma zatem doświadczenie w tego typu projektach i klimatach) jest kompozycją, w której (niczym w symfoniach autorstwa Mozarta albo innego wirtuoza) ciężko znaleźć choć jedną fałszywą nutę.

Ta dziejąca się w latach 50 ubiegłego wieku historia młodej kobiety (tytułowej pani Maisel), która, po tym jak została porzucona przez męża, postanawia rozpocząć karierę stand-uperki urzeka atmosferą (do tego stopnia, że ciężko się oderwać), dialogi są autentycznie zabawne (Dawno się tak nie uśmiałem. I muszę przyznać, że był to szczery śmiech, prosto z głębi), postacie (nawet trzecioplanowe czy epizodyczne) są wyraziste a Rachel Brosnahan jest po prostu niesamowita!

Mam nadzieję, graniczącą z pewnością, że Brosnahan dostanie szansę przy innych, większych projektach bo jej charyzma po prostu rozsadza ekran, więc zdecydowanie zasługuje na zrobienie wielkiej kariery! Ma urodę, wdzięk a przede wszystkim naturalny talent komediowy. Krótko mówiąc kamera ją uwielbia, a ona, co najwazniejsze, umie to wykorzystać. Warto także wspomnieć, że sekundujący jej aktorzy i aktorki również wypadają znakomicie, zwłaszczy Tony Shalhoub a przede wszystkim kradnąca każdą scenę Alex Borstein jako nietuzinkowa menedżerka tytułowej bohaterki. Jednak to gwiazda Brosnahan świeci w tym serialu zdecydowanie najjaśniej.

Jedynym minusem tej produkcji jest w moim odczuciu fakt, że jest taka krótka (na razie tylko 18 odcinków) więc przygoda z tymi bohaterami kończy się zanim właściwie zdąży się na dobre zacząć. Ciężko mi się będzie przestawić na coś innego, więc gorąco liczę na to, iż w planach twórców nie tylko są kolejne sezony, ale przede wszystkim, iż będą one stały na tak samo wysokim poziomie
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
A Twój ulubiony moment? Dla mnie zdecydowanie wyjazd do Catskills. Jaki tam panuje niesamowity klimat, miazga. Aż samemu chciałoby się odbyć podróż do kurortu "U Steinera" :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Dla mnie serial jest lepszy z serii na serię, co prawda tylko dwie, ale jednak. 1 seria była dobra, ale 2 sezon to dla mnie najlepszy serial zeszłego roku. A czy klimat się zmienia i ogólnie serial to raczej nie, choć wydaje mi się, że występów na scenie jest o wiele mniej w 2 serii (a przynajmniej tak pamiętam bo widziałem drugi sezon w grudniu 2018 roku). Dla mnie to trochę taka bardziej lajtowa wersja seriali takich jak Breaking Bad, czyli o antybohaterach. Chodzi mi o to, że główna bohaterka się zmienia i w 2 serii nie traci sympatii widzów, ale czasami zachowuje się tak, że chciałoby się jej nakopać. Brosnahan jest świetna w tej roli, zarówno w 1 i 2 serii.Ciężko wzrok od niej oderwać, jest to chodzący ekranowy żywioł, choćby ta naturalność z jaką aktorka wyrzuca z siebie duże ilości tekstu. Nie mogła twórczyni serialu Gilmore Girls trafić lepiej z castingiem, równie dobra jest aktorka wcielająca się w Susie.

Drugi sezon mnie zachwycił tym samym co było dobre w pierwszej serii, ale w drugim sezonie jest jeszcze lepiej. 1 seria przypominała mi trochę filmy Woody Allena, a w 2 serii miałem skojarzenia z Aaronem Sorkinem. Są szybkie dialogi wypowiadane w zawrotnym tempie, czego najlepszym przykładem jest fenomenalna scena w 2x01 w paryskim klubie z panią Maisel opowiadającą dowcipy i tłumaczką. Ledwo nadążyłem z czytaniem.

Podoba mi się, że w 2 serii wszystkie postacie zostają rozwinięte. Nie mam na myśli tylko Midge, ale też jej rodziców oraz Susie i byłego męża. Kapitalna jest w 2 serii Marin Hinkle w roli mamy Midge i Shalhoub w roli ojca, który ma kilka popisowych scen, zwłaszcza w finale 2 serii. Reszta obsady też się świetnie spisuje.

Dzięki temu jak postacie rozwinięto to są bohaterowie z krwi i kości, którzy mają kilka warstw. Najlepszy przykład to tytułowa bohaterka czyli dziewczyna inteligentna i wyzwolona, ale też można odnieść wrażenie, że nie liczy się z rodziną, dziećmi i swoją menedżerką, tylko najważniejsza dla niej jest kariera. W sumie to prawie antybohaterkę robią z niej w 2 serii i przyznam że to jest ciekawe rozwiązanie. Oczywiście to nie jest np. “Breaking Bad”, "Shield" , czy inne seriale o antybohaterach, bo w przypadku produkcji Amazonu mamy do czynienia z lekkim serialem poruszającym poważne tematy gdzie głównej bohaterki trudno nie lubić, nawet jak wkurza i zachowuje się głupio. Czasami przydało by się jej kilka mocnych słów, żeby ktoś zwrócił jej uwagę.
Serial idealnie łączy sceny dramatyczne z komediowymi nic nie tracąc ze swojego uroku. Pierwszą serię można podsumować zdaniem, że stand-uperzy wywlekają przed widownią wszystko co im leży na wątrobie, a po 2 serii można dodać, że prowadzą samotny tryb życia i wcale życie komika nie jest usłane różami, czyli nic czego byśmy nie wiedzieli, ale jak to jest zagrane i zrealizowane, jak ten serial wygląda wizualnie.

Jestem ciekaw w jaką stronę pójdzie 3 sezon, czy dalej będzie lekko i przyjemnie, a może coraz więcej dramatycznych wyborów. Ale coś tak czuję, że twórcy nie będą próbować odkręcać tego co zaszło w finale 2 serii, a w 3 sezonie dostaniemy dalszy rozwój Midge i reszty bohaterów. 1 sezon był fajny ze świetnym żeńskim duetem i kapitalną grą aktorów, to 2 sezon dla mnie jest o kilka klas lepszych, ale czy coś w tym serialu zmienia się, to przyznam, że specjalnie nie zauważyłem, oczywiście poza tym jak bohaterowie się zmieniają.

Odpowiedz
:D Czyli nikt się ze mną nie zgadza, wszyscy zachwyceni. Spoko, że chociaż sprowokowałem moim narzekaniem do wysypu waszych długich postów. I tak dam szansę i kilka odcinków przynajmniej jeszcze zobaczę. 

Odpowiedz
@PropJoe

sporo o serialu zostało napisane w temacie o Epizodach. Liczę, że ktoś przeniesie :)

Odpowiedz
(28-08-2019, 14:35)PropJoe napisał(a):  Będzie lepiej czy to cały czas bardzo ładna, ale i bardzo grzeczna bajka, która od biedy by przeszła o 20 w TVP? Albo chociaż fabularnie się rozkręci? 
Obejrzałem całe dwa sezonu i nie, nie będzie lepiej. To jest serial, w którym po pierwsze masz być kupiony klimatem Nowego Jorku lat 50. w domu zamożnej żydowskiej rodzinki - jeśli nie zadziałało, to fabularnie tam nie ma żadnych fajerwerków i raczej możesz odpuścić.

Oczywiście, że całość ma swój urok, jest świetnie zrealizowana, dobrze zagrana, dialogi bywają świetne, ale mi od drugiego sezonu ten niemalże bajkowy nastrój zaczął męczyć, no potrzebowałbym więcej fabularnego mięsa, bo oglądanie po prostu śmieszno-smutno-gorzkich perypetii Midge to trochę mało. Dam pewnie szansę trzeciemu sezonowi, ale bez entuzjazmu.
I jeszcze dodam, że trochę irytują mnie postaci: to znaczy Midge jest bardzo dobrze nakreślona, ale już jej ojciec wydaje się być chodzącą kliszą, nie dość, że wzięli aktora z Detektywa Monka, to jeszcze postanowili, że postać będzie właściwie taka sama, tylko, zamiast detektywem będzie naukowcem. Susie też za bardzo mi wpada w schemat "brzydka, więc mająca wszystkich w dupie i szczera do bólu, acz o gołębim sercu laska".

Odpowiedz
Tym razem już pełen zwiastun.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon