The Simpsons
Nie wiem, czy zwiastun był polski (leciał w telewizorach przy kasie bez dźwięku), ale w było napisane "27 lipca".

Nie sugeruj się datami premier na IMDB. Jeszcze żadna polska data premiery z IMDB mi się nie zgadzała ;)

Odpowiedz
Premiery "Zodiac" i "Ocean's 13" się zgadzaja. :-) No ale zobaczymy. Zreszta, trzeba być optymistą.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
W przypadku Ultimatum Bourne'a się nie zgadza, a przynajmniej jakiś czas temu się nie zgadzało.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/PREMIERA++Simpsonowie+-+zobacz+dubbingowny+zwiastun,News,id=36473 - tu link do trailera z polskim dubbingiem. Powiem, że dno totalne. Przetłumacznie: "Go, go, go, jump, jump, jump, rest, rest, rest" na "wio, wio, wio, myk, myk, myk, zdechł, pies" jest kretyńskie. Podobnie inne tłumaczenia nie są wierne oryginałowi (albo nie oddają ducha oryginalnych tekstów, a znowu nie ma tam jakiejś zabawy idiomami czy grą słów szczególną). Nie mówiąc już o głosach, które są poprostu kompletnie do dupy, nie licząc Lisy. Wiadomo, że nie da się zastąpić oryginalnej obsady.

Do kina idę zdecydowanie, ale dubbing omijam szerokim łukiem.

Odpowiedz
Dziś byłem w kinie i powiem krótko: NIE ZAWIODŁEM SIĘ :!:

Dostałem świetny humor w stylu serialu, całą masę nawiązań do niego, parodię amerykańskich filmów i amerykańskich stereotypów. Ludziska, idźcie do kina, bo naprawdę warto :!:

ps. Wyczekajcie do końca napisów :) Mam nadzieję, że ci od dubbingu nie skopali pewnej końcowej piosenki...

Odpowiedz
Tak, chciałem iść. bilety prawie zarezerwowane, ale coś mnie tknęło - dzwonię do silver screen w gdyni, to duże kino i właściwie jedyne w tym mieście. No więc dzwonię i pytam czy jest wersja z napisami. Typ zdziwiony, kompletnie nie wiedział o co chodzi. Mówi, że nie, że z dubbingiem, nie ma z napisami.

Ja pierdolę co za bzdura. Wściekłem się jak jasna cholera, cały wieczór poszedł szlag trafić. Z tego co wiem to w gdańskim Kinoplexie grają z napisami. Ale się nie wybieram. Poczekam na ripa i jestem wściekły, że muszę czekać. Dystrybutor może i dał dupy częściowo, bo wypuścił za mało kopii z napisami, ale moje kino nawaliło jak cholera. Straszny minus. W ogóle nie brałem pod uwagę możliwości, że Silverscreen nie zamówi wersji z napisami. Co za idioci.

edit: przez tą złość dopiero zauważyłem, że powtarzam "z napisami" w co drugim zdaniu, ale nie chce mi się tego poprawiać :)
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
U mnie w kinie chyba w ogole nie beda grac :lol: mnie to juz szczerze jebie :) nic nie graja co za &%$#@ bedzie Harry Potter , Na Fali , Ostrza Chwaly , Evan Wszechmogacy i Katyn ..........................

Odpowiedz
Pieprzyć dubbing, oglądałem z napisami :) (na które zresztą nieszczególną zwracam uwagę). Hymn jest świetny :). Warto się wybrać, zdecydowanie :). Wybaczcie infantylizm wypowiedzi, spałem dziś 2 godziny, ostatnie 24 godziny były kur...cze surrealistyczne i... no. Ale Simpsonowie dają radę. Szczególnie początek :D "I can't believe we're paying to watch something we could see on TV for free! If you ask me, everyone in this theater is a big sucker! Especially, you! :D
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
Też byłem na napisach. Na samym końcu miałem nadzieję, że pojawi się napis "napisy pobrano z http://www.napisy.org" :lol:
Delikatne spoilery
A teraz trochę krytycznych uwag. Największą wadą filmu jest kiepskie tłumaczenie, zbyt przerobione na polskie realia. Homer ogląda Kiepskich i jeździ po moherach. Nie tak to powinno wyglądać, ale na szczęście mało jest takich 'spolszczeń'.

To czego mi w tym filmie zabrakło, to Homera popijającego piwo. Pamiętam genialny odcinek kreskówki, kiedy rzucał picie. To było coś. Tutaj zabrakło niestety piwa. Ale cóż, to i tak mała wada, jak na tak dobry film.

Odpowiedz
Jako że w sieci pojawiła się już bardzo dobra wersja, a do Gdańska nie chce mi się jechać - obejrzałem :) I co? Kocham Simpsonów, film jest cudowny, śmiałem się jak popieprzony.
Rewelacja :)
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
The Movie oglądałem niestety tylko z dubbingiem, muszę koniecznie pobrać wersje z napisami. Dubbing nie był wzorowy ale i tak nie było najgorzej. Mimo wszystko wolę serial. Mam wszystkie 18 sezonów z napisami i dodatkami i właśnie jestem w trakcie oglądania. jeszcze około 300 odcinków przede mną. ;]
Właśnie zauważyłem świetne nawiązanie do Twilight Zone i chciałem się nim podzielić. W odcinku 14x09, kiedy Marge przejeżdza listonosza, ten przygnieciony samochodem znajduje magazyn Twilight Zone, po chwili jednak tłuczę okulary. Potem oddalenie kamery i krzyk rozpaczy. Małe, a cieszy :P
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Dubbing to pomyłka. O ile głosy Homera, Barta i Lisy były Ok [nie idealne ale 5 minutach się człowiek przyzwyczaił i się dało oglądać] o tyle reszta źle dopasowana do postaci. Plus jeszcze cała masa wymuszonych i nawtykanych gdzie się tylko da spolszczeń i nawiązań do polityki. Wkurzają mnie te rzeczy...

A film sam w sobie był świetny. Humor jak w serialu [który kocham gdyż jest genialny] tylko fabuła... Zaczyna się dobrze a potem to całe z kopułą... Ok, nie było źle ale jednak po Simpsonach bym się czegoś lepszego spodziewał. Taka standardowa fabuła dla *** o tym że Bohater wyrusza na wielką wyprawę a potem musi wszystkich uratować...

Wiele osób narzekało że za mało drugoplanowych postaci z serialu... W moim odczuciu było w sam raz, choć faktycznie Mr.Burnsa mogło być więcej... [mam na myśli w serialu połowa odcinków się kręci wokół niego a w filmie jest raptem minutę...]

Odpowiedz
Nie widziałem serialu, ale moim zdaniem motyw z kopułą wymiatał. Postać prezydenta\terminatora rozkłada (I'm here to lead, no to read!).
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Wymiatał? Ta kopula to czysty kretynizm. Ja rozumiem, ze kreskowka, ze totalnie luzacka forma ale do diabla! To byl pomysl napisany na kolanie, kurna, ludzi ktorzy od ponad dekady bawia nas do lez nie stac na nic lepszego?
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Was nie nas. ;) Okopułowanie całego miasta jest tak idiotyczne że aż fajne. I bez kopuły nie było by zajebistego motywu z Tomem Hanksem.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Pewnie by był ale wyjaśniał by co innego. Pomysł z kopułą nie wydał mi się totalnie zły ale poprostu po kinówce Simpsonów sądziłem że stać ich na coś nieco lepszego...

No i jaki sens dawać nowego antagoniste skoro serial ma już genialnego pana Burnsa i Sideshow Boba?

Odpowiedz
Maik napisał(a):No i jaki sens dawać nowego antagoniste skoro serial ma już genialnego pana Burnsa i Sideshow Boba?
A to nie jest tak, że kinówka, jako twór oddzielny, aż się prosi o odzielnego antagonistę?
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Początek nowego sezonu Simpsonów, oczywiście dziejący się zaraz po filmie:

Odpowiedz
Hehe... niezłe...
Ciekawe, czy ktoś z tego forum oglądał wszystkie 18 serii.

Przy okazji - nawiązanie do innego, popularnego ostatnimi czasy filmu.

Odpowiedz
Z dwa lata temu skończyłem na 15 serii, trochę po obejrzeniu *** skończyłem 16 serie, a obecnie oglądam 17. Widać niestety spadek formy w 16, ale wciąż są genialne motywy i odcinki. ;) Teraz nadrabiam, bo w październiku w "Simpsonach" będzie Alan Moore. :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości