The Punisher (2004)
Jest tylko jedna słuszna, kanoniczna, pobłogosławiona przez bugów epy ekranizacja Punishera i chyba nie muszę mówić jaka? Dla porządku jednak powiem:

Odpowiedz
Cytat:Także tego, no smutno, że scenarzysta nie pokusił się o poprawienie tekstu, kiedy dostali eRkę od studia.
Było odwrotnie. Najpierw powstał scenariusz w oparciu o komiks War Zone, gdzie Punisher za pośrednictwem Mickey'a Fondozy (w filmie Mickey Duka), którego "torturuje" lodami i palnikiem gazowym, wkrada się do pewnej rodziny mafijnej i jako cyngiel rozwala całą organizacją od środka przy okazji biorąc udział w wojnie gangów. Niestety scenarzyście wpadł w łapy "Welcome back Frank", który jest groteskowy i zawiera wszystkie te motywy, które Ci przeszkadzają i nie pasują do reszty.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
No to to dziś po raz kolejny postanowiłem dać jeszcze jedna szanse Thomasowi Jane i jego interpretacji Punishera z 2004 roku. No i muszę przyznać, że tym razem podszedł mi o wiele lepiej. Teraz kupiłem groteskowy komiksowy świat w którym się obraca, a Jane i jego charyzma  rekompensuje wszystko. Owszem znaleźć tu można kilka głupotek w postaci Ruska i grajka zabójce w stylu Desperado , oraz fakt, że Frank jakiś czas po wymordowaniu jego rodziny , tak po prostu zjawia się w mieście i nikt mu nie zadaje pytań, przesłuchuje ,albo nie zamyka w psychiatryku wtf ?? :) Zabrakło tej tajemniczości jak u Lundgrena w wersji z 1989 roku. Mimo to przyjemnie się to oglądało a kameralny klimat i zachowana legenda postaci Punishera skutecznie podbija ocenę do 7/10 :) Kusi aby zamówić steelbooka  - stoi obecnie za 6 funciaków na zavvi :)

Odpowiedz
Problemem tego filmu jest to, że miesza mocny klimat i zemstę z groteską. Mimo wszystko 8/10 bo TJ jest najlepszym Punisherem :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Mimo paru problemów to jest najlepszy film z Punisherem. Do dziś żałuję, że nie dostał sequela.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
<myśli, intensywnie myśli, przypomina sobie> ... So true. Z trzech fabularnych filmów o Punisherze, ten był najlepszy. Też chciałbym zobaczyć jego sequel, tyle że bardziej brutalny. Niestety, musimy się zadowolić tylko krótkometrażówką Dirty Laundry.

Odpowiedz
Może ktoś się wypowiedzieć czy i ile (jeśli) ten film czerpie z komiksów?
Bo nie jest on zły tylko te humorystyczne wątki mnie denerwują - ciekawi mnie czy podobne były w komiksach.

EDIT - dobra. Widzę, że odpowiedź jest kilka postów wyżej. Ba, ktoś miał dokładnie takie same odczucia
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jigsaw:

Kiepsko myślałam że będzie prawie jak Oldman w Hannibalu

Odpowiedz
Pewnie chcieli jak najdalej uciec od efekciarskiej wersji Dominica Westa. Przypomina mi to różnicę między serialowymi Bestiami w parze z Piękną. Od lwiej twarzy Rona Perlmana do kilku blizn w wersji z Kristin Kreuk.

Odpowiedz
Co to ma wspólnego z tym tematem?
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon