The Spirit (2008)
[Obrazek: TheSpiritposter.jpg]

Holy shit, ale shit! W oczekiwaniu na nowe Sin City postanowiłem nadrobić film, który kopiował wizualnie pierwsze Miasto grzechu Roberta Rodrigueza. Jednak sam Miller bez Roberta nie potrafił nakręcić dobrego filmu. Nie potrafił nakręcić nawet złego filmu, tylko od razu stworzył ścierwo nie z tej ziemi.

Nie chcę tracić dużo czasu na rozpisywanie się. To bardzo, bardzo zły twór filmopodobny, z fabułą na pół godziny rozciągniętą do 90 minut, żałosnym humorem i postaciami opowiadającymi fabułę na głos widzowi i samym sobie. Właśnie dla takich męczących gniotów rezerwuję 1/10 Syf!

Odpowiedz
Cytat:Niestety Miller reżyserował już film. Nazywał się Spirit- Duch miasta i jest jeszcze gorszy niż Sin City 2.

Nie widziałem, ale nie wierzę, że cokolwiek może być gorsze. Aż chyba obejrzę z ciekawości.:)

Odpowiedz
Jest gorsze. Dużo gorsze.

Odpowiedz
Jest gorsze bo nie dość, że zabija sympatyczną historię, którą trzeba było nakręcić tradycyjnie to jeszcze jest PG-13 w związku z tym nie ma nawet nagich kobiet na pocieszenie ;]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Mi tam się momentami "Duch Miasta" podobał. Wiadomo, do Sin City dalekoooo, ale dwójke spokojnie przebija ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Obejrzałem pół godziny i rzeczywiście - wygląda i gra to o wiele lepiej. Może i jest chaotyczne i nieporadne, ale Miller dostaje punkty za starania. Jest... okej. Na razie. Dobre zdjęcia.

Odpowiedz
Nie no "Spirit" to zajebiste guilty pleasure. Jest to dzieło tak cudnie absurdalne że rogal przez cały film. No i jest Sam L. Jackson w mundurze SS i tyłek Evy Mendes. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Właśnie nie wiem. Za pierwszym razem film uznałem za totalny koszmar, za drugim wyszło niezłe guilty pleasure. Przydałaby się powtórka. Akurat w MM i Saturnie jest za dychę, ale można odebrać tylko w łódzkim i dolnośląskim :<.

Odpowiedz
Wiedziałem że kiedyś już coś pisałem o tym tworze i oto wrzucam swoją opinię z krótkiej piłki, którą podtrzymuję w całej rozciągłości. :P

Cytat:The Spirit /Spirit - Duch Miasta (2008) reż. Frank Miller

Nie znam komiksów Eisnera i wątpię żeby to co prezentuje film było odzwierciedleniem wizji twórcy postaci bo ten film kipi od millerowskiego stylu ale niestety tego z ostatnich lat. Czyli mamy przeładowanie absurdalnych wątków, postaci, przestylizowanie, fabularny bełkot, nic tu nie trzyma się kupy.
Jednak wszystko to jest tak głupie że aż śmieszne i jak komedia sprawuje się pierwszorzędnie, rządzi oczywiście największy motherfucker Samuel L. Jackson który wiedział że film to kupa i uznał że trzeba się chociaż dobrze bawić. Do debilnego humoru dodajemy gorące laleczki i guilty pleasure pierwszorzędne :P

Jako film 2/10 bo debilny to film ale chociaż ładnie wygląda.
Jako niezamierzona komedia i guilty pleasure 7/10 bo bawiłem się nieźle i to bez alkoholu.

+ kadr który jest wartością samą w sobie. ;)

[Obrazek: vlcsnap-2010-09-08-21h21m16s173.png]
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon