Titanic: The Final Word with James Cameron
90-minutowy dokument z bonus discu dwubludiskowego wydania Titanica. Rzecz tak kapitalna, że spokojnie można by ją sprzedawać/puszczać w TV osobno.

Krótko mówiąc: Jim zbiera grupkę ekspertów i podczas burzy mózgów, na podstawie wszystkich danych zebranych w dwóch ekspedycjach, próbują odtworzyć prawdziwy przebieg katastrofy - zwłaszcza ostatnich minut. Jak naprawdę tonął Titanic? Złamał się czy nie, a jeśli tak - kiedy? Czy wszystko wyglądało tak jak w filmie?

James gra tu pierwsze skrzypce i trzeba przyznać, że jest imponująco otrzaskany z tematem. Eksperci to dodatek - film jest raczej ego tripem Camerona.:) Mimo to niesamowicie wciągające jest oglądanie rozkmin nad tym, jak mogła przebiegać katastrofa. Cameron często wspomina, że to trochę jakby badanie miejsca zbrodni przez śledczych - i to prawda; momentami ogląda się to właśnie jak jakiś kryminał.

90 minut mija jak z bicza strzelił, film jest bardzo ciekawy, widać że powstał z pasji i że to nie jest jakiś bullshit przygotowany na potrzeby bonus disku, tylko pełnowartościowa produkcja. Polecam.

Odpowiedz
Odpadłem w połowie i nigdy mi nawet przez myśl nie przemknęło by spróbować do tego wracać.

Nawijają o tym jak to się statek złamal i dlaczego jego dwie części znalazły się tam, gdzie się znalazły. Mnie ta katastrofa interesuje do momentu zatonięcia. Jak potem wrak opadał na dno to mi już wisi i powiewa, a Cameron się nad tym spuszcza jakby to miało jakiekolwiek znaczenie czy się przekrzywił tak czy siak. Nie wiem, może potem jest ciekawiej, ale zwyczajnie nie dałem rady.

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Same here. Jedyna rzecz z bonus disc, której nie obejrzałem do końca.

Odpowiedz
(07-07-2014, 06:57)military napisał(a): Rzecz tak kapitalna, że spokojnie można by ją sprzedawać/puszczać w TV osobno.
Nie wiem czy było to wyprodukowane dla tv czy na potrzeby blu, ale ja to pierwszy raz to oglądałem zripowane z amerykańskiego National Geographic, chyba to wyszło przed tym wydaniem 2BD.

Odpowiedz
Ano wyszło. Na którymś kanale Discovery leciało w 100 rocznice zatonięcie statku (i w dniu premiery Titanica 3D).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon