The Office (US) (NBC, 2005-2013)
[Obrazek: theofficeit2.jpg]

Od razu zaznaczam, że nie widziałem ani sekundy oryginalnego serialu z UK.

Któregoś razu trafiłem na Biuro przypadkiem na Comedy Central i z miejsca zakochałem się w perypetiach pracowników firmy Dunder Mifflin.

Serial w większości toczy się w tytułowym biurze i ma formę pseudo-dokumentu. Co prawda nie jest powiedziane co to za program (reality show?), ale bohaterowie reagują na obecność kamery, w dodatku co jakiś czas akcja przerywana jest wypowiedziami rejestrowanymi na osobności.

Świat Biura zaludniają kapitalne postacie (Jim i Pam! Dwight!!!), rewelacyjnie obsadzone przez wszystkich bez wyjątku. Jeśli chodzi o humor, trudno mi go scharakteryzować. Nie ma tu typowo rozumianych gagów, ale sposób w jaki to jest zrealizowane, napisane, w połączeniu ze świetnym aktorstwem sprawia, że - krótko mówiąc - Biuro jest po prostu niesamowicie zabawne.

Obecnie na Comedy Central oglądam 2 sezon, ale jednocześnie zacząłem 5. który właśnie zaczął się w USA. Świetny, podwójny odcinek.

Bez dwóch zdań ścisła czołówka seriali komediowych.

Odpowiedz
Kapitalny serial, ktory moim zdaniem przebija oryginalna, brytyjska wersje. Specyfika humoru polega tutaj na tym, ze powazna, paradokumentalna forma sluzy do prezentacji osob w rozny sposob zabawnych. Mamy narcystycznego i raczej srednio rozgarnietego szefa Michaela (wielki milosnik komedii i uczestnik kolka improwizacji, ktory lubi popisywac sie swoimi watpliwymi talentami komicznymi przed pracownikami), nerdowatego Dwighta, ospalego Kevina, zlosliwa Angele czy lubiaca popic Meredith. Kazda z tych postaci, co ciekawe, jest przerysowana, aczkolwiek nie w takim stopniu, ze nie moglibysmy uwierzyc w jej rzeczywisty byt. Czasami kamera przyglada sie poza tym przywarom bohaterow z taka wnikliwoscia, ze u widza pojawia sie naprawde silne uczucie niezrecznosci czy wstydu. Ale tez bez przesady - to w pierwszym rzedzie wciaz komedia, tutaj zabawne sytuacje stoja na pierwszym miejscu.
Najlepsze sezony - drugi i trzeci.

Odpowiedz
Dwight jest niesamowity. Gdy schodzili do magazynu, zrobił niesamowitą minę (jak zawsze zresztą), zbliżył twarz do kamery i powiedział "Pamiętacie jak w Zagubionych spotkali Innych?" po czym spojrzał na pracowników magazynu :lol:

Odpowiedz
Pamietam. Piekna scena. :)

Odpowiedz
Wszystko prawda :)

Przy czym brytyjski oryginał również polecam. Jest... no właśnie, brytyjski, niepoprawny, taki że w życiu nie przeszłoby to w sieciowej telewizji USA, ale przy tym... dużo bardziej dołujący. To, co Jakuz pisze o niezręczności i wstydzie, w The Office UK jest dużo, dużo silniejsze.

Wersję amerykańską ogląda się na dużo większym luzie, zresztą z czasem zaczęła po prostu żyć własnym życiem :)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Następny, halloweenowy odcinek zapowiada się... niech zdjęcia mówią same za siebie:

[Obrazek: 20rw9ipjpgiq2.th.png][Obrazek: employeetransferpromo18vt5.th.jpg]

Odpowiedz
Kurczę, ale to fajny serial jest ;)
Podnoszący na duchu, sympatyczni bohaterowie, i ogólne jakieś ciepło ;)
Ostatnio nałóg mój, już w połowie 3 sezonu jestem.
Jim i Pam to strasznie sympatyczna "para", duża tutaj zasługa tej dwójki aktorów, wcześniej nieznanych mi.
Postać Michaela jest zrobiona świetnie, najczęściej czułem zażenowanie jego akcjami. Najlepszy moment, Michael odgrywa scenkę - "You're talkin' to me?", po czym zadowolony z siebie - "Raging Bull. Pacino."
Małe rzeczy a cieszą :)
Świetna jest także ta laska z oddziału Jima :)

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):Kurczę, ale to fajny serial jest ;)
Najlepszy moment, Michael odgrywa scenkę - "You're talkin' to me?", po czym zadowolony z siebie - "Raging Bull. Pacino."
Małe rzeczy a cieszą :)

Piekna scena, chociaz Dwight i Creed sa najlepsi ;)

Ja ciagle jestem rozdarta miedzy moja miloscia do wszystkiego co UK, a amerykanska wersja. Oba seriale kocham i ogladam nalogowo :)

Odpowiedz
Dwight i Creed owszem, ale nie można zapomnieć o Stanleyu i jego fenomenalnym oczach ;)

Odpowiedz
Ja Stanleya az tak nie lubie, chociaz tez mial swoje momenty ;)
A bloga Creeda pamietasz? http://www.creedthoughts.gov.www\creedthoughts :lol:

No i Kelly w odcinku z 4 serii, kiedy Ryan przyjezdza z NY do Scranton, cala wypindrzona, rozowa kieca, roz na policzkach i tylko na widok baneru "Welcome back Ryan" mowi: "Ryan's coming? I didn't know that" :lol: Pieeekne!
Albo
If Ryan is laid off I will kill myself. Like Romeo and Juliet (the Claire Danes one).

Odpowiedz
Ten drugi cytat Kelly kojarzę, pierwszego niestety nie (10 odcinek 3 serii dopiero ;) )

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):Ten drugi cytat Kelly kojarzę, pierwszego niestety nie (10 odcinek 3 serii dopiero ;) )

No to chlopie nadrabiaj zaleglosci! :D

Odpowiedz
A myślisz że co robię od 16 do 20 prawie codziennie ostatnio? :>

Odpowiedz
*Zosia napisał(a):Ja ciagle jestem rozdarta miedzy moja miloscia do wszystkiego co UK, a amerykanska wersja.

Cos w tym jest, bo przeciez jesli chodzi o seriale komediowe to Brytyjczycy dziela i rzadza, a tutaj pojawia sie znakomity, blyskotliwy produkt amerykanski, oparty co prawda na brytyjskim pomysle, ale umiejetnie go rozwijajacym i koniec koncow przebijajacym.

Wlasnie skonczylem ogladac 4 sezon. Bardzo przyjemne zaskoczenie - poziom The Office nie spada (w przeciwienstwie do My Name is Earl, innej flagowej pozycji komediowej od NBC). Za te poklady specyficznego, nieglupiego humoru, za te kapitalne portrety bohaterow, za fantastycznie prowadzone relacje miedzy nimi najchetniej obsypalbym scenarzystow zlotymi monetami.

W ostatnim odcinku czwartego sezonu, na poklad zalogi biura Dunder-Mifflin w Scranton zawitala Amy Ryan. Super. Najwidoczniej znudzila sie jej juz robota w policji.

Snuffer napisał(a):Małe rzeczy a cieszą

That's what she said. :)

Odpowiedz
Fajnie że oglądacie wszystkie sezony po kolei. Ja widziałem jakieś tam luźne odcinki z 1 i 2, a może i nawet 3 sezonu (chyba?), za to piąty oglądam normalnie. Wiem że coś tam straciłem, ale na szczęście serial jest tak skonstruowany, że - przynajmniej takie mam wrażenie - można go zacząć oglądać w dowolnym momencie i nawet jeśli jakieś tam drobne wątki ciągną się od jakiegoś czasu, od razu wiadomo o co chodzi.

Tak, Amy Ryan pracuje w Dunder-Mifflin i jest świetna :)

Odpowiedz
Te 3 sekundy Creeda-Jokera z wczorajszego odcinka to jeden z najlepszych momentow Offica. :D

Odpowiedz
kończę 4 sezon.
zacząłem oglądać serial 4 dni temu :)

1 sezon średni, szczególnie pierwsze odcinki słabiutkie.
Kolejne sezony (2, 3!!) dowodzą o genialności twórców i niepopularnej obsady.

ps. Arthur z Six Feet Under znalazł sobie idealną rolę :)
pps. aha, Melora Hardin sexy.... oj, sexy :)

Odpowiedz
Te 2 odcinki The Office po przerwie są r e w e l a c y j n e !
Naprawdę, serial w najlepszej formie.

A już niedługo specjalny, godzinny odcinek z Jackiem Black, Jessica Alba oraz Cloris Leachman :)

fajnie :)

Odpowiedz
Rewelacyjne? Wedlug mnie od kiedy 'odeszla' Amy Ryan serial zalicza wyrazny spadek formy.
Niemniej ten odcinek specjalny z Blackiem chetnie zobacze.

Odpowiedz
Polecam zapoznać się z nowymi odcinkami - Nowe biuro pojawiło się w biurze ;)
Serial dalej jest bardzo sympatyczny, Steve dalej świetny, ale ostatnio troszeczkę stracił na tempie.

"- Każdy utwór brzmi lepiej a'cappela. Serio, wymień jakiś.
- Enter Sandman, Metallica.
- O wiele lepszy a'cappela." :lol:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon