Top Gun: Maverick (2020) reż. Joseph Kosinski
Właśnie ruszyły zdjęcia do sequela kultowego Top Gun. Tom Cruise zamieścił wczoraj na twitterze:

[Obrazek: DegKeduXUAAWBLt.jpg]

https://twitter.com/TomCruise/status/1002062865971499008

Jak wspominano już wcześniej, film ma traktować o dylematach współczesnego pola walki, czyli czy piloci zostaną zastąpieni dronami, czy może jednak lotnicy > bezzałogowce [Szczerze mówiąc wolałbym żeby to była niepotwierdzona plotka, bo zbyt ciekawie to nie brzmi ;v] .

Tytuł nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony, w każdym razie mówi się że to "Top Gun: Maverick"

F-14 niestety już od ponad dekady na emeryturze, na zdjęciu widzimy samolot który wyparł go w rzeczywistości, obecnie trzon lotnictwa morskiego - F/A-18E Super Hornet. Za to wraca Harold Faltermeyer oraz producent -Jerry Bruckheimer. Za kamerą John Kosinski (Oblivion).

Zobaczymy co z tego wyjdzie, wielkich nadziei nie mam ale na pewno chętnie obejrzę. Obyśmy tylko zobaczyli jak najwięcej zdjęć lotniczych i jak najmniej CGI. No i niech muzyka będzie równie dobra co w oryginale !

W kinach w lipcu 2019.

Odpowiedz
(31-05-2018, 12:59)Wolfman napisał(a): Za to wraca Harold Faltermeyer oraz producent -Jerry Bruckheimer. Za kamerą John Kosinski (Oblivion).

Z powrotu Faltermeyera cieszę się najbardziej. Facet powinien komponować muzykę o wiele częściej.

Ciekawe, czy wróci Val Kilmer. Ponoć był chętny, ale miał ostatnio duże problemy zdrowotne.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Cytat: Za kamerą John Kosinski (Oblivion).

Joseph.
Kiepsko, ale kto wie, może w końcu uda mu się nakręcić coś o czym się nie zapomina tuż po seansie, albo jeszcze w jego trakcie.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Swietna wiadomosc o obsadzeniu w roli rezysera Kosinskiego. Peqne jest to, ze bedzie wizualny i dzwiekowy majstersztyk plus wpadajaca w pamiec muzyka.
Czekam mocno.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
@Dirk

Motyw główny Faltermeyera to coś, do czego często wracam. Na pokazach lotniczych puszczany wielokrotnie. W ogóle muzyka w tym filmie to jedna z jego najmocniejszych stron, czy to Faltermeyer, Kenny Logins czy zespół jednego utworu - Berlin. Natomiast co do Vala, to jakiś czas temu portale plotkarskie obwieszczały już jego śmierć (nowotwór gardła). Na szczęście żyję, ale nie sądzę by wrócił. W każdym razie z tego co widzę to na twitterze jest aktywny.

Odpowiedz
Kosinski za kamerą (Oblivion, We Are The brave) TAK
Plotka o fabule (drony vs ludki) - Nie wiem, brzmi dziwacznie...
Faltermeyer - bez entuzjazmu, cholera wie, co zrobi po tylu latach. OST z TG to rewelacja i słucham dość często.
Bruckheimer - gość odpowiada za 90% najlepszych akcyjniaków z lat 90tych - TAK!

Czekam. Nie spodziewam się ani połowy emocji z TG, ale mam nadzieję że powiem "myliłem się" :)
loading podpis...

Odpowiedz
(31-05-2018, 18:26)Martinipl napisał(a): Plotka o fabule (drony vs ludki) - Nie wiem, brzmi dziwacznie...
A cóż w tym dziwacznego? Sądząc po opisie to w filmie fabuła może się opierać po prostu na tym, że piloci przestają być już potrzebni, można ich zwolnić, bo wszystko zrobią drony, ale pewnie na koniec jak przyjdzie zagrożenie, to okaże się, że drony zawodne, a na starych dobrych pilotach można zawsze polegać.

Odpowiedz
Obstawiam klapę, chyba, że uda im się to sprzedać jako film akcji z niesamowitymi popisami kaskaderskimi Tomasza, tak jak ostatnie części Misji. Tytuł wprawdzie bardzo znany, ale bez jakiegoś wyraźnego fandomu, w dodatku oryginał oglądany po latach zupełnie nie wytrzymuje próby czasu, ot mdłe romansidło w świecie pilotów, z postacią Cruise'a który musi przejść obowiązkową dla jego filmowych wcieleń przemianę charakteru.

Odpowiedz
Mysle, ze jak nakreca to po bozemu, z dobra kaskaderka, efektami, zdjeciami (ma byc soczycie jak u Scotta, a nie jakies desaturaded dziwadla) to mysle, ze nostalgia zrobi swoje i film bedzie sukcesem.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Jeżeli faktycznie film będzie stał popisówą kaskaderską bez CGI to melduję się na premierę w kinie. 
Fanem oryginału nie jestem, nigdy nie rozumiałem jego kultu (poza tym, że to solidny film po prostu).
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Nie mam żadnych oczekiwań wobec tego filmu, aczkolwiek Kosinski w Only the Brave udowodnił że jednak potrafi kręcić dramat na niezłym poziomie.

W zasadzie tak jak napisał Bucho - jeżeli nakręcą to klasycznie, z mega dobrymi zdjęciami to wizyta w kinie raczej gwarantowana. Życzyłbym sobie również, aby pojawiła się w tym scena, w której starszy Maverick wsiada do odkurzonego F-14 i wzbija się w niebo o zachodzie słońca w rytmie "Take My Breath Away" ;)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Jak z zasady jestem przeciwnikiem prequeli, sequeli, rebotów i rimejków tak tutaj bym obejrzał.
Jak dobrze nakręcą wszystkie te powietrzne akrobacje, to w jakimś IMAX-ie bym się pozachwycał :)
Tutaj to tylko wystarczy żeby scenariusz nie był głupi, a reszta się zrobi sama.
Wizualnie Kosiński da radę.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
A Tom będzie się uczył pilotażu? ;)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
(31-05-2018, 19:20)Bucho napisał(a): (ma byc soczycie jak u Scotta, a nie jakies desaturaded dziwadla)

Jak u Scotta czyli jak:

https://caps-a-holic.com/c.php?go=1&a=0&d1=2119&d2=2120&s1=19699&s2=19689&i=2&l=0

?

Odpowiedz
Przynajmniej tak jak na tych obrazkach, a nie jak Oblivion. Przy czym musze przyznac, ze pamietalem TG jako bardziej, no wlasnie, soczysty.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Na których obrazkach?
Masz tam porównania dwóch zupełnie różnych kolorystycznie wydań Blu-ray.

Odpowiedz
Slowo klucz: "przynajmniej" :)

Tak jak mowie, pamietalem TG jako film z nasyconymi, cieplymi kolorami. Pewnie pomieszalem z Days of Thunder.

Odpowiedz
Nie mówię, że coś pomyliłes, a te dwa filmy wizualnie są akurat podobne (przynajmniej w wersji 2D).

Dałem porównanie dwóch zupełnie różnych wersji, a ty mi na to że "tak jak na tych obrazkach". Ale na których? Wersja zwykła, czy remaster 3D? Pytam tylko którą wersję masz na myśli, że "ma być tak jak u Scotta".

Odpowiedz
Napisz mu że ma najechać na screen myszką / stuknąć na nim palcem jeśli czyta na telefonie, a nie wklejasz mu stronę której pewnie nigdy nie widział na oczy i oczekujesz że będzie wiedział co ma robić :)

---

Pisałem kiedyś że nie wiem po co to powstaje i kto miałby na to czekać, ale w sumie czemu nie? Wizualnie będzie pewnie miodzio, no a Tomek to zawsze* Tomek.

PS. Pierwszym rzutem oka przeczytałem nazwę tematu jako "Top Gun: Mierzwiak" lol

*o ile nie gra w Mumii

Odpowiedz
Aha, to mow do mnie jak do dziecka, bo inaczej nie zalapie :) Wroce do chaty to sobie dokladnie porownam, bo TG kojarze chyba tylko z VHS, DoT z DVD, ale to chyba tyle.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon