Tomb Raider (seria)
"Już"? Przecież to od kilku dni w sieci krąży ;-) Jest więcej:

Polowanie
http://uk.ign.com/videos/2012/06/05/ign-live-tomb-raider-demo-e3-2012

Nieco skradania

Odpowiedz
Wygląda fajnie, ale samo strzelanie. Ja natomiast od TR oczekuję zagadek.

Odpowiedz
Strzelania ma być stosunkowo mało - głównie eksploracja i zagadki. Zresztą widać że starcia mają sporo ikry - nie narzekam:)

Odpowiedz
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
No tak, Sylwester już za nami... :) A tymczasem gra zbliża się wielkimi krokami.
Jakiś czas temu została podana informacja, iż będzie polska wersja. Niby OK ale ciśnienie wszystkim podniósł dopiero fakt iż ów wersja będzie dubbingiem. Wokół tematu zrobiło się gorąco ale ostatecznie gra w Polsce będzie oferowała dwie wersje językowe - pełny polski i wersja angielska. I całe szczęście, gdyż nie wyobrażam sobie tego, zwłaszcza że Lara ma ten swój specyficzny, brytyjski akcent. Bez tego to nie Lara.
No ale jak ktoś jest zainteresowany jak to wyszło, to swojego polskiego głosu użyczyła Karolina Gorczyca. Próbkę dubbingu PL można znaleźć na filmiku, który jest również drugim oficjalnym trailerem:

Odpowiedz
Z tego co czytam to pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, chyba w najbliższym czasie będę grał w grę ...

GamesMaster - 90/100
Polygon - 9/10
Ausgamers - 9/10
Stevivor.com - 9/10
Eurogamer - 8/10
Edge - 8/10
CVG - 9/10
IGN - 9.1/10
Destructoid - 8.5/10
Telegraph.co.uk - 5/5
Official Xbox Magazine UK - 8/10

Odpowiedz
Bo ostro hype'owane gry nigdy nie dostają wysokich not za nic :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Kto już gra w grę? Po ok. dwóch godzinach jestem całkiem zadowolony, fajna mechanika i bardzo dobra grafika, jak na razie ciekawa fabuła i bardzo ładnie wykonana Lara. :) (Ale chyba bez jiggle physics :( ) Gameplayowo przypomina połączenie Arkham Asylum i Far Cry'a 3 (łuk, polowanie na zwierzęta) lub jak kto woli, Uncharted z otwartą do eksploracji wyspą. Plus ostatnie trendy takie jak skille, crafting, obowiązkowy wspomniany łuk i masa różnych rzeczy do zbierania.

Na minus cała masa QTE, do tego często mocno irytujących, kiedy po raz dziesiąty patrzysz jak Zły Rusek dusi biedną Larę, bo nie wcisnąłeś F.

Reakcja internetów:
http://youtubedoubler.com/?video1=aYgJUeDAep8&start1=0&video2=18TLHhhHZCA&start2=0&authorName=lauravsrod
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
QTE to jak dla mnie w ogóle durnota dla retardów. W sumie nie gram za wiele i zetknąłem się z tym tylko w Wiedźminie 2, ale na szczęście w opcjach dało się to badziewie wyłączyć (choć mam wrażenie że właśnie dlatego w jednym miejscu w grze potem automatycznie zginąłem). Jako dodatek (np walki na piąchy w Wiedźminie 2) takie coś jeszcze sobie może być, ale żeby normalnie w grze i dało się przy tym zginąć?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
W Tomb Raiderze QTE to głównie urozmajcenie cutscenek, których również jest od groma, niemal jak w Max Payne 3. Przynajmniej podobnie jak w Maksie miło się na nie patrzy.

Odpowiedz
Tomb Raider
QTE niestety to bolączka tej gry, bo już same przerywniki (których jest masa) są na tyle interesujące że nie potrzeba sztucznego przywiązywania gracza do fotela podczas ich wyświetlania. Zresztą scenki są na tyle krótkie że i tak człowiek nie zdąży wyjść do kibla. Gameplay fajny, może troszkę za mało wymagający ale wciąga. Trochę mi brakuję takiego fajnego filmowego rytmu jak w Uncharted czy Arkham Asylum typu - napięcie narasta, akcja, boss, rozładowanie napięcia i od nowa. Ale może to się zmieni w dalszej części gry (póki co 4h za mną). Ogólnie gra się bardzo przyjemnie. Klimat trochę "lostowy".
Dubbing (polski) - dla mnie nie do przyjęcia - jak zwykle nadekspresja. Angielski ok. Info dla zainteresowanych - 1 fuck padł (słownie: jeden).

Odpowiedz
Huntersky napisał(a):Na minus cała masa QTE, do tego często mocno irytujących

Ja zazwyczaj nie mam nic do QTE, dopóki nie trzeba machać analogami, jak w starych Decathlonach. Wpienia mnie to w nowym Tomb Raiderze, wpieniało w DLC do Sleeping Dogs. Square Enix, nie idźcie tą drogą!

A co do samej gry - grałem godzinkę i póki co podoba mi się strasznie. Przede wszystkim dlatego, że a) nie można ani na chwilę tracić czujności (efekt może być opłakany, więc nawet w trakcie cut scenek warto zachować czujność, bo momenty, w których przechodzą w gameplay bywają mocno zaskakujące) oraz b) że trzeba myśleć - tutorial mówi, jakim klawiszem, tudzież kombinacją możemy coś zrobić, ale co do reszty, weź i kombinuj :) I to już na początku. Liczę, że im dalej kombinowania będzie więcej i będzie trudniej. Bardzo to fajne póki co, a Lara mega-słodziak, i w ogóle sympatyczniejsza od wcześniejszych wcieleń.
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Cytat:b) że trzeba myśleć - tutorial mówi, jakim klawiszem, tudzież kombinacją możemy coś zrobić, ale co do reszty, weź i kombinuj :)

Napisz, czy ta tendencja się utrzymuje w dalszych częściach gry, bo choć do tej pory TR pozostawał poza obszarem moich zainteresowań, to twoje słowa sprawiły, że trafił na listę potencjalnych "must have".

Odpowiedz
Nie grałem wcześniej w żadnego Tomb Raidera. Ale ten jest tak inny, że w końcu się skuszę na Larę. Chodzą ploty, że trzeci film z nią ma być na podstawie tej gry.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Spoilery

Przykłądy śmierci Lary w nowym Tomb Raider

Odpowiedz
Jak wiadomo pojawiają się już na yt gameplaye i takie tam:

I patrzę i ze smutkiem stwierdzam, że za chuja mi to nie pójdzie na moim lapku :/ Już nawet TRU miał spore problemy z płynnością na średnich detalach.
- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.

Odpowiedz
QTE to nie jest bolaczka Tomb Raidera tylko kazdej gry, a zwlaszcza typowo konsolowej. Nie rozumiem tez zarzutow ze brakuje tu rytmu jak w Uncharted czy Arkham Asylum. Nie... Tomb Raider to jest Tomb Raider a nie Uncharted. Mozna owszem czerpac pewne inspiracje ale nie na zywca kopiowac wszystko. Ja sie ciesze ze gra idzie wlasnym torem, rozgrywka w wielu przypadkach przypomina stare dobre czesci i o to wlasnie chodzi.
Ze swojej strony musze powiedziec ze fabula gry jest mocno rozbudowana i wciaga jak nigdy. Przygoda przez duze P. Jedynie tylko transformacja Lary z niemal "zablakanej" dziewczynki w rozwalajacego wszystkich Rambo mi sie nie podoba. Owszem, tworcy tak jakby sugeruja nam by kazdego zalatwiac po cichu ale to wszystko pic na wode, fotomontaz. Kolejne starcia koncza sie juz tylko ostra wymiana ognia i to na zasadzie: wszyscy na jednego. I na koniec... gra nie ma nic wspolnego z survivalem a ilosc ruchow Lary w stosunku do poprzedniej czesci troche ograniczona... tzn mozemy zrobic wszystko ale nie w dowolnym momencie a gdy sytuacja tego wymaga.
Na plus... wszystko inne czyli eksploracja wyspy, poszukiwanie skarbow, przeczesywanie grobowcow (za to duzy plus i to jest wlasnie takie najbardziej "tomraiderowate" w tej grze), bardzo dynamiczna akcja nie tylko zwiazana ze strzelanina ale ucieczka z walacych sie jaskin/pomieszczen, wywazony poziom zagadek, mega grafika i no oczywiscie Lara wraz z efektem TressFX odpowiedzialnym za bardzo realistyczne wlosy i ktory to wlasnie zżera najwiecej zasobow waszego procka.

Odpowiedz
Prawdę mówiąc ciężko w grze nastawionej na akcję realistycznie pokazać przemianę od chrupka do wojownika, ale Tomb Raiderowi i tak wychodzi to całkiem dobrze. Rozwaliła mnie osobiście ta scena:

Go to hell

Odpowiedz
W sumie to sie nawet zgodze. Nie kojarze zadnej gry w ktorej taka transformacja mialaby miejsce wiec ta namiastka tego co jest w TR wyszla nawet dobrze. Co wiecej, bardzo mocno gracz utozsamia sie z glowna postacia jak i charakterami drugoplanowymi.
A teraz wybaczcie, bo bede gral w gre...

Odpowiedz
(09-03-2013, 16:40)peju napisał(a): Nie rozumiem tez zarzutow ze brakuje tu rytmu jak w Uncharted czy Arkham Asylum. Nie... Tomb Raider to jest Tomb Raider a nie Uncharted.

To nie zarzut dotyczący braku podobieństw do U czy AA tylko braku pewnego rytmu gry który lubię. Nieważne. Gra jest świetna. Dawno nie wkręcałem się w szukanie wszelakich znajdziek a tu proszę...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon