Tomb Raider (seria)
[Obrazek: 33195971.jpg]
TOMB RAIDER to jedna z najbardziej znanych gier wszechczasów a jej tytuł wraz z główną bochaterką już dawno wyszedł poza granicę swiata gier, czyniąc z Lary jedną z ikon obecnej popkultury - najbardziej rozpoznawalna wirtualna bohaterka na świecie, nazywana często Indianą Jones w spódnicy. Pierwsze częsci gry zostały wykonane na zlecenie EIDOS przez firmę Core Design. Pierwowzór, to gra w pełni przygodowa, z elementami fantastyki oraz grozy - mój ulubiony klimat. Jednak prawdziwą sławę Larze przyniosła część druga - bardziej już jako gra akcji w stulu James Bond (czego nie cierpiałem). Od tamtej chwili zaczął się istny boom na Larę. Niestety część piąta i szósta nie odniosły już tak dobrych sukcesów, seria poniosła porażkę i na jakiś czas Tomb Raider odszedł w niepamięć. Jednak po dłuższej przerwie z nieprawdopodobnym sukcesem całą serię odświeżyła firma Crystal Dynamisc tworząc tzw nowa trylogie Tomb Raidera: "Anniversary", "Legend", "Underworld". Popularnością cieszyła się nie tylko gra ale i modelki, które nawet odwiedzały Polskę:
http://gamecorner.pl/gamecorner/10,86651,5822827,Lara_Croft_w_Polsce__.html
W oparciu o grę powstały książki, komiksy (nawet niezłe) a także... no właśnie, dwa filmy

[Obrazek: tr1u.jpg] [Obrazek: tr2p.jpg]

Jako fan serii, bardzo oczekiwałem ekranizacji swojej ulubionej gry. No i muszę powiedzieć że się zawiodłem - podwójnie, a nawet potrójnie. Po pierwsze ekranizacja okazała się bardzo słaba, a po drugie klimatem przypominała bardziej film akcji niż przygodowy. Nawiązań do gry było niewiele, nawet historia Lary została całkowicie zmieniona, zaś cały film był bardziej pod dziecięcą publikę i niestety z Indianą Jones nie miał co rywalizować. Pierwsza część filmu zdecydowanie mi się nie podobała. Z drugą było trochę lepiej, ale jedynie tyle, że został zachowany bardziej przygodowy charakter opowieści.
No i wreszcie po trzecie: odtwórczyni głównej roli. Dla wielu Angelina Jolie wydała się być strzałem w dziesiątkę. Niestety mi nie przypadła do gustu. Od początku miałem inną faworytkę. Była nią pierwsza modelka Lary a dziś również aktorka Rhona Mitra (pamiętna epizodyczna rola sąsiadki w "Człowiek Widmo" i głowne role "Doomsday", "Underworld: Bunt Lykanów"). Jest po prostu idealna i bez zbędnej charakteryzacji przypomina Larę:

[Obrazek: rhona1y.jpg]

A jakie są Wasze odczucia na temat ekranizacji gry, samej gry a także aktorek/modelek?

Odpowiedz
Gry są niezłe (najbardziej lubię TR Anniversary), pierwszy film ujdzie, drugiego nie da się oglądać. Co do modelek... Cóż, ładne były, ale Lara Croft powinna wyglądać tak:

[Obrazek: connor.jpg]

Odpowiedz
Cytat:Cóż, ładne były, ale Lara Croft powinna wyglądać tak:
Z całym szacunkiem do S.C., ale lepiej nie :D

Filmy są ok, na pewno mniejsze to katastrofy niż cała filmowa seria Resident Evil. Zdecydowanie lepszy jest pierwszy TR, głównie z powodu niezłego klimatu i fajnych nawiązań do gry. Cradle of Life, mimo że efektowne, fabuły praktycznie nie posiada i jedyne plusy to soundtrack (ten Alana Silvestri oczywiście, bo reszta muzy to padaka - pierwszy film znowu wygrywa pod tym względem) oraz niezłe zdjęcia i ogólnie malownicze scenerie.

Odpowiedz
W gry praktycznie nie gram ale seria Tom Raider to jeden z nielicznych wyjątków. Jeśli wychodzi jakaś nowa część, to z chęcią pogrywam. Najlepsze części to stworzone przez Core Design Tomb Raider I, Tomb Raider II i Tomb Raider:The Last Revelation. Z tych tworzonych przez Crystal Dynamisc przypadła mi do gustu zdecydowanie Tomb Raider: "Anniversary-świetny remake jedynki. "Underworld" też ujdzie.

Filmy natomiast, oprócz świetnej Angeliny Jolie która jest idealną Larą kompletnie mi się nie podobały.

Mimo wszystko czekam na nową część gry z niecierpliwością. Choć w sumie nie będzie to kontynuacja lecz restart. Tym razem przeznaczony dla widzów dorosłych z młodą Larą. Szczegóły tutaj:
http://www.laracroft.pl/tr9/index.html
koronex1989

Odpowiedz
Najnowszy Tomb Raider:

trailer:

gameplay:

Gra wyglada na bardzo brutalną czego w całej serii jeszcze nie było.

Odpowiedz
Pierwszy TR w którego z chęcią bym zagrał. Fajny klimat.

Odpowiedz
Pachnie mi to trochę Uncharted: Drake's Fortune, zaś sama rozgrywka przypomina misję w Himalajach z dwójki, tak, że słońca nie odkryli, ale miło zobaczyć Larę w akcji, tym bardziej, że:
a. jest młoda,
b. nie jest sztuczna,
c. nie ma piersi w rozmiarze niemieckich hełmów.

Jak wpadnie w łapy to zagram.

BTW - 13 Wojownik Wam się nie kojarzy ;)?
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Wygląda fajnie (zresztą TR-y które rozgrywały się w dżunglach i grobowcach zawsze były fajne), ale śmieszny jest fragment, w którym kuśtykająca Lara zaczyna biec, skacze do windy i podciąga się, mimo że przed chwilą ledwo chodziła. Mam też nadzieję że nie będzie za dużo paranormalnego bullshitu.

Odpowiedz
Póki co nie było mowy o żadnym paranormalnym bullshicie:) Ma się raczej rozbijać o jakieś anomalie magnetyczne, chociaż to TR bądź co bądź - odrobiny fantastyki raczej nie zabraknie.

Wyciekł też drugi gameplay z zamkniętego pokazu, przedstawiający górską wioskę pośród zacinającego deszczu. Wygląda jeszcze lepiej, a do tego dochodzi świetna mimika twarzy, niewiele brakuje do Uncharted 2 właściwie.

Odpowiedz
Patrząc na tego Tomb Raider od razu skojarzył mi się z Uncharted i Lost. Dobrze jest się inspirować rzeczami na poziomie.

Odpowiedz
Crystal Dynamics tych inspiracji nawet nie ukrywa. Ba, chwalą się nimi - jak dla mnie super, bo jest na czym.

A propos "inspiracji": http://imageshack.us/photo/my-images/18/e32011tombraider.jpg/ :)

Odpowiedz
Khet napisał(a):Wyciekł też drugi gameplay z zamkniętego pokazu, przedstawiający górską wioskę pośród zacinającego deszczu.

Khet, masz moze linka? :)

military napisał(a):Wygląda fajnie (zresztą TR-y które rozgrywały się w dżunglach i grobowcach zawsze były fajne) (...) Mam też nadzieję że nie będzie za dużo paranormalnego bullshitu.

military, sam sobie troche zaprzeczasz. Szkieletem tego co Ci sie podobalo w dzunglach i grobowcach zawsze byl paranormalny bullshit w TR :)

Arahan napisał(a):13 Wojownik Wam się nie kojarzy ;)
W zasadzie to nie, no moze troche po tym jak wspomniales. Ale glownie gra Uncharted i serial Lost oraz dowolny motyw z Trójkątem Bermudzkim.

Odpowiedz
Cały plik można pobrać w tej chwili stąd (od drugiej połowy jest fragment z zamkniętego pokazu) http://www.multiupload.com/33L8JV2UF6
Square ostro wzięło się za cenzurowanie YT i wszelkich możliwych stron, które plik zamieszczały.

Odpowiedz
Cytat:Szkieletem tego co Ci sie podobalo w dzunglach i grobowcach zawsze byl paranormalny bullshit w TR :)

Eee... nie, nie podobały mi się walki z demonami itp., podobało mi się zwiedzanie dżungli i grobowców i szukanie drogi do różnych dziwnych miejsc.:)

Odpowiedz
Z tego co wyczytałem, produkt finalny będzie różnił się zdecydowanie od tego co pokazane zostało na pokazie. Nie będzie tak, że obrażenia jakie odniesie Lara nie będą miały na nią wpływu. Przykladowo: jeżeli skoczy z dużej wysokości to będzie kuśtykać do końca rozdziału, itp.

Fajne pojście w stronę "realizmu". Zobaczymy ile z tego zostanie w gotowej wersji.

Odpowiedz
Nowa Lara zapowiada się rewelacyjnie. I taka będzie, oby tylko twórcy nie poszli w stronę serii Uncharted, tj. interaktywny film, a poza tym ładowanie z gunów do hordy klonów.

Odpowiedz
To mi serii Uncharted nigdy nie przeszkadzało ;)

Aktualizacja: nowy TR najprawdopodobniej w 2013r.

http://www.ppe.pl/news-12945-Tomb_Raider_jednak_w_2013_roku.html

Odpowiedz
Tak, data premiery została przesunięta na marzec 2013r.
Gra ma być też w polskiej wersji językowej - napisy.
Poniżej najnowszy trailer, o którym jest ostatnio głośno. Początek zawiera wiele scen z tego co już było, ale potem... sami zobaczcie:

Odpowiedz
Dziwne to, ale zarazem fajne. Jak nie Tomb Raider. Coś jak by pomieszanie Uncharted z serią programów, w której brał udział Bear Grylls.

Odpowiedz
I jest już nowy gameplay:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon