The Young Pope / The New Pope (HBO, 2016-)
No co ja moge napisać, Sorrentino znowu mnie kupił :) teraz już wiadomo jaki jest mniej więcej pomysł na oba wątki, zobaczymy gdzie to pociągną.
Po "Watchmen" i LOTRze najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera.

Odpowiedz
recenzje odcinków 2 i 7 wyświetlonych w wenecji:

spoilery ofc

https://www.theguardian.com/film/2019/sep/02/the-new-pope-review-john-malkovich-paolo-sorrentino-jude-law
https://theplaylist.net/the-new-pope-venice-review-20190901/
tak że o.

Odpowiedz
Kolejna zapowiedź "The New Pope", nawiązującego do "Młodego papieża" z 2016 roku. Jude Low ponownie wciela się postać Piusa XIII. Na ekranie zobaczymy też Johna Malkovicha, Sharon Stone i... Marilyna Mansona. Reżyserem i współautorem scenariusza ponownie jest Paolo Sorrentino. Premiera w styczniu.

Odpowiedz
Piękny teaser. Nie mogę się doczekać. I przy całej mojej miłości do Young Pope, liczę, że tu będzie się działo trochę więcej.

Odpowiedz
Oj nie mogę sie doczekać konfrontacji Malkovicha z Lawem :D
Generalnie chce po prostu więcej tego samego, niech Sorrentino nie zatraci tego wyczucia z jakim podszedł do tego materiału. Trzeci scenarzysta powinien wprowadzić troche świeżości, zwłaszcza, że to chyba bardzo ceniony pisarz a nie pierwszy lepszy serialowy wyrobnik :P
Dajcie mi więcej takich monologów jak ten w finale czy ten o pokoju z Halo w tle.

(Btw jest temat..)

Odpowiedz
Świetna zajawka. Nie dosyć, że piękna wizualnie to jeszcze wzbudza ciekawość. Czekam!
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
śliczne są te neony!
tak że o.

Odpowiedz
Poznaliśmy datę premiery - 13 stycznia 2020.
[Obrazek: d6b7871ea5f009edmed.jpg]

Odpowiedz

O nomen omen boże, ale to pięknie wygląda. 

Odpowiedz
Wygląda to wspaniale, świetnie od strony technicznej i bardzo intrygująco w kwestii historii. Nie będziemy raczej mieli powtórki z rozrywki...czekam mocno. U nas premiera 10 stycznia!

Odpowiedz
Chyba najbardziej oczekiwany przeze mnie serial w 2020. Wygląda cudownie.

Odpowiedz
Dwóch papieżów 2-óch
<3
tak że o.

Odpowiedz
Łoooo Panie, cudnie wygląda. Ależ wjedzie jeszcze powtóreczka pierwszej serii przed nowym sezonem. 

Odpowiedz
Jeszcze nie komentowałem najnowszej zapowiedzi, a jest to bez problemu najlepsza zapowiedź czegokolwiek w tym roku, perfekcyjnie zmontowany zwiastun, a nutka od Charlotte Adigéry palce lizać.
Nie czekam na styczniową premierę, bo chcę żeby drugi sezon dołączył do pierwszego na półce. Po takiej zapowiedzi jestem w stanie nie oglądać, a potem kupić w ciemno, przynajmniej tak sądzę że wytrzymam, bo na HBO GO się obraziłem :p

Odpowiedz
dwa pierwsze odcinki nowego papieża pokazują że sorrentino chce być w kontynuacji serialu bardziej bezpośredni w przekazie. trochę mnie to martwi bo taka nieoczywistość, fakt że serial trafiał zarówno w gusta zagorzałych tradycjonalistów katolickich z jednej, a ateistów i deistów z drugiej strony, stanowił IMHO jego wielką zaletę .
tu już w pierwszym odcinku dostajemy
na szczęście dość wysoki poziom trzymają warstwa wizualna i muzyczna oraz dialogi.
och, dialogi są tu piękne, zwarte ale pełne porównań, metafor, ironii i ciętych żartów. budowane za ich pomocą postacie zyskują niezwykły urok i charyzmę. co nie jest żadnym zaskoczeniem, to głównie voiello i brannox brylują w słownych potyczkach.
tak że o.

Odpowiedz
Cudowny pierwszy odcinek :)

Odpowiedz
to dziwne. myślałem że będzie mi brakować postaci piusa XIII, ale po 4 odcinkach nie przeszkadza mi jego nieobecność.
zwłaszcza że jest to taka nieobecność, która jest obecnością XD, #pdk

sorrentino wyraźnie ciągnie serial w trochę inną stronę. mniej tu dysput teologicznych a więcej komentarza społecznego. również feministycznego. wciąż jednak serial przykuwa do ekranu postaciami jeszcze wyraźniejszymi i bardziej niejednoznacznymi niż w young pope, wciąż mamy porywające dialogi, wciąż rozmyślamy nad rodzicami jako figurą boga, wciąż bawimy się muzyką i tańcem, wciąż przebijamy od czasu do czasu zbyt nadęty balonik mruganiem oka do widza:

póki co nie zawodzę się kontynuacją :D

____
edit po odcinku 8:

cholera, 1 lutego mam już oficjalnie najlepszy serial tego roku, a jeszcze nawet nie obejrzałem jego finału. :P
sorrentino tak gra na emocjach, bawi się tajemnicą, uwodzi, zmusza do zastanowienia i oczyszcza, wiążąc fabułę z formą że nie sposób mi się oderwać od ekranu. ja to mogę oglądać na okrągło!

tylko czemu to się nie nazywa "stary sekretarz stanu"? :D
tak że o.

Odpowiedz
pytanie dla których, którzy obejrzeli już ostatni odcinek -

widzieliście lepszy serial w ostatnich 5 latach?

Odpowiedz
tylko young pope wchodzi w grę. :P
finałowy odcinek ma deficyty fabularne, ale to wciąż genialny serial
tak że o.

Odpowiedz
Jestem na razie po trzech odcinkach i o Jezuu, jestem zachwycony. John Malkovich jest tak charyzmatyczny i magnetyczny, że patrząc na niego i słuchając jego głosu czuję się jak w jakimś transie. Pierwszy sezon to była wizualna perełka, a tu jest jeszcze lepiej! Połączenie formy z treścią jest tu po prostu idealne. Lecę dalej.

Edit. Wstęp do siódmego odcinka to złotooo

Okej, cały siódmy odcinek to perełka. Z neonowego-techno stylu mamy powrót do melancholii i kontemplacji pierwszego sezonu. Przeplatanie spowiedzi Jana Pawła III z cudem

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon