Tom Clancy's...
Wziąłem się za czytanie Clancy'ego i MEGASZOK: gość jest dobry! Czytałem o tym, jak to jego niektóre książki to ghostwriting albo wielkimi literami "TOM CLANCY", a malutkimi "poleca książkę Johna Noname'a" - więc szykowałem się na rozczarowanie. Na dodatek na pierwszy ogień wziąłem Sumę wszystkich strachów, której ekranizacja była po prostu zła. Tymczasem: wczoraj (dziś w sumie) siedziałem przy tej książce do 1 w nocy. Nie sposób się oderwać.

Jednocześnie postanowiłem sobie przypomnieć różne gry oparte na Clancym - bo ich poziom generalnie jest zadziwiająco wysoki, nie uważacie?

Wziąłem się za Splinter Cell Chaos Theory, którego jakoś nigdy nie dokończyłem. Nie wydał mi się szczególnie ciekawy - ale to dlatego, że chwyciłem go zaraz po skończeniu jedynki i Pandory (którą uważałem dotąd za najlepszą część cyklu). Po odczekaniu paru miesięcy i podejściu do ChT na świeżo stwierdzam, że to skradanka idealna. Wszystko tu klika, gra jest bardziej przyjazna niż pierwsze dwie, a na dodatek nie ma irytujących ułatwień jak w nowszych odsłonach. Nie da się oznaczać przeciwników żeby widzieć ich przez ściany, a kiedy wykonałem dwa szybkie headshoty, od których zależało moje życie - wiedziałem, że JA to zrobiłem, a nie odegrałem tylko animację po zaznaczeniu wrogów. Do tego gra wciąż wygląda świetnie i stylowo.

Do tego Ironside - facet powinien być głosem każdego bohatera gier. 10/10. BTW, rozumiem że film z Hardym utknął w produkcyjnym piekle? Myślałem, że po Assassinie coś ruszy.

Ogrywam też R6 i Rogue Spear w wersji PSX. Widziałem RS u kumpla i wywarła na mnie spore wrażenie. Wersja PSX wygląda zadziwiająco dobrze jak na tę platformę i ma też (trochę uproszczoną, ale zawsze) fazę planowania. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że niska rozdzielczość sprawia, że mapa często jest praktycznie nieczytelna. Poza tym jednak - jak na port tak złożonej gry na tak słabą sprzętowo platformę, jest super.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Wiadomości w tym wątku
Tom Clancy's... - military - 11-02-2017, 09:41
RE: Tom Clancy's... - Crov - 11-02-2017, 09:50
RE: Tom Clancy's... - Cator - 11-02-2017, 13:10
RE: Tom Clancy's... - military - 11-02-2017, 13:30
RE: Tom Clancy's... - Crov - 11-02-2017, 19:31
RE: Tom Clancy's... - Ash_9001 - 25-11-2017, 17:01

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości